Instagram hesabıma giremiyorum açılmıyor

Andronova
4 Minimum Okuma

Instagram hesabım açılmıyor şikayetlerinin çoğu sistemlerde çıkan beklenmedik bir arızadan meydana gelir. Kişi bende mi sorun var diyerek kurcalamaya başlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefondan instagram hesabıma giremiyorum diyenlerin çoğunun genelde bağlantı arızası yaşadığından haberi olmaz. Tecrübemize göre bunun geliştirci tarafında oluşan arızalardan olduğu yönünde. İçeriğinde yapılan çalışmaların olumsuz geçmesi, sunuculara saldırılması veya port erişim sorunları görülebilmekte. Unutmamanız gereken iki şey internet ve cihaz tarafında bir şeyler var mı diyerek araştırılması.

Samsung kullananların aldığı uyarının bir iPhone kullanıcısında görülmediği oluyor. Hatta Huawei tarafında dahi farklı metin ekrana çıkabiliyor.

Şifre hatasıyla karşılaşılan durumlarda, ilk aklımıza gelen acaba hesabım çalınmış olabilir mi oluyor. Tabş şifrenizi yanlış yazıyor olabilirsinizde. Örnek “Caps Lock” tuşu açık kalmış olabilir mi? Ya da klavye dil ayarında karışıklık.

Ağ sorununda sunucuya bağlanamadı şeklinde gelen bildirimlerde yurt içi ve dışının kontrol edilmesi gerekebilir. İnternet tarafında yaşanan olumsuzluklarda paylaşım ulaşmaması gibi çok sayıda olumsuzluklar çıkabiliyor. Bazen DNS kaynaklı sorunlarda, bazen internet bağlantısının aşırı yavaş olmasından ya da giriş yaptığınız cihazın tarih / saat yanlışlığı nedeniyle olabiliyor. Bu aktardıklarımın dışında sunucuları kaynaklı geçici erişim sorunu yaşanabilir.

Instagram açılmıyor ise;

Her zaman olduğu gibi ilk önerimiz araştırmanız olacaktır. Belki başkalarının da hesaplarında aynı veya benzeri bir durum söz konusudur. Çıkarılan güncellemeyle alakalı olma olasılığı da bulunuyor. Mesela yeni başlayan uygulamaya girerken geri atıyor sorunu hala devam ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geçici bağlantı sorununun olduğunu düşünerek denemeniz gerekleri ikinci öneri telefonun kapatılarak tekrardan açılması. En önemli deneme yöntemi mevcutta olan versiyonun kaldırılarak eski bir sürümün yüklenmesi.

Verilerinizi almak istiyorsanız sizle önemli bir bağlantı paylaşacağız. Burada kimlik bilginizi yazarak erişim için gerekli alanların ve soruların cevabını vermeniz gerekiyor.

www.help.instagram.com/contact/505535973176353 bağlantısını kullanınız. Hesaba erişimediğini ve verileri istediğinizi ve diğer bir seçenek hesabınızın olmadığını ama talep göndermeniz içindir. Birde [email protected] mail atarak iletişime geçebilirsiniz

Kimlikte yer alan adınızın, dönüş maili ve gerekli alanların doldurulması gerekiyor. Dönüşlerin hemen olmayacağını belirtelim ve duruma göre üçücü gün tekrardan gönderimde bulunun.

Instagram hesabıma giremiyorum açılmıyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hesaba girilmeme nedenlerinden aklımıza gelenler

Durduruldu şeklinde alınan hatalar çok az da olsa görülen bu sorun her hangi bir şey paylaşırken uygulama durduruldu şeklinde bir hata mesajı vererek Instagram uygulamasını kapatıyor. 

Uygulamalarda buna benzer şekilde bir uyarı aldıysanız cihazınız yüklü olan Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Arka planda cep telefonda çalışan gereksiz uygulamaları durdurunuz. Cihaz ön belleğini temizleyip cihazı kapatıp açınız. 

 • Telefondan kaynaklı erişim sorunları veya banlanma
 • İnternette bir kısıtlama söz konusu olabilir
 • Yurt dışından kaynaklı olma olsalığı mümkün
 • Şüpheli devaranışlardan kaynaklı
 • Çalınan hesaplar
 • Unutulan bilgiler

Girilmeyen hesaplarda denenecekler

 1. Hesaba başka bir telefondan ya da bilgisayardan girmeyi deneyiniz.
 2. Sorun bölgesel mi veya yurtdışı kaynaklı mı diye araştırınız.
 3. Cihazın tarihi yanlış ise bağlantıda sorun yaşayabilirsiniz.
 4. İnternette aile profili veya çocuk profilleri gibi bir kısıtlama var mı? 
 5. Başka bir yerden girmeye çalışınız ve bir uyarı alırsanız hem dns adresleriyle hem vpn üzerinden denenebilir.
 6. Telefonunuzda başka bir hesabı deneyiniz.
 7. Facebook’ a bildirimde bulunmak istiyorsanız facebook.com/help/contact/357439354283890
 8. Yazının sonundaki başka bir haberimizdeki bağlantıları kullanınız.

Instagram açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 02:49

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir