Kötü internet bağlantısından kaçınıldı nedir?

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android Samsung Galaxy, HTC, Sony Xperia, LG, Huawei, Turkcell T40 T50 T60 T70, Asus, Vestel, Vodafone, Türk Telekom kötü internet bağlantısından kaçınıldı nedir? Ne demek istiyor?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android HTC, LG, Sony, Zenfone, Lenova, Turkcell T40, Turkcell T50, Turkcell T60, Turkcell T70, Çin Kore malı, Samsung Galaxy cep telefondan kötü internet bağlantısından kaçınıldı hatası alıyorum nedeni nedir? Kötü internet bağlantısı ne demek? Kablosuz Wifi internet bağlantı sorunu için çözüm adımları haberimizde…

Bu sorun Android cep telefonu ve tabletlerde nadirde olsa görülmektedir. Nedeni IP çakışmasından. Yani telefon / tablet Wi-Fi ağına bağlanırken aldığı IP adresi başka cihazda veya bilgisayarda kullanıldığı anlamına geliyor.

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı nedir?

Örnek bağlantı yaparken başka bir mobil cihaz bağlandı. Bu esnada sizde bağlantı yapıyorsunuz. Cihaz aynı IP denk geldi. Tabi birde düşünün kablosuz bağlantı yaptığınız modeme çok sayıda cihaz bağlantı yapıyorsa o zaman IP çakışması nedeniyle alacağınız uyarı “kötü internet bağlantısından kaçınıldı”.

Aşağıda çözüm için bazı önerilere yer verdik. Bu öneriler kesin çözüme ulaştıracaktır. Bu adımları teker teker deneyerek sonra ki adıma geçiniz.

  1. Bağlantı yaptığınız cihazı kapatıp açınız.
  2. Modemi kapatıp açınız.
  3. Cep telefondan bağlantı yaptığınız ağa gelerek “ağı unut” yazısına tıklayıp. Tekrar kablosuz ağa bağlanmayı deneyiniz.
  4. Cihazdan manuel IP ve DNS tanımlaması yapınız. IP adresi modem IP’ sine göre belirlenir.
  5. Modem arayüzünden şifreleme ve kanal ayarını değiştiriniz.

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı IP DNS ayarları

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı nedir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı Samsung

Kötü internet bağlantısından kaçınıldı Android

Not: Örnek modem IP adresi 192.168.1.1 ise cihaza vereceğiniz IP 192.168.1.2 – 192.168.1.254 arasında bir değer girebilirsiniz. Alt ağ maskesine 255.255.255.0 ve varsayılan ağ geçidi’ ne modem IP adresini yani 192.168.1.1′ i yazıyoruz. Öneri DNS adresleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 11:25

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak