Instagram silinen takip isteklerini görme uygulaması

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

İçeriğimizde takip engeli ve instagram silinen takip isteklerini görme uygulaması adı altında yapılan paylaşımlardan bahsedeceğiz. Artı bu mümkün mü buna değineceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Takip isteği engeli Instagram kullanıcılarının güvenliği nedeniyle yapılan bir uygulamadır. Kullanıcılar Instagram ortamında rahatsız olmadan vakit getirebilsin diye sadece takip istediği engeli değil pek çok etkileşime engel getirilebilmektedir.

Instagram kullanıcılarının yavaş ve belli bir zaman aralığında çok takipçi olmasını isteyen bir platformdur. Yani sürekli olarak takibe takip yapmayı destekleyen bir platform değildir. Bu sebeple 1 günde çok fazla takip edildiği zaman o hesaptaki olağan dışı hareketliliği fark eder ve bu durumu düzenleyebilmek için kısıtlama getirir. Bir kişi sürekli olarak bu kısıtlamaya maruz kalacak şekilde etkileşim yapmaya devam ederse gün içinde kişileri takip etme miktarı da azalır. Aynı zamanda her kısıtlama geleceği zaman daha uzun süre engel getirilebilir. Bu nedenle takip isteği engeliyle karşılaşmamak için Instagram’da yapılan etkileşimlere dikkat etmek gerekir.

Instagram takip isteği engeli nasıl kaldırılır?

Takip isteği koymak için topluluk kurallarını da ihlal etmiş olmak gerekir. Yani ağ üzerinden yapılan paylaşımların topluluk kurallarını ihlal etmemesi gerekir. Eğer farklı kullanıcılar tarafından spam ya da şikayet gelirse Instagram tarafından takip isteği engeli gelebilir. Bu durumda ağ tarafından o hesaba bir süreliğine kısıtlama gelir genelde bu kısıtlamanın kalkması için ağın belirttiği ya da uyguladığı sürenin bitmesi beklenmelidir. Fakat eğer geliştirici herhangi bir süre belirlenmediyse genelde bu kısıtlama 24 saat ile 48 saat arasında bir süre sonra kendiliğinden kalkacaktır.

Instagram takip isteği engeli gönderdiği zaman kaldırabilmek için o sürenin dolması gerekmektedir. Kişilerin Instagram hesapları üzerinden düzenli olarak bu kısıtlamalara maruz kalması sonucunda her seferinde daha uzun süreli bir kısıtlama getirilir. Bunun kaldırılabilmesi için de ekstra yapılacak bir yöntem söz konusu değildir. Kişilere kısıtlama geldiyse bu sürenin tamamen dolmasını beklemeleri gerekir. Daha uzun süre takip isteği engeli almamak için takip isteği gönderirken dikkat etmek de fayda var. Genelde gün içerisinde 200- 300’den daha fazla takip isteği atılmamalıdır. Aynı zamanda bu işlem yapılırken arada biraz beklemelidir. Art arda takip isteği gönderilmemelidir.

Instagram takip isteklerini görme

Takip isteklerini görme uygulaması adı altında çok sayıda paylaşımla karşılaşanların hemen hemen hepsine baktığı oluyor. Bu uygulama mağazasında yer alanlar için geçerlidir. Lakin orada istediğini bulamayanların bakmışsınız Google aramalarında çıkan sitelerdeki önerilere göz atıyor. Ücretli uygulamaların dışındaki bir çok uygulamanın test adına kullanıldığını belirtelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Normalde takip isteği geldiğinde cihazınızda bildirimler alanı açıksa gerekli uyarı ekranın üst kısmında yer alır. Değilse gerekli bildirim seçeneklerinin incelenmesi ve düzenlenmesi gerekiyor. İşte bir çoğunun esas sorduğu belki bu bildirimlerin çıkmaması oluyordur.

Android kullanıcılarının veya iPhone kullanıcıların ilgili ayarlardaki bildirim seçeneklerini kontrol etmesi gerekiyor. Artı koruma adına kullanılan yardımcı uygulamaların bir engel getirme olasılığı içinde bunların devre dışı bırakılması iyi olur. Tabi geçici yapılacak ve test işleminden sonra tekrar aktif edin.

instagram gelen silinen takip istekleri 2
Instagram silinen takip isteklerini görme uygulaması

Ek bir açıklamayı şuraya eklemek adına yazmadan geçmeyelim dedik. Sahte takip botları veya satın alınan paketlerin bir sonucu olarak hesaplarda bazı aksaklıklar yaşanır. Örnek gelen takipçileri görememe ve ayarlardaki seçeneklerin değiştirilmeme durumu. Bunun testi için profillinizde bir şeyi değiştirmeye çalışın. İsteğiniz gerçekleşemedi veya olumsuz ifade geçen bir hata mesajı alırsanız bu aklınıza gelsin. Artı sistemdeki aksaklıkların yaşanması durumlarında ertesi gün gerekli testi yapın.

Instagram silinen takip isteklerini görme

Silinmiş takip isteklerini göreceğiniz bir yardımcı uygulama olduğunu düşünmüyoruz. Tabi daha önce kurulu bir 3. parti uygulamasının kullanılırken yapılan işlemleri görmesi mümkün. Bunun dışında telefonun bildirim mesajlarını temizlemediyseniz orada görürsünüz.

İnternet ortamında yapılan paylaşımların bir kısmı dolandırma amaçlı, bir kısmı hesabınızı çalmak için yapılan paylaşımlardan oluşuyor. Tabi birde iş olsun diye yazılan makalelerde var.

Paralı parasız uygulamaların yorumlarını okumadan kullanılmamasını kesinlikle öneririz. Sizden önce bu programları kullananların görüşleri önemli olacak. Onların başlarına gelen şeylerin sizin başınıza gelmemesi adına bu yorumların önemliliğinden tekrar bahsedelim.

Uygulamadaki ve telefondaki bölümlerin kontrolü

Çıkan yazılım ve uygulama sürümlerinin birbiri ile uyumlu olmadığı zamanlar oluyor. Bu geliştirme aşamasında görülmeyen ama sonrasında kullanıcıların fark ettiği zamanlar oluyor. Birde cihazların çok ama çok eski yazılım versiyonları kullanmalarından ötürü bir çok özelliğin çalışmadığı durumlar var.

Aşağıda sistem ve uygulamadaki aksaklıkta yapılacak en iyi iki yönteme yer verdik. Bunlar şunlardır:

  • Uygulamanın önceki versiyonlarının test için kullanılması.
    • Çakışmalarda ve uyumsuzluklarda çok işe yarar.
  • Uygulamanın bazı alanlarının temizlenmesi.
    • Telefonunuzun ayarlarına girin ve “Uygulamalar” kısmından instagram’ ı bulun,
    • İçeriğinde önce önbelleğin, sonra güncelleme veya verilerin kaldırılmasını yapın,
    • Sonra her seçeneğe dokunduktan sonra testle diğerlerine geçin.
instagram gelen silinen takip istekleri 1 1
Instagram takip isteklerini görme

Diğer bir önerimiz varsa bir başka telefon ve hesap ile denemeniz olacak. Bu önerimiz çoğunlukla uygulamanın özelliklerinde karşılaşılan eksikliklerde denenir. Tabi eğer ceza veya geçici yaptırımlarla karşılaşmamışsanız bunlar iş görür. Geçici oluşan durumlarda bir kaç günün geçmesini beklemeniz gerekiyor.

Son bir önerimiz hesabınızın türünü pro veya işletme olana taşıyın. Uygulamanın ayarlarında bu seçeneği göreceksiniz. Korkmayın geçin ve istediğinizde geri dönersiniz.

Instagram takip isteklerini görme programı şeklinde paylaşımlara tekrardan dikkatli olmanızı öneririz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir