iCloud ile alınan yedek kaç ay veya gün saklanır

Andronova
2 Minimum Okuma

Apple’ nin yedek alma uygulaması iCloud’ la alınan yedek ne kadar zaman saklı kalır. Telefon silindiğinde silinir mi? Yedek nereye alınıyor? Yedek saklama süresi kaç ay veya gün diye soranlar için genel bir bilgilendirme yazısı hazırladık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple cep telefonlarda yedek almak için çok sayıda uygulama bulunmakta. Bunlardan ücretli olanda var ücretsiz olanda. Ama genelde iTunes yazılımı ve iCloud uygulaması ile yedek alınmakta. Ama alternatif olarak Google Drive yer almakta.

iCloud yedeği ne kadar süre kalır

Gelelim iCloud ile alınan yedek kaç gün ya da kaç ay saklanır? iCloud ile 180 gün veya daha çok süre yedek alınmazsa Apple tarafından yedeklerin silinme hakkı bulunmakta. Bundan dolayı bu aralıklara dikkat ederek yedek alınız. Tabi yeterli yedekleme alanınız varsa! Yedekleme dopalama alanı yoksa “iPhone yedeklenemedi” şeklinde hata mesajı alırsınız.

iCloud yedek ne kadar süre saklı kalır?

Apple, yedek süresi olarak 180 gün ve üstü olarak bilgilendirmekte. Ama bu süreyi aşan zamanlarda bulunmakta. Yani bir ihtimal silebilir. Önlem olarak uyarıda bulunmakta.

iTunes ile yedek alma

iTunes programı ile alınan yedek bilgisayara alındığından her hangi bir zaman dilimi bulunmuyor. Yeter ki bilgisayarda alınan yedeğinde yedeği alınması. Yani bilgisayara attığı yedeğin yerini bulun oradan kopyalayıp farklı bir klasöre aktarmanız. Bu konuda sitemizde resimli anlatım bulunmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alternatif olan programların da kullanılmasını önerebiliriz. Biz bir kaç yazılımı bilgisayara kurarak sorunsuz olduk. Tabi depolama boyutu yüksek olan telefonlarda aksaklık yaşanabiliyor. Bunun içinde Syncios programını öneriyoruz. Tabi zamanla iş görmeyecek hale gelebilir.

iCloud ile yedek alma nasıl yapılır

Ayarlar / Apple kimliği, iCloud v… yazan (ismin üstüne) dokunun. iCloud seçeneğine ve yedekleme yazısına dokunun. Son işlem Şimdi yedekle.

iCloud ile alınan yedek kaç ay veya gün saklanır

Haberimizde iCloud yedek ne zaman silinir sorusuna cevap verdik.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir