iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 6 Plus ve iPhone SE model telefonlarda kablosuz Wifi bağlantısı olmasına rağmen internete giremiyorum çözümü nedir?

iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor
banner192

Apple markasının amiral gemisi olan iPhone modellerinde yaşanan wifi probleminden bu makalemizde bahsedeceğiz. internet artık hayatımızın vazgeçilmezi konuma geldi. Hayatımız her alanında alışverişten bankaya aklınıza hangi kategori gelirse gelsin internet yoğun bir şekilde kullanmaktayız. Özellikle mobil cihazların gelişmesi bu kullanımı dahada fazla artırdı. evlerimizde artık bilgisayarlarımızı değil cep telefonlarımızı, tabletlerimizi kullanır olduk. İşte bu kullanım sırasında evinizde bağlantı kurduğunuz wi-fi modeme cep telefonunuz bağlandığı halde internet gezintisi yapamıyorsanız bu haberimizdeki çözümü deneyebilirsiniz.
 

iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor


iPhone Wifi' ye bağlanıyor fakat internete girmiyor

facebook müşteri hizmetleri
Wifi bağlantısı gerçekleştirilen fakat internette gezinemeyen, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 6 Plus telefon modelleri için bu çözümümüzü kullanabilirsiniz.

Bu işleme başlamadan önce aşağıdaki sorunların olmaması gerekmektedir;

  • İlk olarak kullanmış olduğunuz modem ve ayarlarında wifi bağlantı ayarlarında herhangi bir sorunun olmaması
  • Ayrıca internet sağlayıcınız da herhangi bir sorunun olmaması gerekmektedir. Özellilke Türksat modemlerde cihazlarınız internet olmamasada wifi bağlantısı gerçekleştirebilir.

yukarıdaki problemleriniz bulunmuyorsa akıllı telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Google'de çalışan DNS numaraları diye arama yaptığınızda karşınıza gelen DNS numaralarından birini telefonunuza girdiğinizde sorununuz çözülecektir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre
Emre - 11 ay Önce

şansıma sıç... hadi eyv