Huawei’nin 2015 Cihaz Listesi Sızdı

Andronova
2 Minimum Okuma

Çinli teknoloji devi Huawei‘nin, 2015 yılında piyasaya sürmeyi planladığı cihazların listesi sızdırıldı. Geçtiğimiz sene arge faaliyetleri için 10 milyar dolar harcayan firma, geliştirdiği teknolojileri de yeni nesil telefonlarında kullanmayı planlıyor. Tasarımları, malzeme kalitesi ve kendi işlemcisini kullanması ile diğer Çinli üreticilerden ayrılan firma, fiyatlarıyla da “premium” bir marka imajı yaratmaya çalışıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sızan rapora göre Huawei; Ascend P7’ nin devamı yeni model olarak Ascend P8‘i üretecek. 5.2 inç 1080P ekrana sahip olacak telefonda, ayrıca ” 2.5D konik açılı bir ekran” kullanılması planlanıyor. Ascend P8’in satış fiyatı için 490$ düşünülüyor. Önümüzdeki yıl üretilecek başka bir telefon ise Ascend Mate 8. Sızıntıya göre telefonda 2K ekran bulunacak ve 2015 Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor. 650$‘dan satılması beklenen telefonda, Huawei’nin kendi işlemcisi “Kirin 930” çipseti kullanılacak. Ancak bu yeni işlemciyi kullanacak ilk telefon büyük ihtimalle Ascend P8 olacak.

Mate 8’den daha ilgi çekici olan cihaz ise D8 kod adına sahip ve Mayıs ayında satışa çıkacak. Bu cihazı bu kadar ilgi çekici yapan ise; 2K ekrana, 4 GB RAM kapasitesine ve 64 GB dahili hafızaya sahip olması. 5.5 inç ekrana sahip olacak telefon, LG G3 ile aynı ppi değerine sahip. İşlemci olarak ise, “Kirin 950” çipseti gözüküyor. Telefonun belki de tek olumsuz özelliği 850 $ olan satış fiyatı. Satışa en erken çıkacak olan telefon P8 ve Ocak ayında yapılacak CES 2015 fuarında tanıtılması bekleniyor.

Sızan tüm bilgiler göz önüne alındığında Huawei; Çin’in Samsung’un gibi hareket ettiği gözüküyor. Kendi işlemcisini üreten Huawei, aynı zamanda 4 GB RAM kapasitesine sahip telefon da üreterek donanım anlamında zirveyi zorluyor. Huawe’nin planlanan yeni cihazları için ne düşünüyorsunuz?

Huawei-2015-portfolio-Ascend-D8-P8-Mate8

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir