İlk Firefox OS Yüklü Şeffaf Kasalı Akıllı Telefonu LG Fx0 Duyuruldu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bu güne kadar üretilen akıllı telefonların aksine, LG‘nin farklı bir bakış açısı ve pazar hedefine yönelik yeni bir ürünü göründü. Android cihaz üreticileri arasında önemli konumu bulunan LG, bu sefer Firefox OS yüklü akıllı telefonunu duyurdu ve üstelik tabiri caizse “içi dışı bir”.

Andronova

Tamamen şeffaf plastikten üretilen LG Fx0 modeli akıllı telefon, Firefox OS 2.0 versiyonu yüklü olarak geliyor ve şimdilik KDDI iletişim operatörü aracılığı ile Japonya’da satışa sunuluyor.

Tokujin Yoshioka tarafından tasarlanan LG Fx0‘ın, Mozilla‘nın şeffaflık, özgürlük ve açıklık felsefesini yansıttığı ve bunun da cihazın vücuduna aktarıldığı söyleniyor.

LG-Fx0-1

Firefox OS 2.0 işletim sisteminin çalıştığı üst segment cihazı olan LG Fx0‘ın özellikleri ise şöyle;

– Ekran: 4.7-inch
– İşletim Sistemi: Firefox OS 2.0
– İşlemci: 1.2GHz quad core Snapdragon 400
– Hafıza: 1.5GB RAM, 16GB hafıza (arttırılabiir)
– Kamera: 8MP arka, 2.1MP ön
– Batarya: 2370mAh
– Boyutlar: 139mm x 70mm x 10.5mm
– Ağırlık: 148gm

Japonya’da yaklaşık 414$’dan satışa sunulan LG Fx0‘ın diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmamakta.

LG-Fx0-2

LG-Fx0-3

LG-Fx0-4

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.