Instagram engellenen kişiden mesaj geliyor

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Ülkemizde sık kullanılan resim paylaşım uygulaması Instagram’da sizleri rahatsız eden kişileri engelleyebilirsiniz. Peki engellediğiniz bu kişilerden gelen mesajları görebilir miyiz?

Sponsorlu reklam

Instagram kullanımı sağlanırken, çeşitli sebeplere bağlı olarak kullanıcı engelleme durumları ortaya çıkabilir. Buna bağlı olarak, engellenen bireyden mesaj alım durumu olup olmayacağı konusu merak edilir. Konu hakkında; engellenen kişiden mesaj alınır mı, hangi durumlarda engellenen kişiden mesaj alınır konuları da bilinmelidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram engellenen kişiden mesaj alınır mı?

Instagram kullanımı sağlanırken, farklı bir kullanıcı engellendiği zaman mesaj alım durumu değişkenlik gösterir. İlk olarak bilinmelidir ki, engellenen hesap tarafından engelleyen hesaba atılan mesajlar iletilmez. Belirli şartların yerine getirilmesi sağlanırsa ancak mesajların gözlemlenmesi söz konusudur.

Sponsorlu reklam
  • Engel yapayım derken belli bir süreliğine sessize almış olabilirsiniz.
  • Engelleme gerçekleşmemiş olabilir. Örnek hesabınız ceza aldı belli kullanım yasaklandığında işlem hatası çıkabilir veya direk bu kısımdan atabilir.
  • Uygulamaya gelen bir güncellemeden dolayı engelleme yapılıyor gibi görülebilir ama yapmamış olabilir.

Engellenen kişiden hangi durumlarda mesaj gelir?

Engellenen kişi tarafından gönderilecek olan mesajlar, normal koşullar sağlandığı zaman alınmaz. Özellikle; engel durumunun ortadan kaldırılmadan beklemesi, engellenen bireyin yeni bir hesap açmaması halinde mesaj alımı söz konusu olamaz. Ancak engellenen kişi; sahte Instagram hesabı açarsa, engel koyan kişinin kaldırmasını sağlarsa, engel konusunun önemi kalmayacağı için mesaj atabilir.

Burada bilinmesi gereken önemli bir nokta ise; Instagram kullanıcı adının değiştirilmesi sağlandığı zaman da olsa, engel almış olan birey hala aynı hesabı aktif olarak kullanmaya devam eder. Yani engel koyan bireye mesaj atma ihtimali henüz söz konusu değildir. Mesaj atılması isteniyorsa; ya engel koyan bireyin kaldırması gerekir, ya da sadece kişi yeni bir hesap oluşturma yaparak mesaj atabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Birini engelledim ama mesaj geliyor diyenlerin yapması gerekenler:

  • Tarayıcıyla girerek kontrol edilmesi.
  • Uygulamadan oturum kapat aç yaparak tekrar işlem yapılması.
  • Herkese açık olanı arkadaşlarınıza şeklinde kısıtlayıp test edelim.
  • Profilinize giriniz ve bir şeyleri değiştirebiliyor musunuz veya ekleyebiliyor musunuz test ediniz.
  • Uygulamanın ayarlarından pro özelliğe geçiş yapıp deneyebilirsiniz.

Duruma göre uygulamadaki ayarlardan “Yardım” kısmını açınız ve sorun bildiriminde bulununuz.

Instagram engellenen kişiden mesaj geliyor
Instagram engellenen kişiden mesaj geliyor

Resimlerdeki bölümlerin açılmadığı durumlarda tarayıcıya geçiş yaparak aynı şekilde başvurunuzu yapma olasılığını bulunuyor.

engellenen birinden mesaj geliyor
Instagram engellenen hesaptan mesaj geliyor

Engellenen hesaptan mesaj gelmemesi

Mesaj gelmemesi adına yaptığınız işlemleri birde farklı bir telefondan kontrol edin. Birebir hesaplarla test ediniz. Arkadaşlarınızla denerseniz daha sağlıklı bir sonuçla karşılaşacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hesaplarda oluşan geçici problemlerin aşılması adına en iyi yöntemlerden biri tür değişiminin uygulama ayarlarından yapılması. Hesabınızı kişiselden alıp işletmeye çevirerek gerekli denemeyi yapmanız gerekiyor. İstediğiniz zamanda geri kişisele dönüş yapacaksınız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak