Instagram hesabı kaç günde silinir (silinmiyor)

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Instagram hesabı kaç günde silinir sorusu bazen farklı amaçlarla soruluyor. Mesela, kullanıcı hesabını kapatmış ama hala paylaşımlarla karşılaşıyor. Karşılaştığı yerlerden biri Google oluyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bazı kullanıcılar Instagram hesabını tamamen nasıl kapatılır bilmemekte ve durumdan şikayetçi olmakta. İşte buna dönük hesap silme direk link adresini sizlerle paylaştık.

Hesabınızı silmek için birçok nedeniniz olabilir. Bunların başında hesabınızda sizin bilginiz olmadan farklı içerikte resimlerin paylaşılması ya da hesabınızla size ulaşmak isteyenler olabiliyor. Kısaca, rahatsız edecek şekilde durumlarda en sık yapılan işlem hesap kapatmaktır. Birde kendi adınıza ve soyadınıza uygun bir hesap adı bulduğunuzda diğer hesabınızı kapatıp, yeni hesaba geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Tabi belki de bu sebepler arasında Instagram’ ı sevmemiş olabilirsiniz. Bu durumlarda hesabını kapatabilirsiniz.

Instagram hesabı kaç günde kapatılır sorularına yanıt vermek adına beklenen cevaplar arasında hemen beklentisi de oluyordur. Onaylanmaya mani olacak herhangi bir problem bulunmuyorsa, size belirtilen gün dolduğunda işlem gerçekleşecek. Tabi Google aramalarından silinmesi zaman alacaktır.

Instagram hesabını ne zaman tamamen kapatılır?

Bu soru şu şekilde cevaplanabilir ve kesin şöyle olacaktır diye bir garantisi bulunmamakta. Hesabımı kapattım ama hala görünüyor diyenlerin çok olduğunu düşünüyoruz. Görünürde kasıt başka hesaplarda ve internet aramalarında. Bu daha önce paylaşılan hesaplarda ve gönderilen mesajları kapsamaz. Bazı sitelerde de hesabınız indexlenmişse oralardan da tamamen silinmesi zaman alır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Profilinizi Google aramalarında kaldırmak istiyorsanız ve aciliyet varsa www.google.com/webmasters/tools/removals ve https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905 bağlantılarını kullanınız.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?

Sorununuz eğer rahatsız edilmekse dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Yok fazladan hesap kullanıyorsanız yine aynı yöntemi tercih edebilirsiniz. 

Hesabınızın içeriği sizin için önemliyse yedeğini almandan iptal etmeyiniz. Edildiyse Instaport.me sitesine giderek burada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sizden Instagram kullanıcı adınızı yazmanızı isteyecektir, kullanıcı adınızı yazdıktan sonra açılan yeni sayfada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçiniz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan Download Selected seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Hesabınızı iptal etmek istediğinizden eminseniz artık hesabı kapatma işlemine geçiyoruz. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  1. Önce www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent bağlantısını kullanın.
  2. İşlemin nedenini belirtmeniz gerekiyor.
  3. Açıklamanız için bir alan açılmıyorsa o zaman parolayı girmeniz istenilecek.
  4. …’ i sil butonuyla onayla gerekli metni okuyunuz.

Uyarı eğer sık sık hesabınızı donduruyorsanız bazen bu bazı sorunlara neden olabiliyor. Örnek hesaba girememe gibi. Birde hesabınızı dondurdunuz ve 2 ya da 3 ay net değil hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen kapatılacaktır. Instagram hesap silme mobil.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?
Instagram kaç günde silinir
instagram hesabını tamamen kapatma
Instagram hesabı silinmiyor

Görseldeki sunulan nedenlerden bazılarında size seçtiğinizle alakalı bir öneri sunulabilir. Her neye karar verirseniz verin ama verilerin yedeğinin indirilmesini öneriyoruz.

instagram hesabını tamamen silme
Instagram hesabı kaç günde silinir (silinmiyor)

Instagram geçici olarak kapatma

Hesabınızı geçici kapatmak isteyenlerin, aşağıdaki link ile başvurusunu yapmaları gerekiyor. Sonrası aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları uygulayınız. Sık sık hesap dondurma işlemini yapmayınız.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Yukarıda belirtilen linke tıkladığınızda hesabınız açık değilse sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaptıktan sonra hesabını neden kapatıyorsun sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair soruyu cevapladığınızda şifrenizi giriş yapmanızı isteyecektir. Şifrenizi de yazdıktan sonra hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayabilirsiniz.

Yaptığınızdan pişmansanız o zaman parolanızla hesabınıza girmeye çalışınız. Eğer ilgili gün süresi dolmamışsa hesabınız açılacaktır. Hesabınızı sildikten sonra fotoğraflarınız, beğenilerini ve yorumlarınız görünmeyecektir. Instagram da gizli olarak kalacaktır. 

Instagram hesabı silinirse aynı kullanıcı adını tekrar alabilir miyim? Şu an için silinen hesap alınamamakta. Tabi bir değişiklik olmazsa şimdilik böyledir diyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz kırmızı yazıya tıklayarak işlemi başlatınız.

Bazı kullanıcılara eğer rahatsız edici bir durumla karşılaştıysanız o zaman isterseniz hesap dondurma seçeneğini değerlendirebilirsiniz diyoruz. Yazımızda biraz Instagram’ dan söz edeceğiz ve sonrasında başlıkta yer alan adımları göstereceğiz.

Instagram, Facebook ile hızla büyümeye devam ediyor. Tabi büyüdükce sorunlarda büyümekte. Bazı kullanıcılar bu ağdan rahatsız edildiğinden hesaplarını geçici olarak dondurmak ya da tamamen kapatmak istiyorlar. 

Bu konuda kullanılan iletişim formlarından sahte hesap veya hesap çalındı gibi formlar doldurulabilir.

Instagram hesap kapatma uyarısı

Instagram hesabını dondurduktan sonra tekrar açabilirsiniz. Instagram hesabınızı kapattınız ama tamamen kapatılmadıysa, her hangi bir mobil cihazdan Instagram hesabına giriş yaparsanız otomatik hesabınız açılacaktır. Eğer Instagram hesabınızı hiç kullanmayacaksanız, kapalı olmasını istiyorsanız o zaman hesabınıza giriş yapmayınız. Facebook’ ta bu durum 14 gün. 

Size önerimiz birde dondurma seçeneğiyle belli bir süre denemeniz. İstediğiniz zaman hesabınıza girer ve kapatma başvurusunu yaparsınız.

Instagram hesap silme nasıl yapılır

İşlemleri yapmadan önce bunun belli bir süre sonra artık geri dönüşü olamayacağını biliniz. Aynı zamanda silinen Instagram kullanıcı adı artık alınamaz. 

  • İşlem bağlantısı instagram.com/accounts/remove/request/temporary (bilgisayardan) veya aşağıdaki adımları yapınız.
  • Bilgisayardan Instagram hesabınıza giriş yapınız. “Profili Düzenle” seçeneğine giriniz
  • Sağ tarafta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini tıklayınız
  • Son işlem şifre ve onay ekranı sonrası instagram hesap kapatma uyarısıyla sonlanacak

Hesabınızı geçici olarak kapatmak için ilgili bölümünden hesabın neden kapatıldığını, ara vermeyi istiyorsanız, kullanmada zorlandıysanız, 2. bir hesap açtıysanız, gizlilikle endişesi varsa, her hangi bir şeyi kaldırma isteğinde bulunmak istiyorsanız, çok fazla zaman alıyorsa, takip edeceğiniz kimse yoksa ve başka neden gibi seçeneklerden birini seçiniz.

Bilgisayardan yukarıda verdiğim adresten Instagram’ a giriş yapınız. İsterseniz ilk önce Instagram hesabınıza giriş yapıp verdiğimiz adrese gidiniz. Ekrana gelen bölümden sizinle alakalı olanı seçiniz. Onaylamak için Instagram şifrenizi yazınız.

Instagram hesap kapatma resimli anlatım
Instagram geçici hesap kapatma

Instagram hesabı kaç günde silinir sorusu hangi platform için geçerli bunun belirtilmesi gerekiyor. Ama genel olarak içeriğimiz bir çok alan için açıklayıcı yer vermiştir.

Sıradaki: Instagram hesabımı silemiyorum

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir