iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için

Andronova
4 Minimum Okuma

iCloud şifremi unuttum giriş için yaptığım e-posta hesabını da unuttum diyenler aynı zamanda güvenlik sorularının bilgilerini hatırlamıyor. Çözümün çok zor olduğunu söyleyelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ ın önemli hizmetlerinden biri olan iCloud’ un bazen giriş şifresi unutulabiliyor ve şifremi unuttum nasıl açılacağını bilmiyorum yazanlar oluyor. iCloud şifre sıfırlamada kullanılan e-posta hesabına da erişim yapamayanları elindeki tek imkan fatura olabiliyor. Güvenlik sorularına çoğu kullanıcı doğru cevap veremiyor. Kayıtlı telefon numarasını büyük ihtimal kullanılıyor ama başka hatlar kullanılmayacaktır. Bu tarz sorunlarla karşılaşanların ve faturası olmayanların çok azı sorunu çözüme ulaştırıyor.

Apple kimliği oluştururken kullandığınız mail adresine ulaşamıyorsanız veya cihazı başka birinden aldınız ve gerekli bilgileri bilmiyorsanız, eğer cihazın satış faturası varsa Apple ile iletişime geçerek iCloud şifresini açmak için talebinizi iletebilirsiniz. Bazı telefoncuların eskiye dönük sahte fatura kesip şifrenin sıfırlaması için işlem başlatıp sonra faturayı iptal ettikleri oluyor. Tehlikeli olan bu yöntemin önemli sonuçları olabilir.

Şifresi unutulan iCloud nasıl açılır?

iCloud, Apple’ ın geliştirmiş olduğu yedekleme uygulamasının adı ve tüm iPhone telefonların yazılımında yer almaktadır. Şimdilerde manuel alternatif yedekleme yöntemleri de yer alıyor. 

  • Apple iCloud resmi sitesi icloud.com adresinde yer alan “Apple kimliğini parolayı mı unuttunuz” seçeneği ile devam edin.
  • Çıkan sıfırlama adımlarından “e-posta ” veya “güvenlik sorularını cevaplayınız” seçeneklerini deneyebilirsiniz.
  • Faturanız varsa Apple’ ı arayıp onlarla işlemleri başlatabilirsiniz. 
  • Bu tarz sıfırlama işlemlerinde güvenlik sorularını unuttunuz ise fatura şartı bulunuyor.
iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için
iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi

iCloud şifre sıfırlama nasıl yapılır?

  1. iCloud şifre sıfırlama link: icloud.com
  2. iCloud destek iletişim numarası: 00800 448 829 878 0 veya 0216282 15 11 numaralı telefonu arayarak Apple müşteri hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  3. iCloud müşteri hizmetleri çevrimiçi destek için apple.com/tr/support/iphone/contact adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Apple’ ın destek sayfasından iletişime geçtiyseniz “bizimle konuşun” şeklinde bir başlık var. Buraya tıklayarak cihaz kategorisini seçiniz. Örnek iPhone seçtiniz sonraki açılan yerden cihaz arızalıysa fiziksel hasar yani onarımı seçiniz. Yok şifre sorunu yaşıyorsanız Apple ve iCloud kimliği bölümüne giriniz. Sonraki seçeneklerden ilgili olanını seçiniz.

iCloud şifremi unuttum
iCloud telefonum kilitlendi
iCloud şifre sıfırlama nasıl yapılır?
iCloud şifrem kilitlendi
iCloud şifre kırmak
iCloud şifremi unuttum kilitlendi

iTunes kullanımı ile sorun çözümü

Daha önce bir bilgisayarda iTunes kullanılarak yedek alınmış ise, yine aynı bilgisayara telefonunuzu bağlayarak iTunes çalıştırılıp geri yükle seçeneği ile sorununuz çözülmüş olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İşlemlerde şarjınızın yeterli olmasına dikkat edin. Normalde bilgisayara bağlıyken de şarj yapılıyor ama tamamen bataryası bitmiş cihazlarda bu işlem sorun çıkarma olasılığı var. Artı işletim sisteminin güncel olması önem arz ediyor. Aksi durumlarda önce güncelleme yapılması sonra geri yükleme gibi seçenekler sunulmakta.

Fatura ile iCloud şifre sıfırlaması

Cihaz faturasına ulaşmak için cihazın alındığı yer biliniyorsa bir nüshası bu yerde olması gerekiyor. Apple iletişiminde sorun yaşayanlar bize bu konu üzerinden yazabilirler. Unutmadan parola kaldırmada kullanılan cihazlar, tüm modeller için işlem yapmamakta ve yüksek ücretler talep etmekte.

Hesap kurulumu hangi cihazda yapıldı ise, bu cihazda hat kullanılmayabilir ama hesap kullanımı geçerli olacak. Bundan dolayı eklenebiliyorsa başka bir yöntemin cihazda çalıştırılması önerilir. Kısaca başka giriş seçeneklerinin çalıştırılması belki işinizi çözecektir.

Konuya yönelik yararlı içerikler:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir