General Mobile 5 Plus 3G 4.5G internet ayarları

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Türk Telekom Avea – Vodafone – Turkcell internet ayarları. General Mobile 5 Plus telefon modellerinde GSM operatörlerinin 4.5G ve 3G internet kullanımı nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam

Son dönemde en çok kullanılan telefon modelleri içerisinde olan General Mobile markası yeni modelleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. General Mobile kendini geliştirerek ve kullanıcılarının geri bildirim yaptığı sorunları çözerek yeni modellerinin satışa sunmaktadır. Fiyat olarak aynı özelliğe sahip diğer markalardan daha uygun olan General Mobile firmasına ait General Mobile 5 Plus modelinde internet ayarlarının nasıkl yapılacağını yayınlayacağız. Mobil telefonda wifi intenet bağlantısını değil hücresel veri dediğimiz kullandığınız gsm operatörüne ait interneti nasıl kullanabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sponsorlu reklam

General Mobile 4.5G internet ayarları nasıl yapılır

General Mobile 5 Plus modelinde ana ekranda yer alan uygulamalar içerisine giriş yapabileceğiniz ve aşağıda resimde gösterdiğimiz kırmızı kutucuk içerisinde yer alan noktalı simgeye tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

General Mobile 5 Plus 3G 4.5G internet ayarları

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra karşınıza telefon içerisinde yer alan uygulamalar çıkacaktır. İnternet ayarlarını yapabilmek için General Mobile 5 Plus telefon modelinizde ayarlar bölümüne girmniz gerekmektedir. Yapmanız gereken uygulamaların içerisinde bulunan ve çark şeklinde olan aşağıdaki gibi görünümü bulunan simgeye tıklayınız.

General Mobile 5 Plus 4.5G internet ayarları

Telefonunuzda bulunan bir çok değişikliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Yapmanzı gereken değişiklik yapmak istediğiniz ayar bölümünü seçmenizdir. 4.5G ve 3G internet ayarlarını yapabilmek için ise Kablosuz ve ağlar başlığı altında bulunan ve aşağıda kutucuk içerisine aldığımız diğer yazısına tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

General Mobile 5 Plus 3G internet ayarları

Diğer başlığının altında yer alan ve gsm interneti diyebileceğimiz hücresel veri olarak adlandırılan interneti kullanmak için hücresel ağlar başlığına tıklayınız.

General Mobile 5 Plus internet ayarları

Açılan ekranda ise hücresel ağ ayarları başlığında bulunan seçeneklerden erişim noktası adları bölümüne giriş yapınız.

General Mobile 5 Plus Turkcell internet ayarları

Bu bölümde ise aşağıdaki gib bir ekran sizleri karşılayacaktır. Burada ise APN’ler başlığını göreceksiniz General Mobile 5 Plus model telefona yeni apn tanımlamak için ise sağ üst köşede yer alan + işaretine tıklayınız.

General Mobile 5 Plus Vodafone internet ayarları

Yukarıdaki ekranda + işaretine tıkladığınızda erişim noktası düzenle ekranı karşınıza çıkacaktır. Buradan yapmanız gereken ise aşağıdaki resimde göründüğü gibidir.  Ad: Turkcell internet, APN: internet Proxy: herhangi bir değişiklik yapmayın. Bağlantı noktası, kullanıcı adı, şifre, sunucu ve mmsc bölümlerinide olduğu gibi bırakınız.

General Mobile 5 Plus Türk Telekom internet ayarları

Yukarıda yapılan ayarların aktif olabilmesi için yapmanız gerekenbu ayarları kaydetmenizdir. Bunun için ise sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak açılan ekranda yer alan kaydet yazısına tıklayınız.

General Mobile 5 Plus Avea internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 23:50

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak