Google Play para nasıl kazanılır cevabı

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Sürekli gelişen mobil platformların başında gelen Android için önemli bir yazı hazırladık. Google Play para nasıl kazanılır sorularına yanıt verirken aynı zamanda dikkat edeceğiniz önemli hususları da yazı devamına ekledik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Mobil oyun geliştiricilerinin Google Play para kazanma yöntemlerini bilmesi, bu yönde adımlar atarak uygulama ve oyunlarından maksimum kar etmesi büyük önem taşıyor.

Google Play para kazanma yöntemleri yazımda sizlere Android platformuna koyduğunuz uygulama ve oyunlardan para kazanmak için en doğru yöntemleri bir araya getirdim. Kazanç için eklediğimiz metodların birçoğunu ünlü firmalar tarafından uygulandığı ve en çok kar edilen yöntemler olduğunu da belirletelim.

Google Play para kazanma yöntemleri neler?

Google Play üzerinden yayınladığınız oyun ve uygulamalarınızdan para kazanmanın en güzel yollarından birinin her zaman sık sık ekrana gelen reklamlar olduğu belirtilse de ben bu yöntemin çok da doğru olduğunu sanmıyorum. Eğer bu yöntemi tercih ediyor ve pop up reklamlardan daha çok para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız da kullanıcılara belli bir miktar ücret ödeyerek bu reklamları kaldırma şansını sunmanız çok daha iyi olacaktır.

Aklımıza gelen ve bildiğimiz kadarı ile aşağıdakilerin para kazanmak için kullanılan yöntemlerden bazılarıdır:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Uygulamaya ücret koyma
  • Uygulama içi satın alımlar sunma
  • Pop up reklamlar
  • Ekran altı ve üstüne sabit reklamlar

Şimdi bu yöntemlerin üzerinden tek tek geçin hangi yöntemin para kazanma için en doğru yöntem olduğuna birlikte karar verelim.

Para kazanma için uygulamaya ücret koyma modası geçti

Başlıkta da açıkça belirtildiği gibi hedefleriniz arasında Google Play üzerinden gelir elde etme ve bunu devamlı hale getirme varsa kesinlikle tavsiye edilmeyen bir yöntem. Uygulamayı hiç denememiş birinden ücret almak yerine uygulama veya oyunun tadını almış ve devam etmek isteyen kullanıcıdan para kazanmak her zaman daha kolaydır. Uygulamanıza çok büyük yatırım yapacak reklam bütçeleriniz yoksa uygulamanızı ücretsiz olarak sunma şu an için en önemli seçeneğiniz olacak.

Yukarıdaki değişken olma özelliğinden dolayı gerekli güncel araştırmaları yaparak karar veriniz.

Google Play dan kazanma
Google Play para nasıl kazanılır cevabı

Uygulama içi satın alımlar en iyi para kazanma yöntemi

Şüphesiz Google Play para kazanma yöntemleri arasında en devamlılığı olan ve kar oranı yüksek yöntem kullanıcıları uygulama içi satın almaya itmekten geçiyor. Bu başlık ile ilgili olarak yukarıda sıraladığım Pop Up, ekran altı ve üstü sabit reklamlara da bu noktada değinmemiz en doğrusu olacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu reklamların yanlışlıkla tıklanma olasılığı çok yüksek olsa da ufak bir araştırma ile bu reklamların ne kadar az kazandırdığı hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. Damlaya damlaya göl olur dediğinizi duyar gibiyim. Haksız da sayılmazsınız. Cidden beğenilen bir oyunda ortalama bir oyuncunun her 5 dakikada bir yanlışlıkla bir reklama tıkladığı tespit edilmiş bir gerçek.

İnternet kazançlarının en önemli seçeneklerinin başında gelen bu yöntemleri göz ardı edin, uygulamayın demiyorum. Elbette ki Google Play üzerinden para kazanmak istiyor ve uygulamanıza yatırım yapmak istiyorsanız bunları yapmanız gerekecektir. Ancak bu noktada her yerden fırlayan reklamların kullanıcıları ne kadar sinir ettiğini de biliyorsunuz. Tutarlı bir ölçüde tıklanabilecek reklamlar koymak her zaman daha karlı bir çözüm olacaktır.

Reklamları kaldırmak ve bölüm atlamak için ücretli seçenek

Uygulamanızı indiren herkesin saatlerce uygulamanızda vakit geçirmeyeceğini bu noktada kabullenelim. Bu yüzden de uygulamanızı seven ve kullanmaya devam eden kullanıcılardan bu farkı kapatacak kadar kar etmeniz gerektiğini unutmayın. Yukarıda tutarlı ölçüde sıkmayacak ancak bir süre sonra kalksa daha iyi olur dedirtecek reklam yerleşiminize ek olarak uygulama için satın alma ile reklamları kaldırma seçeneğini kullanıcılarınıza sunmanız sizin için oldukça karlı olacaktır. Son dönemde birçok mobil uygulama yapımcısının bu yöntemi tercih ettiğini ve kısa sürede çok fazla kar ettiğini unutmayın.

Buna ek olarak tüm bölümleri çok uygun bir miktar ile açmayı sağlayacak bir seçenekte koymayı unutmayın. Bu ücreti belirlerken oyunun ne kadar sürdüğünü değil oyunun ortalama indiren kişiler arasında ne kadar oynandığı üzerinden hesaplayın.

Ayrıca uygulama içi satın alımları aşırıya kaçmayacak şekilde oyunun akışına ek seçenekler sunacak şekilde yerleştirin. Pay to Win modeli her ne kadar tercih edilse de bir süre sonra birçok kullanıcıyı sinir etmektedir. Google Play para kazanma için devamlılığın önemli olduğunu bu noktada unutmayın.

En önemli faktör uygulamayı sevdirmek

Ben burada ne kadar anlatırsam anlatayım bu yöntemlerinin en önemli faktörünün uygulamayı kullanıcılara sevdirmek olduğunu unutmayın. Birçok yapımcı reklamları her yere koyup gelen tek kişiden bile maksimum karı elde etmeyi hedeflese de devamlılığı olmadığını siz de fark etmişsinizdir. Yukarıda damlaya damlaya göl olur dediğinizi duyar gibiyim demiştim, şu anda ben size diyorum. Az az ve düzenli kazanmak birden çok kazanıp sönüp gitmekten her zaman daha iyi bir seçenektir.

Google Play geliştirici konsoluna da play.google.com/apps/publish/signup/ ulaşabilirsiniz.

Reklam ve yayıncılık kurallarına dikkat edin

Kazanç için yaptığınız yöntemler arasında ilegal ve kural dışı olan şeylerden uzak durun. Reklam politikalarına uymayan hesaplar geçici ve sonrasında kalıcı yasaklamaya maruz bırakılır.

Kendiliğinden açılan, sabit olan bazı reklamlar ve yanıltıcı şekildeki reklamların her zaman yaptırıma uğradığını belirtelim.

Herkese bol kazançlı uygulamalar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir