Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Kapatılan iptal edilmiş hatta Whatsapp kullanılır mı? Cevabımız evet olacak ve bazen hattım kapalı ama Whatsapp kullanılıyor şeklinde şaşıranlar oluyor.

Sponsorlu reklam

Kapalı hatta Whatsapp kullanma nasıl olur? Birisi kapalı numara üzerinden Whatsapp kullanıyor veya biri iptal edilmiş hattan mesaj atıyor şeklinde sorularla karşılaşıyoruz. Bu durumu eskiden çoğu bilmezdi ve olmuyor diye biliniyordu. Yakın yıllarda genelde online satışlarda kullanıldığını görüyoruz. Bazende ilagal satış için verilen iletişim bilgisi olarak kullanılıyor. Tabi aradığınızda ilgili numaraya ulaşamıyorsunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bazı Whatsapp kullanıcıları nadir de olsa biri iptal edilmiş telefon numarasından bana mesaj atıyor şeklinde arayışına girdiklerini görüyorum. Mesaj atılan telefon numarasını sorguladığınızda iptal edilmiş bir hat olduğunu gören ya bu mümkün mü diye sorarlar. Ne yazık ki evet.

Sponsorlu reklam

Biri rahatsız ediyor şikayet için şeklinde başlayan yardım yorumlarına çoğunlukla yasal başvuruyla işlem yapabileceklerini söylüyoruz. Kime ait diye rehber sorgusu açık ise ya da değilse resmi kanallardan sorgulatılabilir. Sonrasında yasal sahibine ulaşıp durumu netleştirebilirsiniz veya kapattırabilirsiniz.
 

Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?

Şu an için bir telefon numarasından bir Whatsapp hesabı kullanılır. Çift hatlı telefondan yine tek hesap için doğrulama yapılabilir. Malum uygulamada bir hesaba izin veriliyor. Çoklu hesap kullanmak isteyenler üçüncü parti uygulamalarında bu mümkün olduğunu belirtelim. Eğer birden fazla hesap kullanıyorsanız hesap geçişlerinde tekrar doğrulama isteyebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gelelim kapalı hatta Whatsapp kullanılır mı sorusuna. Evet kullanılabilir. Hat kapatılmadan önce Whatsapp hesabı için doğrulama yapıldıysa sorunsuz kullanılır. Ama Whatsapp uygulaması silindiğinde, tekrar hesap doğrulaması istenileceğinden bu artık mümkün olmaz.

Whatsapp’ ın çoğu sorunlar ve şikayetler için önerdiğimiz yazı içerisindeki numarayı kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda sizin adınıza araştırma yapıp isterseniz birlikte başvuru yapmanıza yardımcı oluyor. 

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

  • Arama yapılmayan numaralara dikkat ediniz. Çoğu yasal olmayan işlerde kullanıldığı bilinir. Normal olanlarda ise artı bilgiler varsa kontrol ediniz.
  • Bu tarz kullanılan iletişim yöntemlerinde sizden kişisel bilgileriniz veya kart bilgileriniz istenilebiliyor. Çok az sayıda kişinin verileri kullanmadığı oluyor ama çoğunluk farklı kanallarda kulalnabiliyor.
  • Dolandırıcılık yöntemlerinde sık tercih edilebiliyor.
  • Virüslü bağlantılara yer veren yöntemlerde ön planda görülebilir.

Kapalı telefon numarasında WhatsApp kullanılabilir mi?
 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Biri iptal olmuş hattan bana WhatsApp üzerinden mesaj gönderiyor bu mümkün mü?

Evet hat kapatılmadan önce doğrulama yapılmış bir telefondan uygulama kaldırılana kadar kullanım yapılabilir. Önemli olan doğrulamanın yapılmış olması ve gerisi ise internet bağlantısıyla yapıldığından dolayı numaraya ihtiyaç duyulmaz.

Bazen bir kaç kişiden yardım talebi geliyor ve talepte hat benim adıma ve başkası kullanıyor. Hattı kapattım ama WP hala kullanılıyor. Hesabı kapatmam için ne yapmalıyım veya açık hesap nasıl kapatılır diye yazanlar içinde net bir bilgi paylaşacağız. 

  • Kapattığınız hattı açtırıp yeni sim kartı 3 gün sonra kullanarak kurduğunuz telefondan doğrulama yapıp diğer cihazdan sonlandırmış olacaksınız.
  • Ya da şu an kullanılan telefondan uygulama ayarlarına girip hesap sil yapacaksınız.
  • Bir başka öneri ise kurulu telefondan uygulamayı kaldırmanız.
  • Son olarak telefon numarasının size ait olduğunu gösteren bir belgeyle WhatsApp’ ın e-posta adresine mail atarak istekte bulunmanız.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 18:34

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak