LG ve Google’ın Yeni Meyvesi Nexus 8 Olabilir?

Andronova

Android 4.4 KitKat’in resmi heykel açılışı videosunda esrarengiz bir telefona rastlanmıştı. Videoda arka bölümü görülen telefonun yapısı itibariyle 2013 model Nexus 7’ye benzediği görülmüştü. Kamuoyunda oluşan genel algı ise telefonun Nexus 5 olduğu şeklindeydi. Devam eden süreçte sızdırılan görsellere bakıldığında Google‘ın bir sürpriz gerçekleştirerek videoda Nexus 5’i sergilediği anlaşılmıştı.

Google benzer bir sürprizi şu an Android resmi sitesinde de gerçekleştiriyor olabilir. Google’ın KitKat için güncellenen Android sayfasında daha önce hiç görülmemiş esrarengiz bir tablete yer vermesiyle beraber Nexus 8 iddiaları güçlenmeye başladı. LG tarafından üretimi gerçekleşen ve henüz resmi adı bilinmeyen 8-inçlik bir tabletin Bluetooth sertifikası alması, Nexus 8 iddialarının güçlenmesini sağlarken; yeni nesil tabletin hangi üretici tarafından oluşturulacağına dair  ipucu da veriyor.

Nexus 4 ve Nexus 5’te LG ile donanım ortaklığına giden Google, iyi ilişkileri yeni nesil bir tablet ile daha ileri bir seviyeye taşıyabilir. Üstelik LG’nin de uzun bir aradan sonra LG G Pad ile tekrar tablet sektörüne geri dönüş yaptığı dikkate alındığında, Google-LG ortaklığında Nexus 8’in oluşturulması olası bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Tabletin donanıma ilişkin herhangi bir açıklama yapamıyoruz, fakat bu noktada LG G Pad iyi bir referans oluşturabilir. Full HD IPS ekran ile donatılan ve Snapdragon 600 işlemcisinden güç alan G Pad’in Android 4.4’lü stok versiyonu tıpkı Nexus 7’de olduğu gibi tablet ekosistemine yeni bir soluk getirebilir.

n8-640x413
LG ve Google’ın Yeni Meyvesi Nexus 8 Olabilir?
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir