Kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum ağ bağlantı sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Laptop ve masaüstü bilgisayarda kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum ağ bağlantı sorunu. Dizüstü bilgisayarda internet' e bağlanamıyorum. Wifi kapalı nasıl açılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dizüstü ve mobil cihazlarda (laptop, cep telefonu ve tablet) kablosuz Wi-Fi internet bağlantı sorunu yaşıyorsanız, çözümü haberimizde…

Laptop dizüstü bilgisayarda kablosuz wifi ağını görmüyorsa çözümü: Bilgisayarın Wi-Fi ağı kapalı olabilir mi? Uçak modunu kontrol ettiniz mi? Başka cihazlarda denediniz mi? Farklı bir interneet ağından kontrol ettiniz mi?

Kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum ağ bağlantı sorunu

Ağ kapalı ise açınız. Kablosuz ağ bağdaştırıcısı devre dışı olabilir. Ya da sürücüde sorun olabilir. Denetim Masası> Ağ ve Paylaşım Merkezi> Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bu yerden kontrol edebilirsiniz.

Kablosuz ağ sürücüsünde ! varsa sarı renkte ise sürücüde sorun var demektir. Yüklü olmayabilir. Yüklü ise çift tıklayıp devre dışı ise açınız.

Wi-Fi ağı bilgisayardan kapalıysa, klavye tuşlarını kontrol ediniz. Kablosuz ağ simgesi varsa tıklayınız. Yoksa bilgisayarın modelinden bakıp açınız. Genelde yanlışlıkla kapatılabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kablosuz ağa bağlantıyor ama internet yok ya da ip almıyorsa: Aşağıda ip ve dns ayarlarını anlatan ekran görüntüleri yer almaktadır. IP adresi modem markasına göre değişebiliyor.

Farklı bir bilgisayar veya mobil cihazlardan denediniz sorun aynı ise, modemle bilgisayarı kablolu olarak bağlantı yapıp, modem arayüzündn kablosuz ağın kapalı olup olmadığını kontol ediniz.

Modem kablosuz (WLAN) ayarlardan kanal ayarlarını kontrol ediniz. Kanal ayarı 6 ya da 11 yapabilirsiniz. Şifreleme tipini WPA PSK yapıp deneyiniz.

Eğer sorun modem de ise modemi resetleyip tekrar modem kurulumu yapınız. Bazı modemlerde yazılımsal olabiliyor. Yani yazılım güncelleme gerekebilir.

Modem resetleme adımları: Modemi resetlemek için arkasında bulunan toplu iğne gireceği şekilde olan yere toplu iğne ile en fazla 20 saniye kadar basılı tutunuz.

Kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum internet bağlantısı yapamıyorum

Kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum ağ bağlantı sorunu

Kablosuz (Wi-Fi ) ağı göremiyorum ağ bağlantı sorunu

wifi bağlantı sorunu
kablosuz ağ görmüyor
laptop internet bağlanmıyor
ip dns ayarları


Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 23:30

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir