Google Glass’ın Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teknoloji dünyasının öncü isimlerinden Google, geçtiğimiz yıl “Yılın İcadı” seçilen Google Glass’a ait teknik detayları bir süre önce liste halinde sunmuştu. Halihazırda birçok kullanıcı tarafından test edilen gözlükte yer alan donanım da şekillenmeye başladı. Anlık olarak video, resim ve navigasyon gibi hizmetleri alabilmemizi sağlayan gözlük sesli komutlara karşı da duyarlı bir yapıda ve sms, mail, telefon gibi özelliklere sahip. Bu sayede akıllı telefon ihtiyacını ortadan kaldıran Google Glass için belirlenen satış fiyatı ise 1.500 dolar.

teknik destek

Gözlükler deneme amaçlı 2 bin kişiye Google tarafından gönderilirken, kullanıcılar cephesinden gelen geri dönüşümler için Google kullanıcılara teşekkürlerini sundu.

Android 4.04 işletim sistemi ile çalışan gözlükte Cortex-A9 mimarili ve 45nm fabrikasyon sürecinde oluşturulan çift çekirdekli TI OMAP4430 işlemcisinin yanı sıra PowerVR SGX540 grafik birimi ve 1GB (kullanılabilir 682MB) RAM yer almakta alıyor. Gözlüğün sahip olduğu işlemci itibariyle Galaxy Nexus’un biraz gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. 15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tekrar görücüye çıkması beklenen gözlüğün yıl sonuna doğru raflardaki yerini alması bekleniyor. Ülkemiz için kabaca bir fiyat değerlendirmesi yapacak olursak 3.000-3.500 lira arasında bir fiyat ön görülebilir.

Google Glass’ın bir süre önce yayınlanan diğer detaylarını liste halinde sunacak olursak;

-5MP çözünürlüklü kamera ile HD video kaydı

-2,5 metreden 63,5 cm genişliğinde HD formatında görüntüye eşdeğer sunulan ekran çözünürlüğü

-Toplamda 16GB dahili bellek (kullanılabilir 12GB)

-Wi-Fi (802.11b/g) ve Bluetooth

-Sesli aramaların yanı sıra video konferans görüşmeleri

-Micro USB girişi

– İki farklı ebatta ekstra burun ayarı ve çerçeve ayarı

kaynak: 9to5google

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın