Instagram onay kodu olmadan giriş mümkün mü?

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Instagram onay kodu olmadan giriş yapmak isteyenlerin bir çoğu kayıtlı telefon numarasına ulaşamayan kullanıcılar. Ya hatlarını kapatmışlar ya da numara değişimine gitmişler.

Ad imageAd image

Onay kodu olmadan giriş yapmak isteyenlerin uygulayacağı pek fazla yöntem yoktur. Aşağıdakileri denedikten sonra birde www.instagram.com/hacked bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz. İçeriğinde başka seçenekler sunuluyor.

Instagram doğrulama kodu neden gelmez?

 • Hesabın çalınmasından dolayı kişi bunun farkında olmayabilir.
  • Bilgilerin fark edilmeyecek alanları değiştirilmiş olabilir.
  • Bilgilendirme mesajlarının engellenmesi mümkün.
 • Kullanıcının hesabı içerisindeki mail ve telefon numarasının değiştirilmiş olması.
  • Kullanıcının kendisinin yapmış olması.
  • Çalınan hesaplarda sık görülmesi.
 • Hesap sahibinin kullandığı giriş bilgilerini iptal etmesi. Kapatılmadan önce gerekli değişimin uygulanmaması durumunda çok geniş bir problemle karşılaşılır.
  • Kapatılan numara.
  • Erişimi kesilen e-posta.
 • Şüpheli görülen davranışların sergilenmesi.
  • Sürekli yanlış şifre ve kullanıcı bilgileriyle giriş yapılmaya çalışılması.
  • Farklı yerlerden, cihazlardan ve uygulamalarla oturum açılmaya çalışılması.
  • 3. Parti uygulamalara veya web sitelerine erişim izni verilmesi.
 • Şikayetlerin bir sonucu olabilir.
  • Uygun görüldüğü takdirde kullanıcının hesabını kullanması kısıtlanabilir.
  • Hesabın bazı alanlarında söz sahibi olamayabilir.
  • Özelliklerden bazıları çalışmayabilir.
  • Oturum açma engellenebilir.

Eski e-postama gönderilen kodu nasıl görebilirim şeklinde soranlara cevap verip yazımıza devam edeceğiz.

Kod gönderimlerinde daha önce hangi kanalları açtıysanız o kanallardan bilgilendirme yapılır. Bunlara erişimi olmayanları tek yapabileceği varsa alternatiflere bakılması.

instagram kod gelmiyor 1
Instagram onay kodu olmadan giriş mümkün mü?

Ağ tarafından uygulanan engellemeler

Ağlar bazen toplulukları korumak adına bazı sınırlamalar yapabilir. Sosyal ağlar çeşitli rahatsız edici davranışlara müsait bir ortam olduğu için bazı sınırlamalar ve kısıtlamalar getirerek topluluk haklarını korumaya çalışır.

Ad imageAd image

Yukarıdaki durumun dışında birde şüpheli olarak görülen hareketler yapay zekaya sahip sistemler tarafından çeşitli sınıflara koyulabiliyor. Örnek şu eylemlerin karşılığında şununla tepki vermesi gerekir gibi yapılandırma seçenekleri vardır. Her bir denemenin bir sınırı vardır. Ağ buna göre kullanıcının hareketlerini sınırlandırır.

Kod sorunu nasıl çözülebilir?

Kod gelmiyor çözümünde ne gibi yöntemlerin uygulanabileceği hakkında genel bir bilgilendirme yapacağız. Bunların çok sık denenmeden kullanılması önerilir.

Oturum açmaya çalışırken kullandığınız seçenekleri değiştirerek deneyiniz. Yani hem bilgisayardan hem mobil uygulamasından ayrı ayrı denemenizi öneriyoruz. Kullanıcı adıyla denerken, sonra mail ve bağlı olan bir başka yöntemi kullanabilirsiniz. Tüm ağlarda ayrı oturum açma seçeneklerinin karşılığında farklı seçenekler sunulabilir.

Şifre sıfırlamayı başlattığınızda kullanıcı adınızla işlem yapınız ve sonra mail, telefon numarası ve bağlı olan diğer seçeneklerin ayrı ayrı denenmesi gerekiyor. Daha önce açık olan hangi seçenek varsa bunların ayrı ayrı sunulması mümkündür.

Uzun bir zaman önce denediğimiz bir adımın işe yaradığını gördük. Uygulamada şifre sıfırlamayı denediğimizde hemen altında yardım al önerisi bulunan bir seçeneğe dokunduğumuzda bize instagram ile bağlantıyı kurmamızı sağlayan bir kanal açtı. Bu bir çok hesapta sizi yardım sayfasına götürdüğünü söyleyebiliriz. Instagram kod gelmiyor için yakın zamanda denediğimiz bir kaç işlemin sonuç getirdiğini söyleyebiliriz.

instagram kod gelmiyor
Instagram onay kodu olmadan giriş yapma

Facebook üzerinden talep oluşturulması

Hiç denk geldiniz mi? Yapılan başvuruların bazılarında dönüş yapılan e-posta uzantısının Facebook olduğunu görebilirsiniz. Malum aynı şirketin personelleri olduğundan dolayı farklı kanallarla karşınıza çıkabiliyorlar.

Sitemizde Facebook için ve instagram için müşteri hizmetleri adında iki içeriğimizi daha önce yayınlamıştık. Bu içeriklerde bazı sıkıntılarda başvuru yapılması için bağlantılardan yararlandık. İsteyenlerin bu bağlantılarla sorunlarını iletebileceğini belirtelim. Her iki konu içeriğinden de yararlanılması gerekiyor. Facebook bağlantılarını deneyin. Instagram kod gelmiyor içinde belki işinize yarayabilir.

Mesaj göndererek sms doğrulamasını yapma

Instagram hesabınıza kaydettiğiniz numaradan Fb ya da On yazarak 32665 mesaj atın. Gönderimde gecikmeler yaşanacağından dolayı bir gün kadar beklemeniz önerilir.

Göndermede gecikme yaşanabileceği için 24 saat bekleyin.

Hesabınıza erişim yapıyorsunuz ama bazı alanlarda sorun yaşayanların “Yardım ve Destek” adlı alandan sorun bildiriminde bulunmaları önerilir.

Uygulamadaki sıkıntıların görülmesi

Güncelleme alan çoğu uygulamanın problem çıkarması mümkündür. Bazen telefonla uyumsuzluk yaşatması gibi aksaklıklar görülebileceği gibi geneli ilgilendiren sorunlarda görülebilir. Burada eski olan uygulamanın versiyonuna dönülmesi çoğu zaman işe yarar. Yani eski olan sürümlerin internetten bularak kullanılması önerilir.

Telefonunuzda yapacağınız işlemlerden biri işinize yarayabilir.

 • Uygulamalar denilen bölümden instagram’ a dokunun,
 • İçeriğinde önce önbelleğin temizlenmesi,
 • Sonra güncellemelerin kaldırılması işinizi çözebilir.

Telefon numarasını kapatanların yapacağı en iyi yöntemin kapattıkları numarayı tekrardan geri almak olacak. Belli bir yıla kadar hat sahibinin geri alması mümkündür. Tabi sosyal hesabınız sizin için önemliyse bu önerimizi düşünebilirsiniz.

Çözüme katkı olacak yapılacak denemeler

DİKKAT! Bu sorunun çözümü neredeyse imkansız gibi bir şey. Tabi şu an için böyle gibi duruyor ama zamanla iyileştirmeler görülebilir. Geliştirici iletilmesi için destek kısmına böyle bir şeyi eklememiş. 

 • Hotmail e-posta adresini kullananlarda daha sık görülüyor.
 • Çok sık şifre değiştirme veya kod denemesi nedeniyle kod gönderme engellemesine maruz kalınabiliyor.
 • Telefon kaynaklı bir engelleme görülebilir.
 • Sim kartı değiştirdiğinde veya operatörler arası geçişlerde belli bir gün bu tarz mesajlar gelmez.
 • Operatörden bildirim mesajlarında engelleme olabilir. Servisler engellendiğinde görülebiliyor.
 • Instagram’ ın kullanıcıyı geçici olarak işlem yapmasını durdurabilir.

Neden sınırlama getirilir?

Instagram bazı işlemleri sınırlama yapmak için hesaba kısıtlama getirebilmektedir. Instagram üzerinden bazı etkileşimlerin çok sıklıkla tekrar edilmesi Instagram tarafından bir sorun var olduğu olarak anlaşılır. İnsanlar takipçilerini artırabilmek için sürekli birilerini takip etmek isteyebilir. Fakat bir Instagram sayfasında bu kadar çabuk büyümek Instagram tarafından engellenmektedir. Bu sebeple takipçi arttırmak için art arda çok fazla kişiyi takip etme engelini getirebilmektedir.

Instagram topluluk kuralları dikkat edilmediği zaman hesaplara engel getirir. Bu engel Instagram‘a girme engeli değil de daha çok Instagram üzerinden etkileşim yapma engelli olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Instagram üzerinde beğeni yapma, yorum yapma, takip etme gibi etkileşimlerin çok üst üste ve gün içerisinde çok fazla yapılması bazı kısıtlamalara sebep olmaktadır.

Örneğin bir sayfanın takipçilerine girip art arda hiç araya zaman koymadan tek tek takip etmek Instagram tarafından risk olarak anlaşılmaktadır. Bununla birlikte ağ, gün içerisinde belli takip etme ve belli beğeni yapma sınırlarını koymuştur. Bu sınırları çok fazla aşmak tehdit olarak algılanmaktadır. Instagram bu sebeple ‘kişileri takip etme gibi bazı işlemleri ne sıklıkla yapabileceğini sınırlıyoruz’ hatası göndermektedir.

Yukarıdaki kısıtlamalarla ilgili yazımız Instagram kod gelmiyor ile birebir alakalı olmayabilir. Lakin engellemeler arasında yer aldığını söyleyelim.

Kod e-posta hesabınıza gelmiyor mu?

Instagram kod mail hesabıma gelmiyor diyorsanız işiniz çok zor demek. Bu sorun diğer ağlarda çok az çıkıyorken bu ağda çıkma oranı çok yüksek. Bu haber başlıca neden gelmiyor sorusuna hazırlanan bir yazıdır.

Hesabın kilitlenme durumlarında veya açılan ek güvenlik seçeneğinin devreye girmesiyle yeni bir cihazla oturum açarken karşımıza çıkabiliyor. Şüpheli durumlarda askıya alınma sebebi çıkan durumlarda mesaj ulaşmayabiliyor. Sanki burada da bir koruma olayı devreye giriyormuş gibi düşünüyoruz. Tabi sistemin düzgün çalışmamasından alakalı olabileceğini de düşünmekteyiz.

 • İlk test edilecek alanları aşağıya ekliyoruz. Uyguladıktan sonra farklı bir nedeni öne sürerek geri dönüş yapmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Çalınan hesap için talep isteyenlerin önce ekli mail’ in değişmediğinden emin olması gerekiyor. İnceleme talebi gönderenlerin yaptığı işlemleri eklemelerini öneririz.
 • Çok fazla talep gönderenlerin uzun bir saat geçtikten sonra tekrar deneme yapmaları gerekiyor. Bu zaman içinde bir şey yapılmaması mantıklı olandır.
 • Daha önce giriş yapılan cihazların kontrol edilmesini gerekiyor. Beni hatırlayı işaretleyenlerin şifresiz giriş yapacaklarını hatırlatalım.
 • Farklı bir internet ve telefon / PC üzerinden deneyelim.

Gereksiz alanına düşmemişse belki kendiliğinden spam muamelesi yapılıyor olabilir. Birde aşırı birikmiş maillerin temizlenmesiyle bir tetikleme görevi oluşmuş olur.

Instagram onay kodu olmadan giriş içeriğimiz umarız yararlı olmuştur.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe