Instagram Kayıtlı Hesapları Kaldırma (iPhone)

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Instagram kayıtlı hesapları kaldırma sorunu için örnek anlatımı iPhone üzerinden uygulamak istedik. Çok sık sorun çıkarmayan ama bazen kullanıcılarının kayıtlı hesabı nasıl kaldıracağını bilmediği zamanlar oluyor. Makalemiz buna yönelik adımlar içermekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Birden çok sosyal ağ hesaplarını kullandığınız cihazlarda hatırla özelliği ile kayıtlı kalabiliyor. Her defasında uygulamayı kullanırken bu kullanıcı adlarını görebilirsiniz. Bazılarında beni hatırla seçilmişse o zaman şifresiz dahi giriş yapabilirsiniz. Tabi bazıları kayıtlı hesapları kaldırmak isteyebiliyor. Bu yazımızda, Instagram’ da kayıtlı hesap nasıl kaldırılır buna değineceğiz.

Instagram Kayıtlı Oturumları Sonlandırma

Instagram uygulamasına kayıtlı hesapların oturumunu çıkışa atmanın adımları şu şekilde:

 1. Instagram uygulamasını açın ve kayıtlı hesaplarınızdan birini seçin.
 2. Profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan üç çizgili menü simgesine dokunun.
 3. Menüden en alttaki “Çıkış Yap” seçeneğine dokunun.
 4. Karşınıza çıkan uyarı mesajını onaylamak için “Çıkış Yap” seçeneğine tekrar dokunun.
 5. Hesabınızın oturumu kapatılacak ve Instagram uygulamasından çıkış yapacaksınız.

Artık başka bir hesaba giriş yapabilirsiniz. Bu işlem, hesapların çoğaltılmasını veya yetkisiz erişimini engellemek için oldukça faydalıdır. Eğer başka bir hesaba giriş yapacaksanız, Instagram uygulamasını yeniden açın ve yeni hesap bilgilerinizi girin.

Instagram Kayıtlı Hesabı Kaldırma Sorunu

Uygulamada kayıtlı hesaplar kalkmıyor ise, uygulamanın ve telefonun önbellek alanından yapılacak temizlikle bu mümkün hale gelecek.

Instagram kayıtlı hesabı kaldıramıyorum sorunuyla karşılaşanlar içinde yazı sonlarında bir kaç önerimiz daha olabilir. Tabi bu çoğu için yararlı olan bir özellik ama çoklu kullanılan hesaplardan bazılarını ekrandan kaldırmak isteyenler olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ekrandan hesap silme işlemi dışında beni hatırla yani güvenilir cihazlardan kayıtlı cihazların silinmesi içinde isterseniz tüm oturumları çıkışa atarsınız.

instagram kayitli hesaplari kaldirma 2
Instagram kayıtlı hesapları kaldırma

Instagram Kayıtlı Hesapları Kaldırma Sorununa Çözüm Önerileri

İnstagram uygulamasında kayıtlı oturumları kapatamama sorunu, birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Bu sorun, çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. İşte bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz adımlar:

 1. Instagram uygulamasını tamamen kapatın.
 2. Cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin.
 3. Ayarlar uygulamasında, “Uygulamalar” veya “Uygulama Yöneticisi” seçeneğine dokunun.
 4. Instagram uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 5. “Depolama” seçeneğine dokunun ve “Verileri Temizle” veya “Önbelleği Temizle” seçeneğini seçin.
 6. Ayrıca, “Güç Düğmesi” veya “Zorla Durdurma” seçeneğine dokunarak Instagram uygulamasını kapatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, Instagram uygulamasını yeniden açın ve hesaplarınızın oturumlarını kapatmaya çalışın. Eğer bu yöntem sorunu çözmediyse, uygulamayı tamamen silip yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını silin.
 2. Cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin ve “Hesaplar” seçeneğine dokunun.
 3. Instagram hesabınızı bulun ve üzerine dokunun.
 4. “Hesabı Kaldır” seçeneğine dokunun.
 5. Instagram uygulamasını yeniden yükleyin ve hesabınızı tekrar ekleyin.
 6. Duruma göre hesap türünü değiştir (İşletmeye geç) seçeneğini kullanırsınız.

Bu adımları uygulayarak Instagram uygulamasında kayıtlı oturumları kapatma sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, Instagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Direk Hesaba Girişleri Önleme

Şifre sormadan direk açılan hesaplarda bazen kullanıcıların dışında birileri telefonu kurcalayabiliyor. Bunun önüne geçmek adına ekranda şifre kullanılmasını kesinlikle öneriyoruz. Ek olarak kullanılan uygulamalara da girişte ek parola koyulabilir. 

Parola ile uğraşmak istemeyen kullanıcıların direk uygulamayı açar açmaz hesaplarına ulaşmaları hoşlarına gidebiliyor. Gerçekten zahmetsiz bir yol ama kesinlikle ekranda desen veya pin kullanılmasını öneririz.

Hesap güvenliğinde yapılacaklardan bir kaçı şöyle:

 • Uygulamanın ayarlarına girdiğinizde “Güvenlik” adlı alanı açınız.
 • Buradan “2 Faktörlü” seçeneğin açılması ve u. internet siteleri alanından da gereksiz görülen bağlı yöntemlerinin kaldırılmasını öneriyoruz.
 • Artı ekli olmayan mail ve diğer doğrulamaların kullanılmasının önemini söylemek isteriz.

Telefondan Veriler ve Önbellek Sil ile Hesap Kaldırma

Bu işlemler Android tabanlı telefonlar için geçerlidir. Farklı markalarda belki seçenekler farklı yerlerde olabilir ve hatta adlar değişik olabilir. Bir Huawei ile Xiaomi belki aynı bölümden işlem gerçekleşmeyebilir. Malum kendi sistemini kullanan markalar var.

 1. “Uygulamalar” adlı bölüme ulaşınız.
 2. Tüm yüklü olan ve sistemde çalışan dahili uygulamaların listesini burada göreceksiniz. İçlerinden “Instagram” olana dokununuz.
 3. Veriler ve önbellekle alakalı olanlara dokunun. Önce önbellekle ve sonra verilerle devam ediniz. Yani seçeneklerden her birine dokunduktan sonra gidip kalkmış mı diye kontrol ediniz. 
 4. Yukarıdaki tekrardan uygulamayı kurmak ya da giriş yapmak zorunda bırakabilir.

Uygulama sürümü ile ilgili durumlarda, mevcut olan uygulamayı telefondan kaldırınız ve bir kaç önceki versiyonu kurup test ediniz.

Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor
Instagram kayıtlı hesap kalkmıyor
iPhone instagram kayıtlı hesap kaldırma
Instagram kayıtlı hesapları kaldırma hatası

Her ne şekilde olursa olsun bir yol bulamadıysanız yukarıdaki resimde gördüğünüz yardım alanını kullanınız. Unutmadan çok sık yaptığınız şeylerin bir sonucu işlem engeli olarak yansıyabilir.

Instagram kayıtlı hesap ekrandan kalkmıyor
Instagram kayıtlı hesabı kaldırma

Direk açılan hesapları kaldıramıyorum sorunu

Hesapları kaldıramıyorum sorunu yaşayanlara bir üsteki adımları öneriyoruz. Ek olarak şifre değişikliğinin işe yarayacağını düşünüyoruz. Malum değiştiğinden dolayı hesap açılmayacak. Birde değişiklik sırasında açık olan oturumların sonlandırılması önerisi çıkabiliyor.

Kayıtlı oturumların silinmesi adına oturum geçmişinin temizlenmesi gerekebiliyor. Artı girişlerde bazen telefonun kendi sistemine göre ek giriş güvenlikleri eklenebiliyor. 4 Haneli kısa bir kodla hesaba ulaşmanızı sağlayan yöntemler bulunuyor. 

Test adına birde farklı cihazlardan veya bilgisayardan da denenmesini öneriyoruz. Şüpheli olarak sistem tarafından kısıtlamaya uğrayabilirsiniz.

Uygulamadan Instagram kayıtlı hesap kaldırma sorunu yaşayanların uygulayacağı tüm işlemleri sizler için araştırdık.

Instagram Hesap Silme Adımları

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil sayfanızda sağ üst köşede bulunan üç çizgili menü simgesine dokunun.
 3. Menüden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 4. Sayfanın en altına kaydırın ve “Hesabı Sil” seçeneğini bulun.
 5. Seçeneğe dokunun ve hesabınızın nedenini seçin. Instagram size farklı nedenler sunacaktır, bu nedenlerden birini seçin veya “Diğer” seçeneğini seçerek kendiniz bir neden yazın.
 6. Hesabınızın kalıcı olarak silineceğine dair bir uyarı göreceksiniz. Devam etmek istediğinizi onaylamak için “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” seçeneğine dokunun.
 7. Son olarak, Instagram hesabınızı silmek istediğinize dair bir onay ekranı göreceksiniz. “Kullanıcı Adınızı Sil” seçeneğini işaretleyin ve “Parolayı Girin” alanına hesabınızın şifresini girin.
 8. “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” düğmesine dokunun ve işlem tamamlandı.

Unutmayın, hesabınız bir kez silindiğinde geri dönüşü yoktur ve Instagram hesabınızı silmeniz halinde, tüm paylaşımlarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve diğer hesap ayarlarınız kalıcı olarak silinir.

Özet: Instagram kayıtlı hesapları kaldırma sorunu ve hesap silmeye yönelik adımları anlatmaya çalıştık.

Sıradaki öneri konumuz: Instagram açılmıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir