Macbook çıktı nasıl alınır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Mac yazdırma işlemi nasıl yapılır? Macbook Pro ve Air yazıcıya dosya nasıl gönderilir ve Macbook yazıcı nasıl kullanılır detaylı anlatım yeterli olmazsa bizimle iletişime geçiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Macbook üzerinden yazıcıyı kullanmanız, Macbook Pro, Macbook ve Macbook Air’da resimlerini, belgeleriniz ve yazdırmak istediğiniz herhangi bir dosyanın çıktısı nasıl alınır gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Mac bilgisayarlarınız üzerinden çıktı alırken bazı kullanıcılar çoğu zaman sorunlar yaşayabiliyorlar. Örneğin çıktı almadan önce yazıcının kapalı olması yada Mac bilgisayara yazıcının bağlı olmaması, Macbook üzerinden yazdır dediğinizde yazıcıyı Mac’in görmemesi gibi bu tür problemler günlük hayatta sıkça karşılaşılan problemler.

Macbook yazdırma işlemi nasıl yapılır?

Macbook belge yazdırma:  Macbook’ta çıktı alabilmeniz için öncelikle yazdırmak istediğimiz belgeyi veya fotoğrafı seçiyoruz, ardından Dosya menüsü üzerinden yazdır diyoruz. Yada Command +P kısayolunu kullanarak direkt olarak yazdırma ekranına gönderebilirsiniz.

– Yazdır ekranı açıldığında ilk seşenek yazıcınızın seçimi hangi yazıcıdan çıktı almak istiyorsanız o yazıcıyı seçiyoruz.

Kopya sayısı ve kaç sayfa çıktı alacaksanız o sayıyı belirliyoruz.

– Yazıcının ek ayarlarını görüntülemek için Ayrıntıları göster seçeneğine tıklayarak ayrıntılı yazıcı ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra yazdır butonuna tıklamanız yeterli.

Macbook çıktı nasıl alınır?

Yazdırma kuyruğu nasıl görüntülenir?

Mac çıktı nasıl alınır? Yazdır butonuna tıkladıktan sonra yazdırdığınız belge yazdırma kuyruğuna gider eğer burada daha önceden bekleyen belgeler var ise çıktınızı alamazsınız. O yüzden daha önce gönderdiğiniz belgeleri kuyruktan silmeniz gerekir.
Yazıcı, yazdırdığınız belgeyi kuyruğa gönderdiğinde Dock’ta aşağıdaki menüde yazıcı simgesi gelir onun üzerine tıklayarak kuyruğa ulaşabilirsiniz. Yada Apple Menüsü>Sistem Tercihleri>Yazıcılar ve Tarayıcılar> açılan ekranda birden fazla yazıcı var ise kendi yazıcımızı seçerek Yazıcı kuyruğunu aç seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
Yazıcı kuyruğunda yazdırılacak belgeleri durdurabilir veya yazdırma kuyruğundan çıkarabilirsiniz. Yada yazıcı ile ilgili bir yazdırma hatası var ise bu ekranda görüntülenir.
macbook çıktı alma sorunu
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir