Instagram etiketlenen fotoğrafı gizleme

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Instagram etiketlenen fotoğraf nasıl gizlenir? Bu konuda eklediğimiz görselde ki adımları izleyip etiketlenen fotoğrafları gizleyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Arkadaşlarla çekilen fotoğraflar instagram aracılığı ile paylaşılabilir fakat bazen istenmeyen fotoğraflar paylaşılabilir ve etiketler yapılabilir. Bu etiketlemeyi kaldırmak mümkündür. Fotoğrafı paylaşan kişiden veya etiketlenen görsele ulaşılabilir ve fotoğrafın üstüne tıklanarak etiket kaldırılabilir. Kişinin hesabına girmeden etiket kaldırmak zorlaşabiliyor ve etiketlenen kişi kendi hesabına girerek etiketleri kaldırabilir.

Çok sık etiketlenme durumu varsa ve bu durum engellenmek istenirse instagram hesabında profil ayarlarına girilir ve buradaki hesap ayarlarından izinsiz etiketleme seçeneği engellenir. Böylelikle hiç kimse izin almadan fotoğraf etiketlemesi yapamayacaktır. Başkalarının paylaştığı fotoğraflarda etiket yapılmak istemeyen kişiler bu yöntemi kullanabilir ve istediği zaman bu engellemeyi kaldırarak etiketlemeye izin verebilirler. İstenilen her zaman bu işlem yapılabilir ve etiketlemeler yönetilebilir.

Instagram etiketlenen fotoğrafı gizlemeInstagram etiketlenen fotoğraf nasıl gizlenir

Engellenen kişilerin etiketleri kalkar mı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Daha önceden paylaşılan fotoğraf sahibi Instagram’dan engellenirse yaptığı etiket otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Engellenen kişi, engeli kaldırılana kadar hiçbir fotoğrafta etiketleme yapamaz ve aramalarda etiket yapacağı kişiyi bulamaz. Paylaştığı fotoğraflardaki tüm etiketler kalkar ve tekrardan etiket yapamaz.

Engelleme durumlarında iki tarafta herhangi bir bağlantı kuramaz ve bu sebeple etiketleme yapması da mümkün olmaz. Bu yüzden etiketi kaldırmak ve bir daha aynı kişi tarafından etiketlenmek istenmezse kişi engellenebilir ve hesaba erişimi ortadan kaldırılabilir.


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 18:24

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak