iOS 11' den iOS 10' a nasıl dönülür

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple’ ın son işletim sistemi iOS 11 beta denemeleri tamamlanmak üzere yakında tam sürüme geçilecek. Peki beta sürümü yüklersek iOS 10 eski sürüme geri nasıl dönülür?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple, iOS 10 sürümlerini tamamlamadan alttan iOS 11 testlerine uzun zaman önce başlamıştı. Şu an iOS 11 beta 10 sürümünü çıkardı. Yeni sürümü indirmek ve yüklemek için konuyla ilgili habere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iOS 11 beta sürümü indirdiniz beğenmediniz ya da bazı sorunlarla (donma, ses sorunu, wifi sorunu, internet bağlantı sorunu, reset atma sorunu, uygulama hatası, kilit ekranı sorunu ve kilitlenme sorunu) karşılaştıysanız isterseniz eski sürüme yani iOS 10′ a tekrar geri dönebilirsiniz. Şu an için geri dönülecek sürüm iOS 10.3.3 olacak. www.andronova.net

iOS 11 den iOS 10 dönme

iOS 11′ den iOS 10′ a geri dönmek için bilgisayarınıza iTunes programı yüklü olması gerekiyor. iTunes yazılımın güncel olduğundan emin olunuz. iTunes ile iOS 10′ u yüklemek için eğer telefonunuzda iPhone’ umu bul açık ise kapatmanız gerekiyor. Telefon yedeğini iTunes ile aldıktan sonra telefonu kapatıp DFU moda alınız. DFU moda aldıktan sona bilgisayar klavyesinde bulunan “Shift” tuşuna basılı tutuğunuzda geri yükle seçeneği çıkacaktır. Çıkmasa da iTunes programında geri yükle seçeneğini göreceksiniz. Sonra indirmiş olduğunuz iOS 10.3.3 sürümünü seçip yüklemeyi başlatacaksınız.

iOS 11' den iOS 10' a nasıl dönülür

iOS 10 indirme adresi

İndirme adresi: ipsw.me siteye girdiğinizde ilgili cihazı seçmeniz gerekiyor. Örnek iPhone tıkladınız ve telefonun modelini seçip yükleme yapacağınız iOS sürümü yeşil yazı ile belirgin olana (iOS 10.3.3) tıklayacaksınız. Eğer yeni bir sürüm daha çıkacaksa diğeri pasif olacak. İndireceğiniz sürüm 2GB ile 3GB arasında bir boyuta sahip olacak. Bundan dolayı yükleme Wi-Fi yani kablosuz internet bağlantısı ile yapılması gerekiyor. www.andronova.net

iOS 11 den iOS 10 dönme

iPhone 7 DFU moda nasıl alınır?

iPhone cep telefonu kapalı durumdayken “Home” (menü tuşu) ve Güç (cihazı açma tuşu) tuşlarına 10-15 saniye kadar basılı tutunuz. Ekran DFU moda geçtiğini gösteren simge ve uyarı gelecek.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Telefonu kapatınız. Telefonu bilgisayara bağlayınız. iTunes programını açınız. Telefonda “Güç” tuşuna 3 saniye kadar basılı tutunuz. Güç tuşuna basılı tutarken sonra ses kısma tuşuna basılı tutunuz. 10-15 saniye sonra DFU moda geçiş yapacak.  

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir