Google Duo nasıl indirilir ve kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google Duo Türkiye' de, Google' un görüntülü konuşma uygulaması resmen hizmete girdi. Bakalım tutulabilecek mi? Android ve iPhone sürümlerine resmi mağazalarından indirebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Google Duo uygulaması ile artık ülkemizde de iki farklı işletim sistemi üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek. Bugün itibariyle Türkiye’de de Google Duo indirilebiliyor. App Store ve Play store üzerinden Google Duo uygulamasını indirebilirsiniz.
Google Duo’nun geçtiğimiz günlerde haberini yayınlamıştık. Test aşamasında bazı bölgelerde indirilebilen uygulama artık ülkemizde de kullanımda. Güvenlik açısından uçtan uca şifreleme kullanılan uygulama ile artık iki farklı işletim sisteminden de görüntülü görüşme yapılabilecek. Konferans kurma özelliğine sahip Google Duo birçok uygulamayı şimdiden geçecek gibi görünüyor. 
 
Bilindiği gibi Google Duo hem iOS işletim sistemlerinden hemde Android işletim sistemlerinden indirilebiliyor. Bu iki işletim sistemini de destekleyen uygulamada öncelikle sizlere iOS üzerinden Google Duo nasıl indirilir? bunu anlatıyoruz. 
iPhone’da Google Duo indirmek için öncelikle App Store uygulamasını açıyoruz. Arama kutucuğuna Google Duo yazarak arattığınızda ilk sırada gelen Google Duo uygulamasının sağ tarafındaki indir butonuna dokunuyoruz. 
Yükle butonuna dokunuyoruz. 

Yükleme tamamlandıktan sonra butonuna dokunuyoruz.

Google Duo hizmet şartlarını okuduktan sonra Kabul ediyorum butonuna dokunuyoruz. 
 

Hizmet şartlarını kabul ettikten sonra sizden kamera ve mikrofon kullanımı için izin isteyecektir. Bu izinleri onayladıktan sonra sizden cep telefon numaranızı isteyerek doğrulama kodu gönderecektir. Mesajda gelen doğrulama kodunu yazdığınızda artık Google Duo ile görüntülü görüşme, konferans gibi görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. 

Android Google Duo nasıl indirilir?

Google Duo nasıl indirilir ve kullanılır?

Google Duo nasıl kullanılır

Android Google duo indir

iPhone 6 Google Duo indir

Google Duo uygulamasını Android cep telefonlarınız üzerinden de indirmek mümkün. Android kullanıcılarının yapması gereken işlemleri ise şu şekilde sıralayabiliriz. Android cep telefonlarınızdan Play Store uygulamasına giriş yapıyoruz. Arama alanına Google Duo yazıyoruz. Daha sonra aramalara Gelen Google Duo uygulamasını seçerek Yükle butonuna dokunuyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamayı açıyoruz. Gelen bildirimleri onayladıktan sonra Cep telefon numaranızı yazarak doğrulama kodunu giriyoruz. Doğrulama kodu onaylandıktan sonra Google Duo uygulamasını kullanabilirsiniz. 

Play Store>Ara>Google Duo>Yükle>Aç>Cep telefon numarasını giriyoruz> Doğrulama Kodunu giriyoruz daha sonrasında kullanım mümkün.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 04:16

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir