iPhone mp3 müzikleri m4r zil sesine çevirme

blank

Apple' ın tüm iPhone telefonlarında mp3 müzikleri m4r zil sesi olarak önerdiğimiz programla yapabilirsiniz. İsterseniz zil sesi yapma sitesi de tercih edebilirsiniz.

teknik destek

Apple’ ın kullandığı işletim sisteminde yani iOS’ da zil sesi formatı m4r olarak geçer. Android telefonlardaki gibi mp3 zil sesi olarak kullanılmaz. Apple kendi bümyesinde bulundurdukları zil seslerini mağazasından ücretli olarak indirmeye açar. Ama zamanla bunun kolay yolları çıkarak kullanıcılar kendi zil seslerini yapmaya başlamıştı. İşte bu yazımızda zil sesi nasıl yapılır diğer bir yazımızla anlatacağız.

iPhone m4r formatında zil sesi yapmak için iTools adlı programı deneyebilirsiniz. Tam sürüm kullanarak mp3 müzikleri m4r zil sesi yapabilir hem de yaptığınız zil sesini telefona aynı programla yükleyebilirsiniz. Program genel dil seçeneği ya İngilizce gelir ya da Çince. Bazı sürümlerde Türkçe dil desteği olmayabiliyor. Ama kullanımı gayet basit. Bir kere tüm seçenekleri incelemeniz yeterli olacak.

iPhone mp3 müzikleri m4r zil sesine çevirme

iPhone müzikleri zil sesi yapma

BİLGİ: iPhone telefonda zil sesi süresi en fazla 40 sn olarak yapılabilir. Biz yinede maximum 38-39 saniye olarak ayarlamanızı öneririz.

Alternatif olarak iPhone online zil sesi yapma sitesi olarak ringtonemaker ve mp3cu tarzı siteler kullanılabilir. Bu sitelerden istediğiniz bir mp3 müzik dosyasını siteye ekleyip sonra .m4r uzantısına çevirebilirsiniz. Sonra site size zil sesini indirmeniz için seçenek verecek. Bazı sitelere farklı formatlarda ses dosyası ekleyebiliyorsunuz. Örnek m4a, wav, wma, aac ve bir kaç tane format…

iPhone m4r zil sesi yapma

Uyarı olarak bazı sitelerde aşırı reklamdan dolayı müzik indirme butonu diye reklamlar tıklanabiliyor. Bu reklamlardan bazıları tarayıcıya reklam bulaştırabiliyor. Bir nevi reklam virüsü görevi yapıyor. Bulaştığı bilgisayarda istemsiz reklamların açılmasına neden oluyor.

iTools ile zil sesi yapmak için detaylara iPhone zil sesi nasıl yapılır haberimizden ulaşabilirsiniz.

Apple’ ın iOS telefonlarında yani örnek iPhone X, iPhone XS ve Max gibi modellerin tümünde m4r zil sesi yapma programı kullanılabiliyor. Yalnız bazen program ya da bilgisayarın USB sürücüleri kaynaklı program telefonu görmeyebiliyor. Birde iTools tam sürümü kullanmazsanı sadece bir kereliğine tam olarak kullanıma imkan veriyor.


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 02:34

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!