Google Bütçe Dostu Akıllı Telefonu Android One Özellikleri

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın Bütçe Dostu Akıllı Telefonu Android One‘ın Tasarımı ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Andronova

Google’ın ilk bilgileri I/O etkinliğinde aktarılan bütçe dostu akıllı telefonu Android One’ın üzerindeki sis perdesi nihayet aralandı. 15 Eylül’de Hindistan’da düzenlenecek basın etkinliği kapsamında tanıtılacak akıllı telefon Hindistan’da satışa sunuldu.

Ülkenin önde gelen operatörleri Micromax, Karbonn ve Spice tarafından satışa sunulacak Android One’ın teknik özelliklerinden başlayacak olursak; telefonda 4.5-inç büyüklüğünde 480 x 854p çözünürlüklü IPS ekran yer alıyor. Telefonun işlemci biriminde daha önce açıklandığı üzere MediaTek cephesinden bir işlemciyi görüyoruz. 1.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemcinin GPU tarafını Mali-400 oluşturuyor.

Android One’ın arka kısmında LED flaş ile desteklenen 5MP çözünürlüklü kamera yer alıyor. Söz konusu kamera Full HD kayıt gerçekleştiriyor. Ön kısımda ise 2MP’lik bir kamera yer alıyor.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan telefonda ayrıca 1GB RAM, 4GB dahili depolama, 32GB’ye kadar hafıza kart desteği, çift SIM kart ve 1.700mAh kapasiteli pil yer bulunuyor. İlk olarak 100 doların altında fiyatlandırılacağı bildirilen Android One’ın yaklaşık olarak 115 dolar seviyesinde satışa sunulduğunu görüyoruz.

Android One’ın sızan görüntülerinde telefonun Spice operatörüne özel olduğunu görüyoruz. Karbonn ise Android One’ın tanıtımı için bir davetiye paylaştı ve burada yer alan telefonun kamera kısmının farklı olduğu görülüyor. Bu da Android One’ın tasarım noktasında operatöre özel tasarım farklılıkları sunacağı anlamına geliyor.

Micromax-Teaser-banner

spice-android-one

Spice-Android-One-Dream-UNO

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.