Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilir

media 11310

Instagram sahte hesabı şikayet etmek için kişinin profiline girip bildirimi yapabilirsiniz veya buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Telif hakkı içinde ayrı seçenek var.

Andronova

Instagram bu aralar çok fazla tercih ediliyor mu bana mı öyle geliyor? Adı fotoğraf paylaşım sitesi olarak anılan zamanla Facebook’ un bünyesine kattığı yeniliklerle farklı özelliklere de büründü. Tabi büyüme ile birde yanında büyük sorunları da getirdi. Erişimde çıkan problemler, sahte hesaplar ve yapılan paylaşımların içerik sorunları. Özellikle birini taklit ederek şantaj veya çamur atma politikası hızla yayılmaya devam ediyor.

Her sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Instagram’da güvenliğe önem veren bir firmadır. Başka biri sizin adınıza bir hesap açarak sizin adınızı kullanıyorsa o kişiyi şikayet edebilir. Instagram üzerinden bir form doldurarak bildirimde bulunabilirsiniz.

Instagram sahte hesap bildirimi

Instagram üzerinden kişi veya bir kuruluşun taklit bir hesabını gördüğünüzde bunu şikayet ederek bildirimde bulunabilirsiniz. Bildirdiğiniz kişi eğer sahte bir hesap kullanıyorsa ve sizin gönderdiğiniz bilgiler doğru ise hesap tamamen kapatılır. Bunu inceleme ekibine iletmek isterseniz aşağıdaki URL’ yi kullanmanızı öneririz.

  1. https://help.instagram.com/contact/636276399721841
  2. Size uygun olan seçenekle deavm ediniz.
  3. Başka biriyle alakalı olan taleplerde o kişinin müracat etmesi istenilir. Kendinizle ilgiliyse doğru şıkla devam ediniz.
  4. Adınızı, dönüş yapılacak mail adresini, sorunlu kişinin hesap adını doldurunuz.
  5. Kimlik veya resmi bir belge eklemeniz isteniliyor. Dosya seçimi alanından yapınız.
  6. Ek bilgi eklemek isteyenler açıklamasını en alta boş alana yazsın.

Instagram taklit hesap nasıl şikayet edilir?

Instagram’da arkadaşınıza veya bir yakınınıza ait taklit bir hesap gördüğünüzde bildirimde bulunmanız için ister kendi hesabınızı kullanırsınız isterseniz bununla alakalı üstte bıraktığımız URL kullanılır. Olumlu bulunan başvurularda hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu bir kişide olabilir, şirket ya da kuruluşta olabilir. Şikayetiniz doğru bilgiler içeriyorsa hesabın kapatılması değerlendirilecektir.

Talep gönderirken ilgili alanda bilgileri eksiksiz bir şekilde gönderdiğinizde incelemeye alınır. Öncelikle sorunlu hesabın profilene giriş yapıyoruz. Daha sonra üç nokta simgesine tıklayarak “Kullanıcıyı şikayet et” butonuna tıklıyoruz. “Başkasının kimliğine bürünen hesaplar” seçeneğine tıklıyoruz. “Bu formu doldurun” linkine tıklıyoruz.

Instagram sahte hesap nasıl şikayet edilirInstagram taklit hesap nasıl şikayet edilir?

“Birisi beni…” seçeneğine tıklıyoruz. Hesabınız varsa veya yoksa işaretlenecek seçenekle devam ediniz. Sizin adınıza bir hesap taklit ediliyorsa, “Evet taklit…” bir yakınınıza ait ise “Hayır bu…”.

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi sizden istenilen bütün bilgileri giriş yapalım. Dolduracağınız alanları doldurunuz ve açıklama kısmına anlaşılacak şekilde talebinizi yazınız. Kaydı tamamladıktan sonra “Gönder butonuna tıklamanız yeterli.

Bazıları nasıl bir durumla karşılaştığını yazmadan yardım edin şeklinde yazanlarla karşılaşıyoruz. Hazırladığımız içeriklerimiz sadece bilgilendirme olarak yayınlanmıştır ve bizime yazanlara geri dönüş yapılamayacağını şimdiden belirtelim. Yukarıdaki bağlantıyı kullananların instagram’ ın geri dönüşünü beklemelerini öneriyoruz.


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 15:16

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın