iPhone kilitleyen mesaj sorunu

media 570

Apple' ın yeni sürümü iOS 11.2.5' de mesajla gelen kilitleme sorunu ortaya çıktı. Tespit edilen bir açık çok sayıdaki iPhone kullanıcısını rahatsız edebilir.

Andronova

iOS’ un yeni sürümü 11.2.5′ de görülen bir sorun cihazları kilitleyebiliyor. Sorun için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

iOS 11.2.5 yüklü telefonlara Hint Telegu dili ile gelen mesajlar cihazı kilitleyebiliyor. Kilitlenmeyi tek karakter dahi yapabiliyor. 

Her hangi bir iPhone cihaza giden bu dil yazılmış bir mesaj SMS mesaj bölümünün, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulmasının açılmamasına neden olabiliyor.

SMS gelen telefona uygulamalarına girdiğinizde dışarı attığı görülmekte. Aynı zamanda Outlook ve Gmail’ de de aynı sorun görüldü. 

Sorunun nedeni nedir? Buna neden olan karakter açığı cihaza bir nevi soft reset atıyor ve uygulamaların erişimi engelleniyor.

iPhone kilitleyen mesaj sorunu

Kilitlenme sorunu için çözüm?

Gelen mesajı alternatif kanallarla ulaşıp silme. Sorunu çözemezseniz ya fabrika ayarları ya da yeni iOS güncellemesini beklemeniz gerekebilir. Tahmini sürüm iOS 11.2.6 olabilir. Aksi olursa bu ve batarya sorunu içinde iOS 11.3 çözüme ulaştıracaktır.

Whatsapp kapanıyor veya Facebook messenger kapanıyor şeklinde şikayeti olan iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 8 için cihazı kapatıp açıp deneyiniz. Sorun  devam ediyorsa yedek alıp iTunes ile sıfırdan kurulum deneyiniz. 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın