Google Play Store indir son sürüm dil sorunu için çıktı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android cep telefonda tablette Google Play yok nasıl yüklerim? Google Play Store nedir ne işe yarar nasıl yüklenir sorularına cevap için oluşturduğumuz içeriği inceleyim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Silinen Google Play Store uygulamasını yeniden yükleme. Google Play Store nedir ne işe yarar nasıl yüklenir?

Google, Android sistemli telefonlar için çıkardığı mağazası için eski ismi Android Market ve yenisi ise Google Play için sürekli yeni bir sürümü yayınmakta. Bazen görülen acil sorunlar için çıkarılırken bazende yeni eklenen bir özellik için güncelleme getirebiliyor.

Google Play güncellemesi şu an OTA ile açılmadı. Yani otomatik güncellemeyecek. Elle yüklemeniz gerekiyor. Aşağıda adresle işleminizi gerçekleştiriniz.

Not: Aşağıda şuan için Google Play Store’ nin son sürümü yer almakta. Bu sürüm Google Play Store‘ de görülen ingilizce sorununu çözecektir.
 

Google Play Store indir

Mağazadan oyunları ve uygulamaların indirilmesini sağlayabilmeniz için bir Gmail hesabının olması şart. Bu işlemi bilgisayarda yapmanızı öneririz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gmail için play.google.com adresine girerek “Hesap oluştur” ile veya açık olan bir Gmail hesabıyla mağazaya giriniz. İşlemler ücretsizdir ve kredi kart bilgisi isteyen yerlere giriş yapmayınız.

Google Play Store için apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store adresinde çok sayıda sürümle karşılaşacaksınız.

Yükleme sorunu çıktı ise başka sürümle denenebilir. Yukarıdaki adrese girildiğinde çok sayıda eski ve yeni sürümlerden oluşan arşivle karşılaşacaksınız. Resmi mağazadan da sonr yeni güncellemesini kurabilirsiniz.

Google Play Store indir son sürüm dil sorunu için çıktı

Google Play yüklenmiyor ve hata alıyorsanız

Google Play mağazadan ücretli uygulama almanız ya da oyun indirilmesi gerekebilir. Bunun için kredi kartı tanımlanması istenecek. İsterseniz tek işlemlik tanımlanır ve daha sonra da kaldırırsınız. 

Google Play Store inmiyor ya da yüklerken hata geliyorsa o zaman telefonda SD kart varsa oraya apk dosyasını atınız ve bilinmeyen kaynakları açıp yüklemeyi başlatınız. 


Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 09:05

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir