Hi Level televizyonda ses var görüntü yok siyah ekran

media 2296

Hi-Level TV ses var görüntü gelmiyor yok sorununda ortaya çıkan bazı sıkıntılar var. Örnek 4K görüntü iyi değil hatta desteklemiyor diyenler var. Peki siyah ekranda kalıyor mu?

teknik destek

Televizyon sektöründe gelişen teknolojilerden dolayı sürekli yenileme ve modellerin güncellenmesi durumu söz konusu olur. Bundan dolayı da sürekli şekilde meydana gelen model değişimleri yaşanır. Hi level televizyon markası için de yapılan bu güncellemeler ile farklı modeller ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda hi-level 4k nedir nasıl kullanılır tarzında sorular sorulması durumu yaşanır olmuştur. Aslında bu konuda bilgili olmak özelliğin ne olduğu noktasından hareketle başlar. Bu sayede aldığınız ürünün daha kolay bir şekilde kullanımı da mümkün olur.

Hi level’ in çıkardığı yeni modellerde Smart ve 4K desteği bulunuyor. Peki gerçekte 4K görüntü sunuyor mu?

Öncelikle Hi level televizyonda ses var görüntü yok sorununu ele alacağız sonrasında soruyu yanıtlayacağız.

İlk kontroller için;

 • Fiş çekilip bekletilmeli
 • Birden çok kanalla bakılmalı
 • İnternet üzerinden de girerek incelenmeli

Hi Level TV ses var görüntüsü yok

Buradaki durum biraz karışık. Çok sayıda şikayetlere baktığımızda bazen farklı durumların olduğu anlaşılıyor. Biz yinede yapılacaklar hakkında gerekli anlatımı yapacağız. Birde Smart TV televizyonda görüntü yok genel modeller için yazımıza bakınız.

 • Bu durum çıktığında fiş çıkarılıp takıldığında görüntü geliyor mu?
 • Bir kaç kanalda mı var yoksa tümünde mi?
 • YouTube tarzı video sitelerinde veya uygulamalarda da var mı?
 • İlk açılışta oluyor mu yoksa saatlerce izledikten sonra mı?
 • Hi level siyah ekranda mı kalıyor?
 • Beyaz ekran mı çıkıyor yoksa farklı renklerde mi görülmekte?

Hi Level görüntü gelmiyor için yapılacaklar

Sorunuz olacaksa öncelikle yukarıdaki soruların cevabını yazmanız gerekebilir. Yani denenmesi gerekenler yapılmadan yardım istemenin pek bir mantığı olmayabilir.

 1. Kısa devreye düşürecek bağlantıları kontrol ediniz. Yerel / çanak anten, USB bellek ve farklı bağlantılar varsa bakınız.
 2. Siyah ekran kanallarda çıkıyorsa ama menülerde çıkmıyorsa ayarlardan çözünürlük ve diğer görüntü formatlarını değiştirip test edin. (1080i, 1080p ve vb…).
 3. Menüden karasal yani normal anten yayınına alın ve görüntü varsa sonra tekrardan uyduya geçin.
 4. Tekrardan uydu kurulu ve kanal arama işlemini başlatmanız gerekebilir.
 5. Kumandadan kaynak listesine girip yani dörtgen içerisinde ok bu bölümden diğer bağlantıları test edin.
 6. TV’ nin fabrika ayarına döndürmek gerekebilir.

Duruma göre yetkili servis veya müşteri temsilcisi aranıp testlere devam edilebilir. Bunun dışındaki durumlar donanım kaynaklı arızalara girer. Örnek anakart veya ekran arızalı olabilir.

Hi Level televizyonda ses var görüntü yok siyah ekran

Hi Level 4K Smart TV kaliteli mi kalitesi nasıl?

Hi level televizyon başta olmak üzere birçok markada kullanılan bir ifadedir. Kullanıcıların bazıları dikkat etmemesine karşılık genelde çözünürlükle alakalı olan bir durumdur. Çözünürlük olarak en az 4 kat daha fazla görüntü kalitesi veren bir özellik olarak değerlendirmek gerekir. Piksel sayısı ile ölçülen bir durum olmasından dolayı bu şekilde ifade etmek daha kolay olacaktır. 3840X2160 olarak kalite sunar. Bu 1080 p olarak bilinen en yüksek piksel yoğunluğundan yaklaşık 2 kat daha yüksek olacaktır.

Bu bilinen bilgiler. Ama iş öyle olmuyor. Arkadaşlar verilen paraya baktığınızda zaten bunun mümkün olması çok zor. Yani 1500 – 1700 TL arasında bir fiyatla 49 inç bir televizyon alıyorsunuz hem de Smart ile 4K özelliği olacak. Bakın harici orta segment bir Android TV Box aldığınızda yaklaşık fiyatı 350 – 450 TL arasında. Bu cihazın verdiği görüntü kalitesi bile hi-level’ den daha iyi diyebiliriz.

Peki kalitesiz bir ürün mü aldık?

Paraya göre gayet iyi bir ürün. Yani bu paraya en dandik üründe bile bu kadar özellik bulunmuyor. Sıkıntı tarafı kullanılan özelliğin kalitesi. Yani parça kalitesi.

Bu özelliği kullanmak için ilgili marka televizyonunuz için menü üzerinden ilerlemelisiniz. Bu sayede kolaylıkla ilerlemeniz söz konusu olur. Televizyon ve bilgisayar konusunda oldukça yüksek çözünürlük keyfi vermesinden dolayı son derece tercih edilen bir durumdur. Menüden ekran ayarları ve özelliklerine gelmeniz bu keyfe geçiş yapmanız için yeterli olur.


Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 02:14

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın