iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için

iCloud şifremi unuttum giriş için yaptığım e-posta hesabını da unuttum diyenler aynı zamanda güvenlik sorularının bilgilerini hatırlamıyor. Çözümün çok zor olduğunu söyleyelim.

iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için
müşteri hizmetleri

Apple' ın önemli hizmetlerinden biri olan iCloud' un bazen giriş şifresi unutulabiliyor ve şifremi unuttum nasıl açılacağını bilmiyorum yazanlar oluyor. iCloud şifre sıfırlamada kullanılan e-posta hesabına da erişim yapamayanları elindeki tek imkan fatura olabiliyor. Güvenlik sorularına çoğu kullanıcı doğru cevap veremiyor. Uzun yıllar önce belirledim diyende oluyor başka bir belirtedi diyende. Kayıtlı telefon numarasını büyük ihtimal kullanılıyor ama başka hatlar kullanılmayacaktır. Bu tarz sorunlarla karşılaşanların ve faturası olmayanların çok azı sorunu çözüme ulaştırıyor.

Apple kimliği oluştururken kullandığınız mail adresine ulaşamıyorsanız veya cihazı başka birinden aldınız ve gerekli bilgileri bilmiyorsanız, eğer cihazın satış faturası varsa Apple ile iletişime geçerek iCloud şifresini açmak için talebinizi iletebilirsiniz. Bazı telefoncuların eskiye dönük sahte fatura kesip şifrenin sıfırlaması için işlem başlatıp sonra faturayı iptal ettikleri oluyor. Tehlikeli olan bu yöntemin önemli sonuçları olabilir.

Şifresi unutulan iCloud nasıl açılır?

iCloud, Apple' ın geliştirmiş olduğu yedekleme uygulamasının adı ve tüm iPhone telefonların yazılımında yer almaktadır. Şimdilerde manuel alternatif yedekleme yöntemleri de yer alıyor. 

  • Apple iCloud resmi sitesi icloud.com adresinde yer alan "Apple kimliğini parolayı mı unuttunuz" seçeneği ile devam edin.
  • Çıkan sıfırlama adımlarından "e-posta " veya "güvenlik sorularını cevaplayınız" seçeneklerini deneyebilirsiniz.
  • Faturanız varsa Apple' ı arayıp onlarla işlemleri başlatabilirsiniz. 
  • Bu tarz sıfırlama işlemlerinde güvenlik sorularını unuttunuz ise fatura şartı bulunuyor.

iCloud şifremi unuttum telefonum kilitlendi diyenler için

iCloud şifre sıfırlama nasıl yapılır?

  1. iCloud şifre sıfırlama link: icloud.com
  2. iCloud destek iletişim numarası: 00800 448 829 878 0 veya 0216282 15 11 numaralı telefonu arayarak Apple müşteri hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  3. iCloud müşteri hizmetleri çevrimiçi destek için apple.com/tr/support/iphone/contact adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Apple' ın destek sayfasından iletişime geçtiyseniz "bizimle konuşun" şeklinde bir başlık var. Buraya tıklayarak cihaz kategorisini seçiniz. Örnek iPhone seçtiniz sonraki açılan yerden cihaz arızalıysa fiziksel hasar yani onarımı seçiniz. Yok şifre sorunu yaşıyorsanız Apple ve iCloud kimliği bölümüne giriniz. Sonraki seçeneklerden ilgili olanını seçiniz.

iCloud şifremi unuttumiCloud şifre sıfırlama nasıl yapılır?iCloud şifre kırmakiCloud şifre sıfırlama soruları

Cihaz faturasına ulaşmak için cihazın alındığı yer biliniyorsa bir nüshası bu yerde olması gerekiyor. Apple iletişiminde sorun yaşayanlar bize bu konu üzerinden yazabilirler. Unutmadan parola kaldırmada kullanılan cihazların tümü tüm modeller için işlem yapamakta ve yüksek ücretler talep edebiliyorlar. Bir çoğuda işe yaramayabiliyor.

Hesap kurulumu hangi cihazda yapıldı ise bu cihazda hat kullanılmayabilir ama hesap kullanımı yapılabilir. Bundan dolayı eklenebiliyorsa başka bir yöntemin cihazda çalıştırılması önerilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 18:35
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Sülelyman
Sülelyman - 4 ay Önce

Fatura ile imei kaç günde açarlar

Genelde olan
Genelde olan @Sülelyman - 4 ay Önce

Çoğunlukla yoğunlukla alakalı bir bilgi ama istenilen evraklar ve talep ellerine ulaştıktan sonra 3 iş günüde bilgilendirme yapılır.

Hamza Hur
Hamza Hur - 1 yıl Önce

Telefonum çalındı icloud nasıl değiştirebilirim. Faturası benim elimde. Teşekkürler!

Çalınan telefon için bilgilendirme
Çalınan telefon için bilgilendirme @Hamza Hur - 1 yıl Önce

iCloud ve Apple ID şifresini biliyorsanız web' den cihaza belkş ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yasal başvuru yapılırsa yer tespiti yapılır. iCloud içinde Apple ile görüşünüz.

Şenur adli
Şenur adli - 2 yıl Önce

Kimlik şifremi untum yardımcı olurmusuz

esra
esra - 2 yıl Önce

telefonum kilitli değil kullanabiliyorum ancak icloud şifremi doğru giriyotum yada unuttum giremiyorum sürekli bildirim gelıyor parolaya girin diye ne yapabılırım

Şifreyi sıfırlama
Şifreyi sıfırlama @esra - 2 yıl Önce

iCloud şifre sıfırlamasını çalıştırıp seçenekleri yazınız.

Yurtdışında olanlar için
Yurtdışında olanlar için - 2 yıl Önce

Apple ile telefonla görüşebilirsiniz. Alternatif apple resmi sitesindeki yardım bölümünden destek isteyebilirsiniz. iCloud veya Apple şifre sorunları için fatura talep edilecektir!

ibrahim
ibrahim - 2 yıl Önce

icloud şifreyi unutum yurt dişinda geldi telefom fatura yok nasil kırabiliriz

iCloud şifre kırma
iCloud şifre kırma @ibrahim - 2 yıl Önce

Bazı servisler alternatif yöntemler uygulayabiliyor. Araştırabilirsiniz...

ibrahim üst
ibrahim üst - 2 yıl Önce

icloud şifre ve mail adres şifresini unutum telefon yurt dışında gelmiş 2 seneden beri kulaniyorum icloud şifresini nasil kırabilirim

Öş
Öş - 2 yıl Önce

Ismayilabdullayev
Ismayilabdullayev - 2 yıl Önce

Ismayil

Melis
Melis - 2 yıl Önce

Bende icloud şifremi unutttum

ebru
ebru - 3 yıl Önce

İCloud şifrem unuttum ve 13 gün sonra açılacak dedi başka bir çözümü yok mudur?

orhan
orhan - 3 yıl Önce

merhaba arkadaşlar elimde ıphone 6s bir telefon var bunu bana amcam gönderdi fakat telefon 2.el bu yüzden de faturası yok şuanda da apple kimliği bilinmemekte herhangi bir uygulama indirilemiyor. Ne yapmalıyım?

Sevil
Sevil - 3 yıl Önce

Arkadaşlar iCloud kullanıcı adımı unuttuğum için fotoğraflarıma ulaşamıyorum.Apple Destek Hizmet hattından da yapabileğimiz bir şey yok hatırlamanız gerekiyor diyorlar.Mutlaka bir çözümü olmalı ne yapmalıyım.

hatice
hatice - 3 yıl Önce

telefonum çalındı ve icloud şifremi hatırlamıyorum nasıl bulabilirim

Ali Kahraman
Ali Kahraman - 3 yıl Önce

Benimde şifrelerini bilmiyorum telfnı arkadaştan aldım oda hatırlarmıyor icloud şifresini nasıl açarız yardımcı olursanız sevinirim


Teknoloji haberleri