Galaxy S4 Mini, Resmi Samsung Kodlarında Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bu sabah resmi Samsung web sitesine eklenen yeni bir kod dizininde yer alan model numarası, Android severlerce kolayca tanımlanabilecek bir numara; Samsung Galaxy S 4 Mini’ye ait olan. Aynı önceki nesilde olduğu gibi, Galaxy S 4 Mini de büyük kardeşinin adını taşıyan, fakat çok daha altta yer alan teknik özellikleriyle daha ucuza sunulan bir alternatif özelliği taşıyacak. Bu cihazın çıkışının oldukça yakında olduğunu varsayabiliriz; zira bu tür kodların siteye eklenmesi genellikle cihazların açıklanmasına az bir süre kaldığı zaman yapılıyor.

Andronova

Samsung Galaxy S 4’ün çıkışına bu kadar az kalmışken, Galaxy S 4’ün de bir kaç hafta içerisinde çıkacak olduğunu tahmin edebiliriz. S 4 Mini’nin atası konumundanki S 3 Mini, üst segment deneyimini almadan daha küçük ve ucuz bir cihaz arayanlar için bir seçenek olarak sunulmuştu. Galaxy S 4 Mini de aynı bu şekilde bir deneyim sunacak. Söylenene göre cihazın teknik detayları şöyle: 960 x 540 qHD ekran, 8GB, 16GB ve 32GB dahili hafıza seçenekleri, Android 4.2.2 Jelly Bean, 8 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera ve şuan için büyüklüğü bilinmeyen çıkartılabilir bir batarya.

media 2997

Cihaz büyük olasılıkla Galaxy S 4’ün sunduğu kullanıcı arayüzünün aynısına sahip olacak ve aynı kendinden önce gelen Mini’nin sahip olduğu bağlantı seçeneklerini taşıyacak. Şu an için GroupPlay tarzı seçenekler beklenmiyor; fakat en azından Bluetooth’a sahip olacağını söyleyebiliriz. İşlemci açısından da çift çekirdekli bir Exynos’dan daha yükseği beklenmiyor.

Kaynak: Slashgear

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın