General Mobile sim kart takma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

General Mobile 4G diğer adıyla Android One modelini yeni kullanmaya başlayacak kullanıcılar için sim kart yuvasının nerede olduğu ve nasıl takılacağı konusunda bilgileri paylaşacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

General Mobile 4G modeli ülkemizde en çok satılan cihazlar arasında yer almaktadır. General Mobile 4G telefon modelini yeni kullanmaya başlayacak kişilerin telefon hakkındaki bilgileri az olma ihtimalini düşünerek General Mobile 4G telefonda sim kart takma ve çıkarma işlemlerini bu haberimizde yayınladık.

Başlığımızdaki konuyu anlatmaya başlamadan önce sim kart yuvasının nerede olduğundan sizlere bahsedelim. General Mobile 4G modelinde de diğer telefonlarda olduğu gibi sim kart yuvası arka kapağın altında bulunmaktadır. Bu bilgiden sonra sizlere bir kaç uyarıda bulunmak isteriz: General Mobile 4G modeli microSIM kart ile çalışmaktadır. Eğer kartınız microSIM değilse yuvaya tam oturmadığı için çalışmayacaktır. Diğer uyarımız ise telefonunuzun zarar görmemesi için açık konumdayken bataryanızı çıkarmayınız. 

General Mobile Android One sim kart nasıl takılır

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra şimdide SIM kart takma ve çıkarma işlemlerinin nasıl yapılacağını yazılı ve görsel olarak sizlerle paylaşalım. General Mobile 4G cihazı tek SIM kart ile çalışmaktadır. SIM kart takma işlemleri için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • 1. Resimde göründüğü gibi ilk olarak telefonunuzun arka kapağını çıkarınız.
  • Daha sonra resimde görünen bölgeye sim kartınızın çipi alta gelecek şekilde yerleştiriniz.
  • Ardından sım kartın yerine tam oturduğundan emin olunuz.
  • Son işlem olarak ise bataryayı takıp arka kapağı kapatınız.

Yeni kullanıcılar için General Mobile sim kart takma

Bu işlemden sonra ise cihazınızın güç düğmesine basarak telefonunuzun açılmasını sağlayınız. Eğer taktığınız sım kartına tanımladığınız PIN kodu varsa telefon sizden PIN kodunuzu girmenizi isteyecektir. Bu işlemden sonra çok kısa bir zaman sonra telefon hattınızı tanıyarak şebeke bağlantınızı gerçekleştirecektir. Eğer şebeke bağlantınız gelmiyorsa SIM kartınızın açılıp açılmadığını kontrol ediniz. SIM kartınız aktifse sim kart yuva bölümünü tekrardan kontrol ediniz. Bu işlemde de herhangi bir sorun bulunmuyorsa telefonunuzu servise gönderiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 20:25

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir