Galaxy Note 3 N9005 için Android 4.4.2 güncellemesi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Galaxy Note 3 N9005 için Android 4.4.2 güncellemesi final aşamasında ortaya çıktı. Note Android ROM nasıl yüklersiniz işte adım adım [Yükleme talimatı] sizlerle…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy S4 ve Galaxy S3 için geçtiğimiz aylarda Android 4.3 güncellemesinin hazırlık aşamasında ortaya çıktığına şahit olmuştuk. Benzer bir süreç şu sıralar Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 cephesinde Android 4.4.2 güncellemesinde yaşanıyor. Bir süre önce Galaxy S4 için KitKat güncellemesi final aşamasında ortaya çıkmıştı.

Android 4.4 KitKat’in resmiyet kazanması sonrası yetkililerin 90 gün içerisinde Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modellerine söz konusu güncellemeyi ulaştıracaklarını bildirmişti. Bu durumda güncellemenin ocak sonu ya da şubat başında resmen başlaması bekleniyor.

Samsung cephesinde de malumunuz resmi güncellemeler öncesi yazılımların test aşamasında ortaya çıkarılması artık alışılagelmiş bir hal aldı. Galaxy Note 3’ün Snapdragon 800 işlemcili versiyonu olan N9005 için gün yüzüne çıkarılan N9005XXUENA6 yapı numarasına sahip yazılımın istikrarlı bir yapıda olduğu SamMobile yetkilileri ve yükleyen kullanıcıların yorumlarından anlaşılmaktadır.

Ekran görüntülerinden güncellemenin kilit ekranda kamera kısayolu, durum çubuğundaki simgelerin beyaz renkte olması ve performans artışı gibi yenilikler getireceği anlaşılmaktadır. Uyarı: Yükleme işlemine başlamadan önce söz konusu yazılımın Galaxy Note 3 N9005 modeline ait olduğunu hatırlatalım.

Ülkemizde satışa sunulan Exynos işlemcili versiyonla uyumlu değildir. Ayrıca yükleme talimatını lütfen dikkatli okuyun, aynen uyguladığınız takdirde herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınızdır. Oluşabilecek sorunlardan Andronava’nın sorumlu olmadığını belirtelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android yükleme talimatı;

1- Sammobile sitesinden Android 4.4.2 yazılımını indirin.

2- Odin yeni sürümünü indirin.

3- Test sürümü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın.

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

5-Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin. AP bölümüne; AP_N9005XXUENA6_340325_REV03_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5 dosyasını ekleyin. BL bölümüne; BL_N9005XXUENA6_340325_REV03_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5 dosyasını ekleyin. CP bölümüne; CP_N9005XXUENA2_REV03_CL1277177.tar.md5 dosyasını ekleyin. CSC bölümüne; CSC_OXX_N9005OXXENA5_327209_REV03_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5 dosyasını ekleyin. Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın

Galaxy Note 3 N9005 için Android 4.4.2 güncellemesi

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak