Hotmail e-posta adresini Outlook' ta nasıl kullanılır

blank

Hotmail e-posta adresini kullanırken bilgisayarlarda bulunan Outlook ve benzeri yazılımlarda kullanabilmek için POP ayarları nasıl yapılır? SMTP ayarları!

Hotmail, eskiden beridir kullanılan bir e-posta adresidir. Gmail vb e-posta adresleri daha kurulmadan önce internet kullanıcılarının en çok ve yoğun kullandığı bir email servisiydi. Microsoft tarafından geliştirilen bu servis günümüzde ise google firmasının bir ürünü olan gmail servisinin çok gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Bunun bir çok sebebi olduğu gibi asıl sebeplerden biride google tarfından sağlanan imkanlar ve hızlılık ilk dönemlerinde bu serviste yer almamasıydı. Peki bir hotmail email adresimiz olduğunuz düşünürsek bu e-posta adresini bilgisayarımızda yüklü olan e-posta yazılımlarında nasıl kullanabiliriz.

Hotmail e-posta adresini Outlook nasıl kullanılır

Hotmail e-posta adresini Outlook' ta nasıl kullanılır

Bilgisayarlarda artık email sitelerine girmeden de e-posta adresleirnizi kullanabileceğiniz yazılımlar bulunmaktadır. Bunların en bilineni ise microsoft tarafından geliştirilen Outlook programıdır.

Microsoft farklı alanlada zirveyi google firmasına kaptırsada yazılım sektöründe piyasaya çıkardığı işletim sistemleri ve program yazılımında halen zirvede bulunmaktadır. İşte o zirve olduğu yazılımlardan biride Outlook programıdır. Bu programa eğer e-posta adresinizi tanımladığınızda aynı internette girip kullandığınız e-posta sistemi gibi mail alıp mail gönderebilirsiniz. Ayrıca program belirli aralıklar ile sistemi tarayarak gelen maillerinizi bilgisayarınıza indirmektedir. Bu işlemlerin Outlook tarafında yapılabilmesi için POP ayarlarınızın programa tanımlanması gerekmektedir. Bu işlemler ırasında Hotmail sevisi için yazcağınız değerleri aşağıdaki maddelerde paylaştık;

  • POP server: pop3.live.com (Port 995)
  • POP SSL required? Evet
  • User name: [email protected]
  • Password: Şifreniz
  • SMTP server: smtp.live.com (Port 25)
  • Authentication required? Evet 
  • TLS/SSL required? Evet

Yukarıdaki bilgileri doğru girdiğiniz taktirde hotmail adresinizi Outlook yazılımında kullanabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 19:09

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!