Instagram WiFi ile giremiyorum açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram WiFi ile giremiyorum ama mobil veriden girebiliyorum şeklinde sorun yaşayanların yapması gereken bir kaç basit deneme adımları olacak. Instagram WiFi ile açılmıyor şikayetleri için genel araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kablosuz Instagram’ a giremiyorum sorunu şu an için genel bir sistem hatası olarak değerlendirmemiz daha sağlıklı olacak. Bu tarz durumlar bazen bölgelerden kaynaklı erişim sorunlarına yol açar. Geçmişte dns kaynaklı sorunlarda bu şekilde bir bağlantı sorunu yaşardık.

Instagram’ a WiFi ile giremiyorum dendiğinde ilk yapmaları gereken mobil internetle denemeleri olacak. Artı farklı WiFi bağlantıları ile de denemek gerekiyor.

Birazdan yazacağımız adımların bir çoğu internetle alakalı farklı konular içinde geçerlidir. Mümkün ise başkalarında da bu sorun çıkmış mı diye araştırın.

WiFi ile Instagram neden açılmıyor

Ülke içi bağlantı sorunlarında ilk akla gelen dışa açılan bağlantılarda sorun yaşanması. Tabi ağın kendisi ile alakalı olma olasılığı da yüksek. Yapılan bir çalışma varsa genelde bitmeden bir açıklama yapılmamakta. Lakin arıza çıkmışsa bunlar alakalı ufak bir bilgilendirme açıklaması yapılacaktır.

Anlık kontroller için farklı bağlantı tiplerini denemeyi ihmal etmeyin.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram WiFi ile bağlanmıyor olası sebepleri şunlardır:

 • Instagram uygulamasında bağlantı engeli oluşması. Bu kullanılan internetle alakalı olacağı gibi bölgesel bir probleme de işaret etmekte.
 • Bağlantıyı yaptığınız modemde veya cihazda kullanılan elle girilen bir dns varsa bunla alakalı olması mümkün. Aynı zamanda vpn kullanıcılarında da durum aynıdır.
 • Kişi şüpheli görülecek bir davranışta bulunması nedeni ile ilgili bağlantının engellenmesi. Kısaca ip engeli uygulanmıştır. Burada modemin yeniden başlatılması gerekiyor.
 • Ceza almış kullanıcıların kısmi bir engelle karşılaşması. Burada gün boyunca hesabınıza girmemeniz öneriyoruz.
 • Instagram’ ın hizmet verdiği ülkede sorun yaşanması veya kendi sistemlerinde planlı / plansız çalışma çıkması.

Instagram WiFi ile giremiyorum adımları

Bu konuyla alakalı herhangi bir paylaşımda bulunulmuş mu diye hem Google hem sosyal ağlarda ufak bir arama yapın. Sonra aşağıdaki sıralamayı kullanın.

Burada elle kullanılacak bir dns adresinin çok sayıda bağlantı için çözüm sağladığımı belirtelim. İsteyen kullandığı telefon ayarlarından elle dns adreslerini girer ve modemini yeniden başlatır. Ya da modemden de bu işlemi yapmanız mümkün. Modemde yaptığınızda tüm bağlı olan cihazlar ekli olan dns adresini kullanmış olacak.

Bağlantı tarafında birde şunları uygulayın:

 • Ağı unutmayı seçin ve tekrardan bağlanın.
 • Farklı cihazlarla denediğinizde bir sorun olup olmadığına bakın.
 • Manuel dns adresinden yararlanacak arkadaşların kesinlikle güvenli adresleri tercih etmeleri gerekiyor.
 • Telefona kurduğunuz uygulamaların sorun çıkarıp çıkarmadığının kontrolünü yapın. Önce son kurduklarınıza bakın. Kaldırmak veya devre dışı bırakarak bakmalısınız.
 • Başka cihazla ve bilgisayarla deneme yapın.
 • Telefondan uygulamalar alanında internetle alakalı olan seçeneklerin içerisine girip önbellek ve veri temizliğini yapın.
 • Telefonun yazılımda bir problem yaşanmışsa güncelleme veya fabrika ayarına dönülmesi gerekecek.

Elle DNS adresinin girilmesi

Elle dns adresinin girilmesi için izleyeceğiniz yolu iPhone ekranını kullanarak anlatmak istiyoruz. Genelde bu bölümü direk göremeyen kullanıcılar oluyor.

Önce bağlı olduğunuz ağı unutmanız gerekiyor. Bunun için:

 • Ekranda gördüğünüz Wi-Fi bölümüne girin, bağlı olduğunuz ağın yanındaki ! işaretine dokunun ve “Bu ağı unut” yapın.
WiFi den instagram acilmiyor 1
Instagram WiFi ile giremiyorum
WiFi den instagram acilmiyor 2
Instagram WiFi ile giremiyorum sorunu

Elle adres girmek içinde:

Yukarıdaki bölüme geçin, “DNS’ i ayarla” üstüne dokunun, “Elle” yazanı seçin, “Sunucu ekle” yazana dokunun ve gireceğiniz adresi yazın ve ikinci bir sunucu ekleyin.

WiFi den instagram acilmiyor 3
Elle iPhone’ dan dns girme

Bu iki görselde iki seçenek üzerinden adres girilmesi yer alıyor. Lakin ilk görsel ip adresi eklemek istiyorsanız kullanmanız gerekiyor. Aksi durumlarda gereksizdir.

WiFi den instagram acilmiyor 4
Instagram neden WiFi ile girilmiyor

Modemden adres girme adımları için:

 • Genelde 192.168.1.1 ile tarayıcı kullanılarak girilir, kullanıcı bilgileri yazılır ve dns yazısının geçtiği bir başlık üzerinden adres bilgileri yazılacak.

WiFi’ den Instagram açılmıyor için yukarıdaki içerik umarız fazlası ile işinize yaramıştır. Desteğe ihtiyacınız varsa, konu içerisindeki destek hattından iletişime geçin.

Kapalı Reels nasıl açılır haberini de okumak ister misiniz?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir