Arama başarısız oldu ve arama sonlandırıldı ne demek

Android yani Samsung ve Huawei' de arama sonlandırıldı şeklinde hata vermekte. iPhone' da ise servis yok yazıyor. Şebeke çözümü için beklemeniz gerekiyor.

Arama başarısız oldu ve arama sonlandırıldı ne demek
müşteri hizmetleri

İstanbul' da yaşanan deprem nedeniyle çıkan "Servis yok" ve "Arama başarısız oldu" sorunu hala devam ediyor. Şebeke yok çıkıyor diyenlerin sayı hızla arttı.

Türkiye genelinde yaşanan şebeke yok sorunu Telekom alt yapısında deprem nedeniyle çıkan arızadan dolayı yaşanmakta. Sorunun merkezi İstanbul ama ülke genelini etkilemekte. 

Sorun için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Çoğunluk WhatsApp üzerinden iletişimi sağlamakta. Operatör testinde Turkcell aktif olduğunu söyleyebiliriz. Tabi belki bazı bölgelerde sinyal çekim seviyelerinde düşüklük görülebilir.

Yakınlarınızla iletişim için Bip dahil çok sayıda uygulama tercih edilebilir. Tabi internet bağlantısını wifi üzerinden yapılması gerekiyor. Türk Telekom servis yok ne demek yazımıza kesin göz atılmasını öneriyoruz.

Arama başarısız oldu sorunu

Test ettiğimizde Huawei arama sonlandırıldı yazıyor ama şebeke var gibi görünüyor. Hatta operatör ismi olarak Avea yazmakta. Samsung telefonda ise yine yukarıdakilerden birini vermekte. Bu modele göre değişebiliyor. Galaxy S, Galaxy A, Galaxy J veya M Note gibi eski yeni modellere göre farklılık gösterebilir. Android Pie, Android 8.0 ve Android 7.0 ile alakalı uyarı mesajı.

Alınan uyarı Türk Telekom hatlarında görülmekte. Çoğu cihazları açıp kapatma ve şebeke ayrlarını değiştirerek çözmeye çalışıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz deprem farktörü nedeniyle belli bir süre daha erişim yapılamayabilir.

Arama başarısız oldu ve arama sonlandırıldı ne demek

Türk Telekom arama sonlandırıldı hatası

Şimdi oluşan sorun genelde bulunmakta. Biz yinede genelde oluşan arızanın giderildikten sonra devam eden kullanıcılar için ne yapılması gerektiğini anlatacağız.

  • Cihazlar yeniden başlatıldı ise aşağıdakilerle devam edelim
  • Şebeke ayarını otomatikten manuel' e çekelim
  • 4.5G yani LTE' den 3G' ye geçiş yapalım
  • Simkart kontrolünü yapınız. İsterseniz sim kart başka cihazda kullanılabilir
  • Cihaz kaynaklı durumlarda olabiliyor. Örnek imei kopyalanmış ve şebeke gitmiş
  • Sim kart uyumsuzluğu görülebiliyor. Eski sim kartları yenisi ile değiştiriniz

Huawei araya yapılamıyor ve Avea yazısı ekrana geliyor. Alınan hata ise hızlı şekilde ekrana gelip gidebilir. Bundan dolayı görmeyebileceğinizden sorunun anlaşılması için uyarılara dikkat etmek gerekiyor. Örnek Xiaomi arama sonlandırıldı belki yazmayabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 18:11
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR