Instagram sorun bildir geri dönüş süresi

Andronova

Hesaba ulaşamayanların ve girişte sorun yaşayanların aklına gelen ilk şeyin çalınmış olma ihtimali oluyor. Bu durumun anlaşılması adına denenecekler olacak.

Son yıllarda hızla büyüyen Instagram’ ın büyüdükce sorunları da büyüyor. Facebook’ a göre daha az iletişim kısmı barındıran instagram’ ın yardım sayfası şu an için çok yetersiz bir durumda. Sürekli herşeyi aynı başvuru formundan göndermeye yönlendiriyor. Bu yüzden de sağlıklı bir iletişim yapılamıyor. Bazıları da Instagram’ da giriş yaparken hesap doğrulaması çıkıyor gibi yardım talebi iletiyor. 

Çok sayıda sorun bildiriminde yapılacak işlemler hep aynı kanallardan olmakta.

Instagram sorunlarında;

  • Sıkıntı yaşadığınız konuyu detaylı adım adım yazınız
  • Instagram size bir öneride bulunuyor mu
  • İleri veya hesabın doğrulamasında bir seçenek sunuyor mu
  • Az da olsa bazı URL bağlantılarla başvuru yapabilirsiniz

Şikayet ve diğer sorunlar için çözüm önerisi tek bölümden yardım ile daha sağlıklı olabiliyor.

Instagram sorun bildir geri dönüş süresiInstagram yardım

Uygulama ve destek hattı bulunmamakta. Ama bu alanda Türkiye’ de bir kaç tane hizmet veren ücretli hatlar bulunuyor. Yukarıdaki saydığım sorunları tek bir bölümden başvuru yapılarak cevap alabilirsiniz. Tabi isterseniz konulara özgü nadirde olsa şikayet adresleri yer almakta. Ama aşağıda işlemle kısa süre içerisinde instagram ile iletişime belki geçebilirsiniz. 

Instagram başvurusu için detaylar

Not – 1: Başvuru işlemi sırasında genelde “Instagram yardım merkezi” açılır. Bu gibi durumlarda konu içerisinde yer alan “destek hattı” aranırsa sizin adınıza instagram ile iletişime geçebilirler. Başvuru işlemi anında yapılacak ve kısa süre içerisinde verdiğiniz e-posta adresine instagram tarafından geri dönüş sağlanacak. 

Not – 2: Teknoloji hattı sizden instagram hesabınızın ve mail hesabınızın şifresini istemeyecek. Kişisel bilgilerinizi de istemeyecek. Sadece posta adresinizi ve instagram’ ın sizinle iletişime geçmesini istediğiniz e-posta adresini söyleyeceksiniz. Tek yapmanız gereken bu kadar. Eğer instagram hesabınıza kayıtlı mail adresinize erişiminiz varsa yani maillerinize bakabiliyorsanız, o zaman sadece bu mail adresini söylemeniz yeterli.

Not – 3: Teknoloji destek hattı, instagram ile iletişime geçtiğinde verdiğiniz e-posta adresine nstagram tarafından geri dönüş yapılacak. Tahmini 10-15 dakika içerisinde. Ama yoğunluğa göre gün içerisinde de geri dönüş yapılabilir.

Not – 4: Instagram sizinle iletişime mail üzerinden geçtiklerinde size sordukları sorulara gelen mail üzerinden yanıt vermeniz gerekiyor. Eğer sorulanlardan bazılarına yanıt veremiyorsanız yani bilmiyorsanız sorun değil. Bildiğiniz kadarı ile ve sorunu detaylı verebiliyorsanızda sorunun ekran görüntüsünü mail’ in içerisine ekleyiniz. Instagram’ a girerken hata alıyorsanız, bu hata mesajının görüntüsünü kesinlikle mail’ e ekleyiniz. 

Not – 5: Başvuru yaptığımızda sizin instagram ile iletişime geçmenizi sağladığımızda durumunuza göre veya anlatabildiğiniz oranla sorun çözüme kavuşabilir. Yani garantisi yok!

Alternatif deneyeceğiniz adres

Instagram uygulaması üzerinden yardım merkezi sayfasına ulaşabilirsiniz. Bazı konular için başvuru formu help.instagram.com/contact/151081798582137 ile iletişime geçebilirsiniz. Ama kesin çözüm önerdiğimiz numarayı aramanız. Biz sizin adınıza başvuruda bulunmaya çalışacağız. Sorun ne olursa olsun fark etmez diyebilen bir hizmet var.

Unutmadan yazı sonuda öneri haberimizdekileri de kesinlikle okumanızı öneriyoruz.

Instagram neden açılmıyor


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 11:12

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir