Galaxy Tab 3’e (Galaxy S Tab) Ait Detaylar Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son dönemlerde Android cephesinde yükselen bir değer olarak karşımıza çıkan tablet satışlarından önemli bir paya sahip olan Samsung, şubat ayında düzenlenen MWC 2013 etkinliğinde iddialı bir model olarak nitelendirebileceğimiz Galaxy Note 8 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Note serisinin popüleritesini daha büyük ekranlarda da sürdüren Samsung, bir başka popüler serisi olan Galaxy S ismini de Galaxy Tab modellerinde devam ettirecek.

teknik destek

Sammobile, 2013 ile birlikte hakkında sıkça iddia gündeme gelen Galaxy Tab 3 modeline ait olduğu bildirilen görseller yayınladı. Üç farklı versiyon içermesi beklenen tablet, GT-P8200, GT-P8210 ve GT-P8220 olarak kodlanıyor.Görsel ve söz konusu teknik özelliklere değinmeden önce Samsung’un yeni süreçte tablet serisini Galaxy S Tab olarak adlandıracağının altını çizelim.

Elde edilen görsele değinecek olursak, tabletin yuvarlatılmış hatlarıyla Galaxy Note 8 ve Nexus 10’a benzerlik gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Üst bölümde hoparlör ve sensörlerin yer alması telefon görüşmesinin yapılacağı anlamına geliyor. Alt bölüme baktığımızda ise Galaxy S serisinin tümünde yer alan fiziksel buton ve iki adet kapasitif tuş yer almakta.

10.55-inç boyutunda 2560 x 1600p çözünürlüklü ve inç başına 300ppi değer sunan ekranın yanı sıra Galaxy S4’te karşımıza çıkan Exynos 5 octa işlemcisinden güç alan tabletin dikkat çeken bir diğer özelliği ise 9.000mAh kapasiteli bataryası. 32/64GB depolama birimi sunduğu söylenen Galaxy S Tab’in 2GB’lık sistem belleğine, 64GB’a kadar microSD kart desteğine de sahip olduğu aktarılmış.

Arka bölümde yer alan 8MP çözünürlüklü 1080p formatında @30fps video kaydı sağlayan arka kameranın yanı sıra ön bölümde ise 2MP’lik kamera konumlandırılmış. Ekranını PenTile dizilime sahip AMOLED ya da LCD olacağı noktasında değerlendirmeler yapılıyor. IR modülünün de yer alması beklenen tabletin çıkış tarihi henüz netleşmiş değil.

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir