Numara değişikliği eski numara geri alınabilir mi?

Andronova

Vodafone' da Turkcell ya da Türk Telekom numara değişikliğinde eski numara geri alınabilir mi? Numara değişikliği yaptıktan sonra eski numaraya ne oluyor sorusuyla başlayalım.

Telefon numarasını değiştirdikten sonra hiç eski numaraya ne olacağını merak ediyor musunuz? Hayatınızda belki 3-4 kez numara değişikliği yapmışsınızdır. Bu değişim bazen yeni numara alarak bazende mevcut numarayı değiştirerek yapmışsınızdır. Bu içeriğimizde değiştirilen numara daha sonra ne oluyor bunu açıklığa kavuşturacağız.

Eski numaradaki kampanyalar, tarife, paket (internet, SMS, dakika) ve hediyeler yani eski numaradaki tüm haklarınız yeni numaranıza taşınır.

Değişim işlemi resmi sitesinden veya müşteri hizmetleriyle yapıldığında işlem anında gerçekleşecek ve eskisine ulaşılamayacak. Numaranın değiştiğini bildiren SMS için belli bir adet ücretsiz diye hatırlıyordum. Tabi artık WhatsApp olduğundan bu çok önemli olmayabiliyor.

Turkcell numara değiştirme ve Türk Telekom numara değişikliği yazılarımızla nasıl yapıldığına bakınız.

Eski numara kullanılabilir mi?

Eski telefon numarası kullanılabilir mi acaba diyeniniz için değişmediyse hat sahibi eski numarasını bir yıl içerisinde geri alma hakkına sahip. Tabi farklı bir ücret tarifesiyle karşılaşacaktır. Normalde numara değişliğinde tekrar geri işlem alınmaz. Ama eski numaranın geri alınması için talep oluşturulur ve çıkacak ücretler karşılanması gerekir.

Yeni bir değişiklik olmadıysa 1 yıl sonra operatör numarayı satışa çıkarabilir. Bu bilgi faturasız ve faturalı hatlar için geçerlidir.

Numara değişikliği eski numara geri alınabilir mi?

Eski numaranın geri alınması

Eski numara nasıl geri alınır? Numaranın asıl sahibi olan operatöre iade edilir. Yani 053 ile başlayan numaraları Turkcell’ e, 050 başlayanlar Avea Telekom’ a ve 54 ile başlayanları ise Vodafone iade edilir. 

0532, 0533, 0530 … Numarayı Türk Telekom’ a taşıdınız ve hattı iptal ettiniz. Bu numara Turkcell’ e geri verilir. Hattın en son yasal sahibi Turkcell ile iletişime geçerek talep oluşturur. Bu işlem yazılı olabilir ve TiM’ de işlem yapmanız gerekebilir.

Aksi durumlar için yapılacaklar çağrı merkezine şikayet talebinin iletilmesi ve sonucun beklenmesi. Süreç 24, 48 veya 72 saat sürebiliyor. 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir