Galaxy S4 telefonda NFC özelliğini açma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung markasının eski telefon modellerinden biri olan Galaxy S4 modelinde NFC özelliği nasıl aktif edilebilir veya devre dışı bırakılabilir? NFC açma kapatma ayarları.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung firmasının gözde telefon modelleri arasında bulunan Galaxy s4 modelinde var olan NFC özelliğini nasıl açabileceğinizi veya devre dışı bırakabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Samsung amiral gemisi olan “S” serilerini yıllara göre rakamsal olarak artırarak çıkarmaktadır. İlk “S” serisi telefon modelleri ile son çıkan “S” serisi telefon arasında uçurum olduğunu görebilmekteyiz. Samsung amiral gemisini hem donanım olarak hemde tasarım olarak geliştirerek neredeyse istenilen seviyeye çıkardığını söyleyebiliriz. Tabiki firma bu model ile ilgili çalışmalarına devam edecektir.

Yeni tasarımları yeni çıkan donanımları teknoloji geliştikçe bu telefon modelinde görmeye başlayacağız. Değişen dünyada değişen bir “S” modeli görmeniz her zaman mümkündür. İşte bu serinin daha önceki yıllarda çıkarmış olduğu çıktığı dönemde en iyiler arasında olan ve yüksek ücretlerde satılan bir model Galaxy s4 modelin NFC özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi yayınlayacağız.

Bu işleme başlamadan önce NFC nedir sorusuna cevap verelim. NFC ingilizce açılımı olarak  Near Field Communication şeklindedir. Peki Near Field Communication tabirini türkçeye çevirdiğimizde nasıl bir ifade çıkmaktadır. “Yakın Alan İletişimi” türkçe tercümesidir.  bu teknolojiyi şöyle tanımlayabiliriz. Akıllı telefon kullanıcıları diğer cihazlarla iletişim kurarken (ki bunu bir çok farklı yöntemi vardır) cihazların birbirine temas etmesi veya birbirine yakınlaştırılması sonucu birbirleriyle bağlantı kurmalarıdır. Bu yakınlaşmadan kastettiğimiz mesafe 10 cm civarındadır. NFC teknolojisi bu cihazları radyo frekansları ile birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlamaktadır.

Galaxy S4 NFC özelliğini açma

Galaxy s4 telefon modelinde NFC özelliğini açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu arada şunu da belirtelim bu yöntemler bazen istenmeyen durumların ulaşmasında sebep olabilir dikkat diyoruz 🙂 Aşağıdaki resim bu tehlikeyi göstermektedir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Galaxy S4 telefonda NFC özelliğini açma

  • Uygulamalar bölümüne giriniz.
  • Uygulamalar içerisinde bulunan çark şeklindeki aayrlar simgesine tıklayınız.
  • Daha sonra Bağlantılar bölümüne giriş yapınız. Bu alanda birden farklı sekme bulunmaktadır. 
  • Bağlanın ve paylaşın bölümünde NFC özelliğini açmanızı bu özelliği aktif etmeniz için yeterlidir.


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 13:00

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir