iPhone mail uygulamasında e-posta gitmiyor

iPhone mail gitmiyor ya da ilişkili dosyalar gönderilmiyor sorunu yakın bir zamanda başladı ve yeni iOS sürümüyle çözüldü. Yinede sorunu devam edenlere önerimiz var.

iPhone mail uygulamasında e-posta gitmiyor
müşteri hizmetleri

Gelen son güncellemeyle iPhone kullanıcılarının dikkatini çeken ve fark ettiği, iPhone mail uygulamasında mail gitmiyor hatası olmuştur. Bu durumun nedenlerini sizler için derledik.

İş hayatında sıklıkla mail ile iletişime geçen kullanıcıların son gelen iOS güncellemesiyle fark ettikleri mail gitmeme sorununun nedenlerini sizler için araştırarak maddeler haline getirdik.

iPhone'da maillerin gitmeme nedenleri;

  • Son iOS güncellemesi,
  • Dolan mail kutuları,
  • Mail uygulamasının uzun süredir güncellenmemesi,
  • İnternetin çekmemesi gibi nedenlerden oluşmaktadır.

iPhone mail uygulaması nasıl kullanılır?

iOS ve iPhone kullanıcıları genellikle iş yaşamında mailler aracılığıyla iletişime geçen kişilerdir. Mail uygulamasının profesyonelliği de tercih edilme sebeplerinden en önemlisidir.

iPhone mail uygulamasına girmek için uygulamalar klasörüne giriş yapılmadır. Uygulamalar klasörüne giriş yapıldıktan sonra mail uygulaması seçilmedir. Seçilen mail uygulamasına tıklanarak ekranın açılması beklenmelidir.

Açılan ekranda mail adresi ve mail adresi şifresinin girilmesi gerekir. Boşluklar doldurulduktan sonra giriş yap tuşuna basılarak gelen ve gönderilen maillerin yüklenmesi beklenmelidir. Bu işlemler ne kadar uzun gibi gözükse de yaklaşık 2 ya da 3 dakika içinde kullanılır hale gelmektedir.

iPhone mail nasıl gönderilir?

Mail uygulamasına giriş yapıldıktan sonra yeni posta sekmesine basılır. Açılan yeni mail sayfasında öncelikle mail gönderilecek kişinin mail adresi ve konu kısmı girilir. Son olarak gönderilecek metin yazılarak gönder butonuna basılır.

Göndermede ilişkili dosyalar eklenmiyor veya e-posta gitmiyorsa yeni çıkan iOS güncellemesini yaptıktan sonra sorun ortadan kalkacak.

  • Telefon yeniden başlatılıp denenebilir
  • Farklı internet ağlarıyla deneyelim
  • Mail hesabını kaldıralım ve tekrardan kuralım
  • Cihazın yeterli depolaması yoksa sorun çıkarabilir

iPhone mail uygulamasında e-posta gitmiyor

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 18:49