Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Mac OSX işletim sistemi üzerinden dns ayarlarını değiştirmek isteyen bir çok kullanıcı sorun yaşamaktadır. Mac bilgisayarlar için ağ ayarları ve dns nasıl verilir? ile ilgili tüm sorularınızın cevabı haberimizde.

Ad imageAd image

Mac OSX dns ayarları nasıl değiştirilir?

Mac kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Peki Macintosh kullanıcılarının artmasının sebebi nedir? diye soracak olursanız. Bu soruya verilecek ilk cevap güvenlik ve performans olacaktır.

Birçok Windows kullanıcısı artık Mac’e geçmeye başladı. Sebebi ise güvenlik, Mac bilgisayarlarda güvenlik üst düzeyde sebebi ise isteyen istediği programı istediği zaman bulup yükleyemiyor. Windows’da olduğu gibi açık kaynaklı değil. Durum bu şekilde olunca da Mac kullanıcı sayısı sürekli artıyor.

Mac bilgisayarlarda performans açısından da öne çıkmaktadır. Biz esas konumuza gelecek olursak eğer bazen alt yapı ile yapılan bir güncelleme sonucu bazı sitelere erişiniz engellenebilir. Ya da ağ üzerinde yapılan değişikliklerde Mac bilgisayarınıza dns vermeniz gerekebilir.

Macintosh üzerinden dns ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ad imageAd image

1. Öncelikle Sistem tercihleri (System Preferences) sekmesine giriş yapıyoruz.

2.Açılan yeni ekrandan Ağ ve internet (Network) sekmesine tıklıyoruz.

image
Mac Dns ayarı nasıl değiştirilir


4. Gelişmiş(Advanced) sekmesine giriş yapıyoruz.

image 1
Mac OSX 10.9 Dns ayarı nasıl değiştirilir


4. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi verilen dnslerin üzerine tıklayarak alt bölümdeki butonuna tıklarsanız dnsler silinecektir, + butonuna tıklayarak ta dns verebilirsiniz.

Google Dns  : 8.8.8.8 – 8.8.4.4
Yandex Dns : 77.88.8.8 – 77.88.8.1
Open Dns    : 208.67.222.222 –  208.67.220.220

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe