Google Hesap Kurtarma Gmail Geri Alma

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Hacklenen çalınan Google Gmail hesabını geri almak için yapmanız gerekenleri ekran resimleri ile anlatıyoruz. Gmail hesap kurtarma formunu doldurun ve dönüş bekleyin.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail hesabınız çalındıysa aşağıda önerdiğimiz adımlar belki sizi çözüme ulaştırabilir. Bazıları çaldığı hesaba iki aşamalı doğrulama özelliğini aktif ederek geri alınmasını zorlaştırabiliyor. Ama yinede güvenlik ve gizlilik seçenekleri soruna çözüm olabiliyor.

Öneri olarak kullandığınız hangi hesap olursa olsun (Hotmail, Yahoo, Yandex ve Gmail) size verilen tüm güvenlik adımlarını uygulayınız. En önemlisi iki aşamalı doğrulama. Burada eklediğiniz cep telefon numarasını kullanarak hesabınıza her giriş yaptığınızda telefona bir doğrulama kodu gelmesi. Birde eğer siz güvenlik ayarlarını yapmazsanız kullandığınız ağ kendisi oluşturduğu seçenekleri kullanacaktır. Bu seçeneklerde standart olduğundan büyük güvenlik açığına neden olabilir.

Google hesap kurtarma süreci

Google hesabınızı kurtarma seçeneklerini ve hesabınızı kaybettiğinizde veya şifrenizi unuttuğunuzda ne yapmanız gerektiğini adım adım açıklayacağız.

Adım 1: Şifre hatırlatma ve değiştirme

 • Eğer şifrenizi unuttuysanız veya şifrenizin güvenliğinden şüpheleniyorsanız, şifre sıfırlama işlemiyle başlayabilirsiniz:
  1. Google hesap giriş sayfasına gidin (https://accounts.google.com).
  2. “Şifrenizi mi unuttunuz?” veya “Forgot password?” seçeneğine tıklayın.
  3. Hesap bilgilerinizi girin ve şifrenizi sıfırlayın.

Adım 2: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • Google hesabınızı daha da korumak için İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’yı etkinleştirmeniz önerilir:
  1. Google hesap ayarlarına gidin.
  2. Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’yı etkinleştirin ve talimatları izleyin.

Adım 3: Hesap kurtarma bilgilerini güncelleme

 • Hesap güvenliğinizi artırmak için kurtarma bilgilerinizi düzenli olarak güncellemek önemlidir:
  1. Google hesap ayarlarına gidin.
  2. Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  3. Kurtarma telefon numarası ve alternatif e-posta adresi gibi bilgileri doğru ve güncel tutun.

Adım 4: Google hesap kurtarma formu

 • Eğer hesabınıza erişim kaybettiyseniz veya hesabınızın başka bir kişi tarafından ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, Google Hesap Kurtarma Formu’nu kullanabilirsiniz:
  1. Google Hesap Kurtarma Formuna gidin.
  2. Talimatları takip edin ve hesap kurtarma talebinizi gönderin.

Adım 5: Google iletişim

 • Hesap sorunlarınızı çözemediyseniz, Google Destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Google hesap destek sayfasına gidin ve iletişim bilgilerini kullanarak sorunlarınızı açıklayın.

Google hesap kurtarma

Google Hesabınız silindi veya sildiyseniz Gmail hesabını geri almak için en fazla 2-3 hafta süreniz var. Eğer hesabı geri aldıysanız mail ve diğer Google hizmetleri kaldığı yerden devam eder. Örnek Google Play mağaza hesabınız.

 1. Google Gmail hesabınız çalındı veya şifre sıfırlama için accounts.google.com/signin/recovery
 2. Gmail çalınan hesabı geri alma veya kapatılan hesabı geri açma support.google.com/accounts/contact/disabled2
 3. Gmail genel destek soru cevap bölümü ise support.google.com/mail/#topic=7065107

Gmail çalınan hesabını geri alma

Aşağıda resimli olarak şifre sıfırlama hesap kurtarma adımlarını anlattık. Şifre sıfırlama adımlarında sorular sorulardan en az birine cevap verebilmeniz gerekiyor. Eğer doğru cevap verirseniz şifre sıfırlaması için ikinci adıma geçebilirsiniz. Yeni şifreyi ya farklı bir e-posta adresine gönderilecek şifre sıfırlama link adresi ile ya da direk yeni şifre yazacağınız bölüm açılacak. www.andronova.net

hesabım hacklendi

Google Gmail e-posta hesabınızı yazıp ileri butonuna basınız. Sizden en son hatırladığınız şifrenizi girmenizi isteyecek. Eğer hatırlamıyorsanız ya da yanlış yazdıysanız hemen altında yer alan “farklı bir soru deneyin” seçeneğine tıklayınız.

çalınan gmail hesabını geri alma
Google hesap kurtarma

Daha önce cep telefonu numarası eklediyseniz sizden telefon numarasını tamamen yazmanız için bölüm açılacak. Eğer hala aynı numarayı kullanıyorsanız Google, telefonunuza doğrulama kodu gönderecek.

çalınan gmail hesabını kurtarma
Google hesap kurtarma adımları

Eğer iki aşamalı doğrulamayı kullanmıyorsanız ve güvenlik ayarlarına telefon numaranızı eklediyseniz yine “farklı bir soru deneyin” seçeneğine tıklayıp aşağıdaki gibi bir doğrulama seçeneği ile karşılaşacaksınız.

gmail güvenlik ayarları
Gmail hesap kurtarma

Yine soruya yanıt veremiyorsanız aynı seçenekle devam ediniz ve diğer güvenlik sorularını deneyiniz. Örnek Gmail hesabını ilk açtığınız tarihi ay ve yıl olarak seçiniz. Bunların hiç birine cevap veremezseniz en alt tarafta ekrana gelen hesabın doğrulanamadığını belirtir ve artık her hangi bir yardım seçeneği ekrana gelmez. Destek için önerdiğimiz müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

gmail güvenlik soruları
Gmail hesap kurtarma adımları
gmail hesap kurtarma
Google hesap kurtarmaya dönüş maili

Google, Gmail iletişim için kesin yöntemde ikinci verdiğimiz sonuç alabilir. Ama bu genelde kapatılan Gmail hesabını açmada kullanılmakta. Bir kere başvurdunuz ama geri dönüş yapılmadıysa tekrar tekrar zorlamaya devam ediniz. Size geri dönüşün yapılabileceği e-posta adresine erişiminiz olması gerekiyor.

Not: Eğer her hangi bir bilgisayarda veya mobil cihazda hesabınız açık kaldıysa veya cihaz kayıtlıysa (Google Play Store) şifre sıfırlama işlemi için aşağıda ilişkili haberler kısmında yer alan “açık olan telefonda unutulan Gmail şifresi nasıl değiştirilir” haberimizi incelemeniz önerilir.

Çalınan Gmail adresi nasıl geri alınabilir ?

En çok kullanılan e-posta hizmeti şüphesiz ki Google firmasına ait Gmail servisidir. Bu başlıkta, Gmail hesabınızın başkaları tarafından çalınması durumunda nasıl geri alabileceğinizi elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız. Hesabınız geri alma adımlarına geçmeden önce şunu hatırlatalım Gmail hesabınız genellikle online oyunlara ait hesapları ele geçirmek için çalınmaktadır.

Google’ nin bu konularla ilgili bir telefon numarası bulunmuyor. Şifre sıfırlama ya da hesap çalındı başvurusu ile sorulan sorulara yanıt vererek hesap iadesi yapılıyor. 

Gmail hesabınız çalındığında aslında başvurmanız gereken ilk yöntem şifremi unuttum kısmıdır. Hesabınıza kurtarma e-postası veya cep telefon numarası tanımladığınızda hesabınızı geri almanız çok kolaydır. Fakat bu yöntemleri denediğiniz halde geri alamadıysanız burada bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat baştan şunu belirtelim burada uygulayacağınız yöntem diğerin biraz zordur. Çünkü hesabınızı çalan kişiler hem bilgilerinizi değiştiriyorlar hem de hesaba ait 2 adımlı güvenlik sistemini aktif ediyorlar. Buda hesabınızı geri almanızı zorlaştırmaktadır. Fakat birazdan sizlerle paylaşacağımız yöntem ile bu sistem uygulansa bile hesabınız geri alabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz adımları doğru uyguladığınızda hesabınız geri alabilirsiniz. Bu arada çalınan hesabınıza ait daha önce girmiş olduğunuz bilgisayarlardan giriş yaparsanız geri almanız daha da kolaylaşabilir.

Çalınan gmail hesabınız geri alabilmek için ilk olarak çalınan Gmail hesabını geri al yazısına tıklayınız. Eğer bu tuşu bulamıyorsanız accounts.google.com/signin/recovery linkine tıklayınız. Bu linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrana çalınan kullanıcı adınızı giriniz.

Daha sonra ise en son hatırlamış olduğunuz şifreyi girebileceğiniz bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Yukarıdaki adımdan sonra karşınıza kurtarma e-postası gelecektir. Fakat hesabınızı çalan kişi bu e-postanızı da değiştirdiği için bu yöntemi kullanmak sorununuzu çözmeyecektir. Ekranın altında bulunan farklı bir soru deneyin yazısına tıklayarak işleme devam ediniz.

 “Bu Google Hesabı’nı ne zaman oluşturdunuz?” bir sonraki sorunuz olacaktır. Bu ekran ve yukarıdaki şifre ekranına doğru cevap vermediğiniz takdirde hesabınız geri alamazsınız. Bunu için şifre ve hesap açım tarihi hatırlamanız gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemden sonra ise karşınıza gelen ekran sizden yeni bir e-posta adresi isteyecektir. Şifresini bildiğiniz bir e-posta adresini buraya yazınız. Daha sonra adresinize gönderilecek olan kodu aşağıdaki ekrana girerek hesabınızı kurtarabilirsiniz.

gmail şifrem çalındı
Google hesap kurtarma bilgilendirmesi
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir