İşlemci Karşılaştırması: Exynos 8890 ve Kirin 950 Kapışıyor!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Geekbench 3 sisteminde yapılan işlemci karşılaştırması performans testinde, Exynos 8890 ve Kirin 950 yongaları kıyasıya kapışıyor.

Ad imageAd image

Akıllı telefonların her yeni modelle daha da çok özelliğe kavuştuğu şu günlerde, yanımızdan ayırmadığımız bu cihazların gücünü aldığı mobil işlemciler de oldukça ciddi gelişim dönemine girdiler. Mobil işlemci üretimi konusunda Dünya’nın en büyük teknoloji devlerinden Samsung ve Huawei, kendi Exynos 8890 ve Kirin 950 yongalarıyla kullanıcılara pazarın en güçlü mobil işlemcilerini sunuyorlar.

Kısa süre önce tanıtılan muhteşem akıllı telefon Huawei Mate 8 modelinde kullanılan Kirin 950 yongası ile, Samsung’un 21 Şubat tarihinde duyurusunu yapması beklenen Galaxy S7 modelinin bir versiyonunda kullanılacak olan Exynos 8890 yongası, yapılan test sonuçlarında da görüldüğü üzere oldukça rekabetçi bir yıl geçirecek. Test sonuçlarına geçmeden önce konuyla alakalı sizlerle paylaştığımız aşağıdaki ilginizi çekebileceğin düşündüğümüz yazılarımızı da inceleyebilirsiniz:

  • Muhteşem Huawei Kirin 950 İşlemcisi Hakkında Tüm Detaylar
  • Huawei Mate 8 Resmi Olarak Tanıtıldı
  • Samsung’un Yeni Süper Mobil İşlemcisi Exynos 8890 Duyuruldu
  • Galaxy S7’nin İşlemcisi Exynos 8890 AnTuTu’da Rekor Kırdı

Exynos 8890 ve Kirin 950 İşlemci Karşılaştırması

exynos 8890 ve kirin 950 işlemci karşılaştırması

Geekbenck 3 platformu üzerinde yapılan testlere göre, Huawei Mate 8 modelinde kullanılan Kirin 950 işlemcisi 6088 puanla, Galaxy S7‘de kullanılan ve 5946 paun alan Exynos 8890 işlemcisini kıl payı geçiyor.

Ad imageAd image

Oldukça başarılı denilebilecek bu sonuçlara rağmen, kısa süre önce “2015 Yılındaki En Güçlü Akıllı Telefonlar Belli Oldu” başlıklı haberimizde yayınladığımız en iyi 10 akıllı telefon modelinde birinci sırada başka bir cihaz yer alıyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir