Facebook’ ta Beni Takip Edenleri Göremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Facebook’ ta beni takip edenleri göremiyorum nereden takip edenleri görebilirim sorusuna yanıt vereceğiz.

Teknoloji destek

Birçok kişi tarafından tercih edilen Facebook arkadaşlar arası iletişimi sağlayan güçlü bir sosyal medya platformudur.

Kurulduğu günden bugüne kullanıcı sayısını sürekli artıran Facebook özelliklerini sürekli değiştirerek ve yenileyerek sosyal medya platformlarına meydan okumaktadır.

Eğer bir Facebook kullanıcı iseniz profilinize bakanlar gizli kalmayacak ve öğrenebileceksiniz.

Facebook’ta sizi takip eden ve etmeyen kişileri nasıl görebilirsiniz ya da görebilir misiniz, yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook kullanıcıları birbirini arkadaş olarak ekleyerek takip edebilmekteydi Facebook’un getirdiği yeni bir özellik sayesinde birbirini arkadaş olarak eklemeden de takip edebilme şansı doğmuştur.

Ayrıca şunu da eklemeliyiz ki bir Facebook kullanıcısına gönderdiğiniz arkadaşlık isteği reddedilse bile siz onu takip edebilirsiniz.

Facebook’ ta Beni Takip Edenleri Görme

Birçok kişinin merak ettiği Facebook’ta beni takip edenleri görmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim, sorusudur. Siz de böyle diyorsanız yapacağınız işlem çok kolay olmaktadır.

Öncelikle Facebook hesabınızda “Profilim” kısmına tıklayarak profilinize girin. Profilinize girdiğinizde sizi kaç kişi takip ediyor öğrenebilirsiniz.

Sizi takip eden alanda “Arkadaşlar” kısmında bulunan “Daha fazla” kısmını tıklayarak “takipçiler” yazan seçeneğe dokunun. Bu işlemlerden sonra sizi takip edenleri görmeniz mümkün olacaktır.

Bunlara ek olarakta Facebook’ta arkadaş listenizi gizlemeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca siz birisini takip ettiğinizde takip ettiğiniz kişi bunu görecektir. Aynı şey sizin içinde geçerli olacaktır.

Facebook’ta Takipçilerimi Görme İmkânım Var Mı?

Facebook için çok önemli bir özellik olan Facebook takip özelliği arkadaş olarak eklemediğimiz kişileri takip etme imkânı sunmaktadır. Aynı şekilde karşı tarafta bizi bu şekilde görebilir.

Facebook’ta beni, kimler takip ediyor diyorsanız, yukarıda paylaştık. Bu adımları eksiksiz uyguladığınızda sizi takip edenleri rahatlıkla göreceksiniz.

İnternet kullanımı daha yayıldıkça Facebook kullanımı da her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla Facebook’ta kendini sürekli yenilemektedir. Bu sebepten dolayı kullanıcılar da Facebook’un özelliklerini araştırmak durumunda kalmaktadırlar.

Facebook’ta beni takip eden ve etmeyenleri görme imkânım Facebook’un geliştirdiği özellik sayesinde bulunmaktadır.

Facebook beni takip edenleri goremiyorum 1
Facebook beni takip edenleri görmek istiyorum

Facebook’ ta Beni Takip Edenleri Göremiyorum Çözümü

Facebook beni takip edenleri göremiyorum sorunu, genellikle bazı teknik sorunlar veya ayarlar nedeniyle ortaya çıkar. İşte bu sorunun nedenleri ve çözümleri:

  1. Gizlilik ayarları: Facebook’ta gizlilik ayarları, takipçilerinizi ve takip ettiklerinizi gizlemek için kullanacağınız yararlı bir seçenektir. Bu yüzden, öncelikle Facebook hesabınızdaki gizlilik ayarlarını kontrol etmelisiniz. Ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek takipçilerinizin sizi görmesini sağlayabilirsiniz.
  2. Teknik sorunlar: Bazen Facebook’taki teknik sorunlar nedeniyle sizi takip edenleri göremeyebilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelmek için, Facebook hesabınızı farklı tarayıcılarda veya cihazlarda açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, Facebook’un uyguladığı herhangi bir anlık engel varsa belki bunu bu şekilde aşabilirsiniz.
  3. Takipçi sayısı: Facebook’ta takipçi sayınız çok az olduğunda veya kısa sürede aşırı takipçi kaybetmeniz gibi durumlarda sistemde bir sorun veya önlem amaçlı bir şeyler uygulanabilir. Daha fazla takipçi kazanmak için Facebook sayfanızı daha ilgi çekici hale getirmeli ve sosyal medya pazarlama araçlarını tercih edebilirsiniz.
  4. Yönetici ayarları: Facebook sayfanızı yöneten biriyseniz, yönetici ayarlarındaki değişiklikler de takipçilerinizin sizi görmesini engelleyebilir. Yönetici ayarlarınızı kontrol edin ve gerektiğinde düzenlemeniz gereken alanlar varsa düzenleyin.

Facebook Gizlilik Ayarlarını Kontrol Etme

  • Tarayıcı kullanılarak facebook.com adresine girin.
  • Üst taraftaki Profil simgesine dokunun.
  • Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıklayın ve Gizlilik ayarı kontrolü adlı alana girin.
Facebook beni takip edenleri goremiyorum 2
Facebook gizlilik ayarlarına ulaşma
Facebook beni takip edenleri goremiyorum 3
Facebook’ ta beni takip edenleri göremiyorum

Farklı Cihaz ve İnternetle Deneme

Sorunun anlaşılması adına, farklı cihaz ve internet bağlantısı öneriyoruz. Bu genelde oturum açarken kullanılan aracı şeylerin kısıtlanmasıyla izah edilir. Birde ülkeden kaynaklı mıdır diye VPN kullanarak da denenebilir.

Cihazınızda Sorun Varsa

Android sistemlerde uyguladığımız en iyi adımlar şöyle:

Uygulamalar / Facebook / Önbellek, güncelleme kaldır ve duruma göre verileri kaldır yapıyorsunuz.

iPhone’ da pek yaşanmıyor ama yaşandığında ise, Genel / Sıfırla Aktar / Sıfırla / Ağ ayarlarını sıfırlayın.

Facebook Kim Beni Takip Ediyor Uygulamalarına Dikkat

Facebook’un birçok kullanıcısı, “kim beni takip ediyor?” sorusunu merak etmektedir. Ne yazık ki, Facebook’ta tam olarak kimin seni takip ettiğini görmek kolay değildir. Herhangi bir Facebook sayfasında, profilinde ya da paylaşımlarında sana kimin baktığını gösteren bir seçenek yoktur. Bununla birlikte, bazı ipuçları gibi davranışlar sana kimlerin seni takip ettiğini göstermeye yardımcı olabilir.

İlk olarak, paylaşımlarının altındaki yorumları kontrol edebilirsin. Kimlerin senin paylaşımlarına yorum yapmış ya da beğenmiş olduğunu görebilirsin. Ayrıca, arkadaşların listesine bakarak, kimlerin seni arkadaş olarak eklediğini veya kimlerin seni silmiş olduğunu görebilirsin.

Diğer bir öneri, Facebook sayfanızı izleyen kullanıcıların tespiti için 3. taraf bir uygulama kullanabilirsin. Google aramasında “Facebook’ta beni takip edenleri gösteren uygulamalar” yazarak bir dizi uygulama bulabilirsin. Ancak, bu uygulamaların güvenli olup olmadığından emin olmalısın ve kişisel verilerinizi paylaşırken dikkatli olmalısın.

Facebook Analytics gibi araçlar, senin sayfanı ziyaret edenler hakkında bazı istatistikler sağlar. Bu araçlar sana, senin sayfanı hangi cihazlardan, hangi ülkelerden, hangi saatlerde ziyaret edilmiş olduğunu söyler. Ancak, bu araçların kullanımı genellikle işletmeler için olduğu için, sadece kişisel sayfanız için bu araçları kullanamayabilirsiniz.

Facebook’ta tam olarak kimin seni takip ettiğini görmek kolay değildir. Ancak, yukarıda bahsedilen ipuçları kullanarak, senin sayfanı ziyaret eden kullanıcıları belirleyebilirsin. Unutma ki, senin Facebook profilin sana ait özel bir sayfadır ve hiç kimse bu bilgileri izniniz olmaksızın toplayamaz.

Sonraki: Facebook hesabında sıradışı hareketler tespit ettik

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir