iPhone Kişi Posteri Oluşturma (Kişi Etiketi)

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

iPhone kişi posteri oluşturma, iOS 17 güncellemesiyle bir çok iPhone kullanıcısının bu yeni özelliğe kavuşması bekleniyor. Özetle, iPhone’ da kişi etiketi oluşturma seçeneği ekleniyor.

Ad imageAd image

iOS 17, en son iPhone modellerine bir dizi iletişim geliştirmesi getirerek, iPhone 14 Pro veya biraz daha eski bir model sahibi olun, güncelleme yapıldığında bu yeniliklerden faydalanılmasını sağlıyor. Bu bölümdeki dikkate değer özelliklerden biri ise İletişim Posterleri olarak adlandırılıyor. İletişim Posterleri, diğer kullanıcıların iPhone’ larında görünen arama ekranı fotoğrafları, adları, yazı tipleri, stiller, zamirler ve daha fazlası gibi öğelerle kişiselleştirmenize olanak tanıyan bir özelliktir. Bu sayede, kendinizi tanıtabilir ve kimliğinizi ifade edebilirsiniz. Bir İletişim Posteri oluşturmak için aşağıda listelenen adımları takip etmeniz yeterlidir.

iPhone Kişi Posteri Oluşturma Nasıl Yapılır?

 1. iPhone’ unuzdan Kişiler sekmesine dokunun. Üst kısımdaki kişi kartına dokunun. Kişi Fotoğrafı ve Posteri bölümüne geçin. Düzenle düğmesine dokunun.
 2. Kişiler sekmesinde bulunan kişi kartınızı seçin. Kişi kartında Kişi Fotoğrafı ve Posteri bölümüne gidin. Posterini düzenlemek için Düzenle düğmesine dokunun.
 3. Alt kısımdaki artı (+) düğmesine dokunun. Kamera, Fotoğraflar, Memoji ve Monogram seçenekleri arasından birini seçin. Yatay olarak kaydırarak stili değiştirin. Adınızın üzerine dokunarak stil, yazı tipi ve renk gibi ayarları düzenleyin.
 4. Yeni bir kişi posteri oluşturmak için artı (+) düğmesine dokunun. İletişim posteri türünüzü seçin. Kişi posterindeki fotoğrafın ve adın stilini düzenlemek için gerekli ayarları yapın.
 5. İşiniz bittiğinde sağ üst köşedeki “Bitti” düğmesine basın. Devam düğmesine dokunun. İsterseniz iMessage ve diğer Apple hizmetleri için bir profil fotoğrafı ayarlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek iPhone kişi posteri oluşturma işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Artık iPhone’ da kişi kartınızın fotoğrafını ve posterini düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde, tercihlerinize uygun bir iletişim posteri oluşturabilir ve iletişim kurarken kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz.

iPhone Kişi Posteri Nasıl Oluşturulur Genel Adımları

 1. Ayarlar uygulamasını açın ve “İletişim”e dokunun.
 2. “İletişim Posterleri”ni seçin.
 3. “Yeni İletişim Posteri Oluştur”u seçin.
 4. Kendinizi ifade etmek istediğiniz bir resim veya fotoğraf seçin veya birini çekin.
 5. İsim veya takma adınızı girin.
 6. Yazı tipi, stil ve renk seçeneklerini kullanarak metinleri özelleştirin.
 7. İletişim Posterinizi kaydedin ve kullanmaya başlayın.

Artık İletişim Posteriniz oluşturulmuş ve diğer iPhone kullanıcıları tarafından arandığınızda görülecektir. Bu özellik sayesinde, kendinizi daha özgün bir şekilde ifade edebilir ve diğer insanlarla iletişim kurarken kişisel bir dokunuş ekleyebilirsiniz. iPhone kişi posteri oluşturma, işleminde herhangi bir uyarı aldığınızda aynı işlemi tekrarlamanız yeterli olacak.

iOS 17’nin İletişim Posterleri özelliği, iPhone kullanıcılarına iletişim deneyimlerini kişiselleştirmeleri için yeni bir seçenek sunuyor. İstediğiniz gibi bir İletişim Posteri oluşturarak, diğer insanlarla iletişim kurarken kendinizi daha özgün bir şekilde ifade edebilirsiniz. Yeni iletişim deneyiminin keyfini çıkarabilir ve iOS 17 güncellemesiyle gelen diğer yeniliklerden de faydalanabilirsiniz.

Ad imageAd image
iPhone kisi posteri olusturma
iPhone kişi posteri oluşturma (kişi etiketi)

Anlattığımız gibi, Kişi Posteri oluşturmak ve özelleştirmek oldukça kolay ve basittir. Oluşturduktan sonra, bu posterleri otomatik olarak tüm kişilerinizle paylaşabilir veya sadece onayladığınız kişilerle paylaşım yapabilirsiniz.

Uzun süredir iMessage profil fotoğrafları paylaşabiliyoruz, ancak İletişim Posterleri iOS’u daha da zenginleştiren hoş bir ek olarak karşımıza çıkıyor. Bu posterler, daha büyük bir fotoğraf ve özel tasarım ile arayan kişilerin sizi hızlı bir şekilde tanımasına yardımcı olur. Elbette, kişilerinizin bu posterleri görebilmesi için iOS 17 veya daha yeni bir işletim sistemi sürümünü çalıştırması gerekmektedir.

iOS 17 Hakkında Genel Bilgiler

iOS 17, merakla beklenen bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor ve pek çok ilgi çekici yenilik sunması bekleniyor.

Ancak iOS 17’nin tam olarak ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir bilgi henüz bulunmamaktadır. Apple, güncellemelerin yayın tarihlerini genellikle etkinliklerinde duyurur ve kullanıcılara yaklaşan özellikler hakkında bilgi verir. Ancak, Apple’ın güncelleme çıkarma takvimi genellikle bir yıllık döngüde olduğundan, yeni iOS sürümünün Eylül ayında duyurulması ve ardından genel bir yayınla kullanıcılara sunulması beklenmektedir.

iOS 17’nin beklenen özellikleri arasında iletişimde bir devrim yaratması beklenen İletişim Posterleri bulunuyor. Bu özellik, kullanıcılara iPhone’larda görünen arama ekranını özelleştirme imkanı sağlayacak. Fotoğraf, ad, yazı tipi, stil ve zamirler gibi unsurların kişiselleştirilebilmesine olanak tanıyan İletişim Posterleri, kullanıcıların kendilerini ifade etmelerine ve kişisel kimliklerini yansıtmalarına olanak sağlayacak.

Ayrıca iOS 17’nin diğer özellikleri arasında performans iyileştirmeleri, güvenlik güncellemeleri ve kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik iyileştirmeler bulunması bekleniyor. Apple’ın genellikle güncellemelerinde kullanıcı geri bildirimlerine önem verdiği ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalıştığı biliniyor.

iOS 17’nin ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir bilgi şu an için elimizde bulunmamaktadır. Ancak Apple‘ ın tipik takvimine göre Eylül ayında duyurulması ve ardından genel yayınla kullanıcılara sunulması beklenmektedir. Bu güncellemeyle birlikte gelecek olan İletişim Posterleri gibi yeni özellikler, kullanıcıların iPhone deneyimini daha da kişiselleştirmelerine imkan sağlayacak ve beklentileri karşılayacaktır. iOS kullanıcıları, güncelleme duyurularını takip etmeye devam ederek iOS 17’nin sunduğu yenilikleri heyecanla bekleyebilir.

iOS 17 hakkında bilgiler ve iPhone kişi posteri oluşturma işlemleri buraya kadar.

İlişkili bir başka haber: iOS 17 nasıl yüklenir?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe