iOS iPhone 4.5G şebeke seçimi ayarları nasıl yapılır

Andronova

iOS işletim sisteminde 4.5G şebeke modu nasıl aktif edilir? iPhone telefon modellerinde 4.5G seçimi nasıl yapılır? Basit adımları olan ayarlar seçeneği ile yapabilirsiniz.

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modelinde 4.5G şebeke modunun nasıl yapılacağını yayınlayacağız. iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde kullanılan iOS 10 işletim sisteminde hangi adımları takip ederek 4.5G şebekesini açabileceğinizi resimli olarak anlatacağız. Burada anlatacağımız yöntemi iOS 10 işletim sistemine sahip Apple markasının ürettiği bütün mobil cihazlarda uygulayabilirsiniz.

iOS iPhone 4.5G şebeke ayarları

İlk olarak iPhone akıllı telefonun ana ekranında yer alan uygulamalar bölümüne ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için iPhone telefonda yer alan home ana ekran tuşuna basınız. Eğer herhangi bir şifre girmdi iseniz aşağıdaki ekran açılacaktır. Şifre veya desen kilit varsa bunları girerek aşağıdaki ekrana ulaşabilirisniz. iPhone modelinde var olan bütün uygulamaları görebileceksiniz. Burada iPhone modelinde gerekli değişiklikleri yapabileceğiniz ayarlar bölümüne ulaşmanız gerekmektedir. Ayarlar bölümü aşağıda mavi kutucuk içerisine aldığımız gibi çark şeklinde simgesi bulunmaktadır.

IOS iPhone 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır

Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ise iPhone modelinizde yapabileceğiniz bütün değişiklikler karşınıza gelecektir. Buradan mobil veri üzerindeki şebeke modonu değiştirebileceğiniz Hücresel bölümüne giriş yapınız.

IOS iPhone şebeke seçimi nasıl yapılır

Hüceresel başlığı altında aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir çok seçenek karşınıza gelecektir. İlk olarak şunu belirtelim telefonunuzda cep telefonu hattınıza ait internet paketinizi kullanmak istediğinizde Hüceresel veri bölümünü aktif ediniz. Aşağıdaki resimde olduğu gibi griden yeşile dönmesi gerekmektedir.Bu işlemin ardından Hüceresel veri seçenekleri yazısına tıklayınız.

iPhone 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır

Bu bölümde ise şebeke modunu seçeceğiniz ekrana ulaşmış olacaksınız. Ses ve Veri bölümüne giriş yapınız.

iPhone 4.5G şebeke

Açılan ses ve veri bölümünden LTE seçeneğini seçerek iOS 10 işletim sistemine sahip çıhazlarınıza 4.5G şebeke modunu aktif edebilirsiniz.

IOS 4.5G şebeke seçimi nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 11:54

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir