Instagram keşfet engeli nasıl kaldırılır

Instagram keşfet engeli kaldırma

Aktif kullanıma sahip sosyal hesapların zaman zaman karşısına çıkan Instagram keşfet engeli bu haberde nasıl kaldırılır buna değineceğiz.

teknik destek

İnternete yönelik engellerle baktığımızda çeşitli sebeplerin öne çıktığını görüyoruz. Örnek bir sosyal hesabımıza virüs bulaşmasından ötürü takip ettiğimiz arkadaşlarımızın da etkilenme olasılığı bulunuyor.

İnternet bir diğer karşılaşılan sorunda internette çıkan reklamlara tıklayınca bilgisayara virüs bulaşmasıdır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için internette gerçek dışı reklamlar, örneğin; şu kadar para kazandınız, kazanmak için tıklayın, hediyenizi almak için tıklayın gibi linklere kesinlikle itibar edilmemesi gerekir. Bir diğer virüs olabilecek yerlerden biriside program ve oyun indirme siteleridir. Doğru linki bulmak zor olduğu için program ve ya oyun indirirken daha çok güvenilen siteleri araştırıp o şekilde indirmeniz sizin için bir önlem olacaktır. Bunlardan birini yaptınız ve bilgisayarınıza virüs bulaştı ise bunun için internette büyük boyutlu virüs programları haricinde küçük boyutlu zararlı yazılım temizleme programları edinmeniz internet ortamında daha çok işinizi görecektir. Bunlar ile çözemez iseniz büyük boyutlu programları deneyebilirsiniz.

İnternete yönelik dikkat edilecek önemli bir husus

Yukarıda virüs olayından söz ettik. Burada ise, bilinçsiz internet kullanımlarının yol açtığı sorunlardan bahsetmek istiyoruz. Çocuklarda ve teknolojiden anlamayanların dikkatli kullanım sergilemesi gerektiğini belirtelim.

Belki de en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi olan bilinçsiz internet kullanımını gözleminiz dahilinde sürdürmemiz gerekiyor. Art niyetli kişiler her zamanki gibi mevcut olduğu için buna önem göstererek kimlerle arkadaşlık kurduğunu hangi sitelerde gezindiğini takip etmek önemlidir. Bir diğer konu ise çocukların zamanını geçirirken oyun oynamasına eğlenmesine de izin vermemiz gerekiyor tabi ki. Bunun yanında tabi ki internetin daha faydalı kısmını kullanmasına ağırlık verilmelidir. Örneğin dersleri için olabilir, herhangi bir konuda bilgi edinmesi olabilir. Çocukların gelecek yaşantısında internetin artık büyük bir payı olduğu için buna da dikkat etmek gerekiyor.

İnternete yönelik kullanımların bir çoğu sosyal hesaplara giriş yapmakla geçiyor. Bağlantımızın ve cihazımızın güvenirliğinin dışında birde kullanıcının bilinçli olması gerekiyor. İnternet ortamında karşılaştığı her bağlantıya ve öneriye atlamadan kontrollü şekilde kullanım sergilemesi gerekiyor.

Instagram keşfet engeli nasıl kalkar

Öncelikle hangi sebeplerle keşfet engeline denk geldiğiniz önemli bir konu. Yukarıya eklemiş olduğumuz bir durum dahi buna sebep olur. Şüpheli şekilde paylaşım ve kullanımlara yönelik engeller uygulanır. Tabi kişi tam olarak hangi yaptığı ile cezaya uğradığını bilmez.

İçerikte geçici ve kalıcı engel ortamlarına neden olan sebeplere yer vereceğiz.

Instagram geçici keşfet engeli

Geçici oluşan engellerin kendi kendine düzeldiği gibi gün içerisinde yaptığınız şeyin sonucunda da engelin kalktığı de oluyor. Burada ya günün bitimine kadar bir şey denemeden beklemeniz gerekecek ya da yapmış olduklarınızı gözden geçirmeniz gerekecek.

Örnek birisinin paylaşmış olduğu sıkıntılı şeyin tarafınızdan beğenilmesi, yorum yapılması veya sizin tarafınızdan da paylaşılması. Bunun kaldırılması ile bir süre sonra sorun kalkacaktır diye düşünüyoruz.

Kalıcı engel durumlarında yapılacak

Sosyal platformların kendilerine göre önemli kuralları vardır. Bazılarında katı bazılarında esnek hareket ederler. İşte buradaki esnek ve katı yapılan eyleme göre belirlenir. Yaptırımlarda kesinlik ifadesi bulunan durumlarda ne yazık ki bir şey yapamazsınız. Ama haksız yere yapıldığından eminseniz o zamanda itiraz hakkınız varsa kullanırsınız.

Hesap, cihaz ve uygulamaya yönelik aksaklıklar

Temelde ne ile alakalı olduğunu bilmediğimiz bir sorunda atacağımız adım genel yöntemler üzerinden olacaktır.

Denemek adına farklı internet, hesap ve cihazla işlem yapmanız gerekiyor. Belki yaşadığınız bölgeden kaynaklıdır. Hesabınızın testi açısından hem başka telefon hem başka hesapla kontrol gerekiyor.

Geçici veya sistemdeki yanlış işlemlere yönelik bir hesap türü değişimini öneriyoruz. Bunun içinde uygulamanın ayarlarında bulunan “Hesap” başlığı altında hesap türü değişimin yapmanızı öneririz. İşletme olmasanız dahi denemek için geçiş yaparsınız ve istediğinizde tekrar kişisele dönersiniz.

Instagram keşfet engeli nasıl kaldırılır

Tür değişiminin uygulanması

Yukarıya bıraktığımız görsele bakarak değişim işlemini gerçekleştireceksiniz. İlgili alana ulaşmanız için profilinizden çizgili simge alanına girerek ilgili seçeneklerdeki adımları uygulayın.

Bir çok hesap sahibinin bu alandan işlem yapmak istediğinde bir tereddüt haline bürüneceğini düşünüyoruz. Acaba bunu yaptığımda hesabıma yönelik ne gibi olumsuz bir şeyle karşılaşacağım diyecektir. Merak etmeyin hesabınızdan bir şey ne silinecek ne de kalıcı bir şeye geçiş yapacaksınız.

Instagram keşfet engeli nasıl kaldırılır adlı konumuzu genel olarak ele aldığımızda kullanıcıları bilinçlendirme amacı taşıdığını söyleyelim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir