Instagram Beğeni Yapamıyorum Beğeni Yasağı

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Instagram beğeni yapamıyorum hatasında bir çoğunun beğeni yasağı nasıl kaldırılır şeklinde yazdığını görüyoruz. Esasında belki de geçici kısıtlamanın yaşandığı durum için yanlış anlaşılmış olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instgram beğeni engeli koymak için ilk olarak şüpheli olan hesabı geniş bir incelemeye alır. Eğer hesapta engel getirilebilecek herhangi bir durum varsa kısa bir süreliğine beğeni engeli verebilir. Hesabın sahibi sürekli olarak aynı şüpheli hareketlere geçerse bir süre sonra bu kısıtlama süresi daha da artabilir.

Instagram üzerinden bazı istenmeyen durumlar oluşması takdirde beğeni engeli getirilebilir. Son dönemlerde pek çok kişinin gelir kaynağı haline gelmiştir. Kişiler yüksek takipçilere ulaştığı zaman ağ üzerinden sponsorlu reklamlar alabilmektedir. Bu durumda hem para kazanılır hem de var olan takipçi sayısı büyük oranda artar. Sponsorlu iş birliğinin yapılabilmesi için sadece yüksek takipçi değil aynı zamanda yüksek beğeniye de sahip olmak gerekir. Bu nedenle kişiler sahte beğeni almak ya da bir çok kanal kullanarak karşılıklı olarak sürekli beğenileşme içerisinde girebilir. Bu gibi durumlarda ise ağ tarafından engel getirilebilir.

Instagram Beğeni Yapamıyorum İlk Kontroller?

Instagram’da yorum yapamama problemini çözmek için sorunları çözmeniz gerekir. Bunun için;

  • Telefonda ön belleği temizleyin.
  • İnternet bağlantısını kontrol edin.
  • Tarih ve saat ayarlarına göz atın.
  • Uygulamayı güncelleyin.
  • Uygulamayı silip tekrar yükleyin.

Yorum yasağınız bulunuyorsa yapacağınız herhangi bir şey yoktur. Instagram gizlilik politikaları nedeniyle kullanıcılara bazı zamanlarda sınır getirebiliyor. Uygulama tarafından yorum yasağı farklı nedenlerden dolayı getirilebiliyor. Instagram yorum sınırlaması ile birçok kullanıcının hesap güvenliği sağlanıyor.

Instagram Beğeni Engeli Olmaması İçin yapılacaklar

Beğeni engeline maruz kalan hesapların belli bir kuralları hiçe saymaya yönelik eylemler içerisinde oluyor. Instagram tarafından olağan üstü karşılaşılan durumların bir bedeli oluyor. Sadece beğeni engeli de değil takip etme, yorum yapma gibi diğer etkileşimlerin de yapılması engellenmektedir. Yani hesapta olağan dışı bir durum tespit edildiği zaman tüm etkileşimler bir süreliğine kısıtlanır. Sadece etkileşimlerin çok yapılması da değil kişiler topluluk kurallarına aykırı paylaşımlarda bulunduğu zaman diğer hesaplar tarafından şikayet edildiği zaman da etkileşim kısıtlaması getirilebilmektedir. Kişiler gün içerisinde maksimum 150 hesaba etkileşim vermelidir. Bu etkileşim ise art arda olmamalı ve bununla birlikte bir süre beklenerek yapılmalıdır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dikkat edilecek bazı hususlar şöyle:

  • Aşırıya gidilen tüm eylemlerden uzak durulması.
  • Beğeni içinde bir sınır var ve buna ulaşıldığında tekrar tekrar deneme yapmak bir yaptırıma davetiye olacak.
  • Kullandığınız cihazların belki şüpheli görülmesi kısıtlamaları karşınıza çıkarır.
  • Farklı olumsuzlukların buna sebep olacağını söyleyelim. Örnek insanları rahatsız edecek her türlü eylemin dolaylı yolla buna sebep olacak.
  • Üçüncü parti denilen uygulamalar ve sitelere hesabınıza erişim izni vermemeniz önerilir. Her türlü sıkıntıyı doğurma olasılığı var.

Instagram Beğeni Engelini Kaldırmak Mümkün mü?

Engelin kaldırılması için pek çok durum yapılabilir. Hesabınızı tamamen kapatmak, uygulamayı silip yeniden yüklemek, teknik ekip ile iletişime girmek gibi durumlar yapılmaktadır. Fakat Instagram kullanıcılarının bunların herhangi bir işe yaramayacağını görür. Çünkü beğeni engelinin kaldırılabilmesi için sadece Instagram tarafından verilen kısıtlama süresinin geçmesi beklenmelidir. Beğeni engeli geldiği zaman tamamen kaldırılabilmesi için yapılabilecek herhangi bir işlem olmadığı için kişilerin bu durumu oluşturmaması için olağan üstü davranışlardan uzak durması gerekir. Özellikle hesapların gün içerisinde yaptığı etkileşim sayısına dikkat etmeleri önerilir. Bu limitlerin aşılmaması gerekir.

Yaşanan belki geçici ağ tarafında oluşan bir hatadır. Ya da şüpheli sınıfına girmişsiniz ve o gün işlem yapmanız engellenmiş olma olasılığınız var. Önerimiz daha fazla zorlamadan 1-2 gün kadar beklemeniz olacak.

Instagram’da Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?

Uygulamada kuralları çiğnediğiniz zaman kısıtlama özelliğiyle karşılaşabilirsiniz Yorumlarda hakaret edici paylaşımlar bulunuyorsanız engel yiyebilirsiniz. Yorum engelini kaldırmak için herhangi bir yazılım bulunmaz. Bu yüzden yapacağınız pek bir şey bulunmamaktadır. Yorum cezası kalkana kadar herhangi bir şey yapamazsınız. Bu sürede beklemeniz gerekir. Uygulama duruma göre gün içerisinde yorum kısıtlama sorununu ortadan kaldırabiliyor. Eğer bu süre içerisinde yorum yapmaya çalışırsanız daha fazla ceza yiyebilirsiniz. Ayrıca hesabınız askıya alınabilir. Bu nedenle süreyi bekleyerek sürecin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram’ da yorum yazarken problem yaşıyor olabilirsiniz. Instagram yorum yapamama sorunu binlerce kullanıcının karşılaştığı problemlerden bir tanesidir. İnstagram üzerinde birçok politika aktif bir şekilde uygulanıyor. Sosyal medya platformunda spam mesajlara asla izin verilmiyor. Yorum yapamama cezası bu uygulamalardan bir tanesidir. Instagram hikayelerine yorum yapamıyorum sorunları hesap sahiplerine özeldir. Bu gibi durumlarda uygulamanın cezasını kaldırmanız gerekir.

Uygulamanızı, Cihazınızı ve Hesabınızı Kontrol Edin

Uygulamalara getirilen güncellemelerin peşine nadir durumlarda aksaklık yaşandığı oluyor. Belli Android versiyonları ile uyumsuz çalışan sürümler her dönem olmuştur. Lakin şikayetlerin çokluğu ve incelemelere göre arkasından yeni bir güncelleme çıkarılır. Tabi geçmişte çıkarılacak yamanın uzun süre çıkmadığı zamanlarla da karşılaştık.

Hesap kontrolü açısından farklı internet, cihaz ve hesaplarla denenmesi kesinlikle şart. Bunların sonucuna göre bir yol alınır.

Uygulamadaki uyumsuzluklar için önceki versiyonların denenmesi daha mantıklı bir yoldur. Hesapların kontrolü içinde profil alanında kişinin hakkında yazılı alana bir kaç kelime eklemesi ile ortaya çıkar. Sistemlerdeki bir arıza ve ceza yaptırımlarında bu işlemin yapılması engellenir. Ekran bir uyarı mesajının çıkacağını söyleyelim.

instagram begeni yasagi
Instagram beğeni yapamıyorum beğeni yasağı

Instagram Beğeni Yasağı Kaldırmak İsteyenler

Instagram beğeni yapamıyorum şeklindeki tüm şikayetlerin birebir benzer olduğuna defalarca şahit olduk. Çoğunluğun geçici süreliğine uygulanmış yaptırımlardır.

Beğeni yasağı aldığını düşünen hesapların kayıtlı e-posta hesabını kontrol etmeleri gerekir. Bildirim gelmeyen ve oturum sırasında uyarı almayan hesapların destek bölümüne yazmaları sağlıklı olacaktır.

Yukarıda profil alanını kullanarak nasıl test edeceklerini yazdık. Her zaman instagram beğeni yasağı alanlar için geçerli bir yöntem olmayacaktır. Lakin bir çoğunda karşımıza uyarı olarak geldiğini gördük. Profil alanlarının yönetimi yasaklarda imkansız olur. Geliştirici size kullanım kısıtlaması uygular. Sizde bir hesap sahibi olarak gerekli uyarıya kulak verip gereğini yapmanız beklenir.

Haksız yere uygulandığını söylediğiniz yaptırımların itirazları uygulamanın ayarlarından yapılmakta. Doğru bir başlıkla gerekli adımları attıktan sonra artık bekleme sürecine geçersiniz. Beklemeniz uzun sürdüğünde ise tekrardan yine bir taleple gidersiniz. Bu sefer başka uygun bir başlık varsa onla yazarsınız.

Instagram beğeni yasağı kaldırma şeklindeki paylaşımların bir kısmı yalan veya yanlış olduğunu söyleyelim. Hatta dolandırmaya giden bir kaç paylaşıma dahi denk geldiğimiz zamanlar olmuştur. Bu hususta çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sizin adınıza işlem başlatanların resmi bir kuruluş olup olmadığından emin olmadan bilgi paylaşımında bulunmayınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir