iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

banner186

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 6 Plus ve iPhone SE model telefonlarda kablosuz Wifi bağlantısı olmasına rağmen internete giremiyorum çözümü nedir?

iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor
Çağrı merkezi 28 Ekim 2016 Cuma 15:37

banner192

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modellerinde yaşanan wifi probleminden bu makalemizde bahsedeceğiz. internet artık hayatımızın vazgeçilmezi konuma geldi. Hayatımız her alanında alışverişten bankaya aklınıza hangi kategori gelirse gelsin internet yoğun bir şekilde kullanmaktayız. Özellikle mobil cihazların gelişmesi bu kullanımı dahada fazla artırdı. evlerimizde artık bilgisayarlarımızı değil cep telefonlarımızı, tabletlerimizi kullanır olduk. İşte bu kullanım sırasında evinizde bağlantı kurduğunuz wi-fi modeme cep telefonunuz bağlandığı halde internet gezintisi yapamıyorsanız bu haberimizdeki çözümü deneyebilirsiniz.
 

iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor


iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

Wifi bağlantısı gerçekleştirilen fakat internette gezinemeyen, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 6 Plus telefon modelleri için bu çözümümüzü kullanabilirsiniz.

Bu işleme başlamadan önce aşağıdaki sorunların olmaması gerekmektedir;

  • İlk olarak kullanmış olduğunuz modem ve ayarlarında wifi bağlantı ayarlarında herhangi bir sorunun olmaması
  • Ayrıca internet sağlayıcınız da herhangi bir sorunun olmaması gerekmektedir. Özellilke Türksat modemlerde cihazlarınız internet olmamasada wifi bağlantısı gerçekleştirebilir.

yukarıdaki problemleriniz bulunmuyorsa akıllı telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Google'de çalışan DNS numaraları diye arama yaptığınızda karşınıza gelen DNS numaralarından birini telefonunuza girdiğinizde sorununuz çözülecektir.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Emre - 4 gün önce
şansıma sıç... hadi eyv