Instagram konum ekleyemiyorum nasıl eklenir

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram konum ekleyemiyorum sizde de var mı? iPhone kullanarak konum eklemek istediğimde konum simgesi çıkmıyor hatta görünmüyor sıkıntısını yaşayanlar oluyor.

Ad imageAd image

Instagram konum ekleme çıkmıyor ve telefonda konum ekleme gelmiyor ne yapmalıyım diyenler az da olsa yok diyemeyeceğimiz kadar şikayet almakta. Fotoğrafa ve adres yer ekleme adımlarını yazımızda göstereceğiz. Sorularınızı açıklayıcı bir dille yazarsanız daha rahat cevaplayabiliriz.

Bu ağ son yıllarda sık sık güncelleme almakta ve bu güncellemelerden biri olan konum aramaları önem taşımaya başladı. Bazı kullanıcılar instagram konum eklenmiyor sorunu yaşamakta ve çoğu olası adımları denemelerine rağmen çözüme ulaşamadıklarından şikayetçi. Öncelikle bir şeyler yapılmadan yaşanan genel olan bir durum mu yoksa hesapla veya telefonla alakalı mıdır diye bakmak gerekiyor.

Instagram konum ekleme çıkmıyor mu?

Biz tahmini olanları sizlere sıra sıra yazıya ekledik ve eklemek istediklerinizi yazı sonunda bize ulaştırabilirsiniz. Bunlar kesin çözümü içermiyor şimdiden belirtelim.

 • Cihazın konum servisleri açık mı
 • Uygulamanın konum izinleri yapılı mı
 • Telefonda engelleyici bir uygulama kullanılıyor olabilir
 • O an için erişimde sorun çıkmış olabilir
 • Telefon kapatılması gerekebilir
 • İnternet bağlantısında alternatifler denensin (WiFi, mobil ağ)
 • 4.5G’ den 3G’ ye çekerek deneyin
 • Başka bir kullanıcı hesabıyla denemenizi öneririz
 • Farklı bir uygulamada sorun çıkarıyor mu? Bip uygulaması veya WhatsApp’ ta…

Instagram mevcut konumu göndermek için aşağıdaki bilgileri inceleyin. Video paylaşımda veya fotoğraf paylaşımında konum göndermek isterseniz mevcut konumu gönderme veya istediğiniz konumu seçerek yollayabilirsiniz. Eğer konum gitmiyor ise, gönderilemiyorsa, o zaman konum paylaşıma kapalı olabilir.

Ad imageAd image

Instagram konumu açma ayarları nasıl yapılır?

Uygulamadan paylaşmak istediğiniz resmi seçip ileri seçeneğinden sonra “Konum ekle” dokunarak mevcut konumu seçiniz. Sonra paylaşınız. Eğer instagram konum çıkmıyorsa telefon ayarlarından instagram uygulamasına girerek konumun açık mı kapalı mı diye bakmanız gerekiyor. Altta inerek nasıl yapılır inceleyiniz. www.andronova.net

 1. Android’ de uygulamalardan iPhone’ da ise Ayarlardan instagram uygulamasına dokunun. İlk seçenek konum’ a girip “uygulamayı kullanırken” seçiniz.
 2. Fotoğraf çektikten ve bazı ayarlamaları yaptıktan sonra üst tarafta ileri simgesine dokunun. Çıkan bölümden “Haritaya Ekle” özelliğini etkinleştiriniz.
 3. Harita ekleme seçeneğini açtıktan sonra “Konum Adı” seçeneğine dokunun. Konumunuza yakın olan yerleri görebilirsiniz. Aynı zamanda arama seçeneğini kullanarak konumunuzu, bulunduğunuz yeri tam seçebilirsiniz.
 4. Resim yüklemede “Konum Ekle” seçeneğine dokunduğunuzda konumlar çıkmıyorsa görülmüyorsa, Instagram konum özelliği açık olmadığındandır.
 5. Instagram uygulamasını kapatınız. Telefondan Ayarlar bölümüne giriniz. Ekrana gelen “Konum servisleri“> “GPS uydularını kullan ya da kablosuz ağları kullan” seçeneğine dokununuz.

Instagram konum ekleyemiyorum nasıl eklenirkonum nedirkonum kullanma

Konum ekleme iPhone’ da sorun çıkarıyorsa cihazın ayarında instagram’ a girip ve “Konum” seçeneğini “Uygulamayı kullanırken” seçilmeli. Birde ayarlarda “Konum servisleri” açık olmalı.

Örnek nasıl yapıldığını gösteren bir paylaşımı aşağıya bıraktık ve işaret çıkmıyor ise önbellek ve ayarların sıfırlanması önerilir. Duruma göre uygulamanın eski bir sürümüyle denenmesi kesinlikle önermekteyiz.

Instagram konumu açma ayarları nasıl yapılır

konum neden açılmaz


Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 09:31

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe