Numarayı gizleyerek SMS mesaj gönderme

Android' den ve iPhone gizli numaradan mesaj atma, telefon numarasını gizleyerek mesaj gönderme Turkcell ve Türk Telekom' da yok. Vodafone gizli mesaj atma ise;

teknik destek

4688 diye verilen bilgiye dikkat ediniz. Bu servisin ücretlendirmesi şu an için 9,8 TL. Tabi atılan mesajın içeriğine göre değişiyor diyenler varsa iyi düşünsün. 🙂

4688 Nedir? İnteraktif diyebilinen SMS servisinin adı. Daha çok TV kanalları üzerinden izleyicilerin görüşlerini ve de mesajlarının alınmasını sağlayan duyuruların yapıldığı ücretli bir servis. Wifi üzerinden de üyelik hizmeti ile de kullanılabiliyor.

  • Gizli mesaj atma Türk Telekom (Avea) ve Bimcell için bildiğimiz kadarıyla özel bir hizmet bulunmuyor.
  • Gizli mesaj atma Turkcell‘ de bulunmamakta. Çağrı merkeziyle görüşme yapılmıştır.
  • Vodafone gizli mesaj gönderme hizmeti eskiden 4040′ dan vermekteydi. Güncel net bilgi 2012 yılında bu hizmetini sonlandırıldı.

“PTTcell, Fenercell, GSmobile, Kartalcell veya Bimcell” gizli mesaj atma yine aynı şekilde yapılamamakta.

Gizli SMS atma nasıl yapılır

Telefon numarasını gizleyerek mesaj atma hizmeti 3 operatöründe kendi bünyesinde bulunmuyor. Bazı özel servislerde 4 haneli kodlarla gönderme hizmeti bulunuyor.

Sahte mesaj gönderme uygulamaları kullanılarak işlem yapanlarla karşılaşabilirsiniz. Uygulamadan atılan mesajlarda ya +… ya da kısa kodla mesaj gelir. Örnek 4xxx gibi…

Fake SMS atma uygulaması olarak ücretsiz Google Play’ da çok sayıda programla karşılaşabilirsiniz. Bunların çoğunluğu işe yaramamakta. Çalışan uygulamalar ise ücretli ve denemek için bir iki tane ücretsiz göndermenize izin veriyor.

Arama yapabilme, ülke listesindekilere mesaj ve arama yapma

Az sayıda kullanım imkanı verilmesi

Rehberde olmayan kişilere mesaj atma ve bazı uygulamalarda kişinin siz mesajınıza cevap verebiliyor

Ücretsiz gizli mesaj atma işleminde numara kısa kod ile veya yurt dışı numarasıyla gönderilmekte

Numarayı gizleyerek SMS mesaj gönderme

3 Operatörde gizli numaradan arama

Gizli mesaj hizmeti yok ama isteyen telefonun arama ayarından veya bu #31#05…​ şekilde bir tuşlama ile yapabilir.

Arama yapıldığında karşı tarafda özel numara ya da gizli şeklinde yazmakta. Gizli numaradan arayanın kim olduğunu öğrenmeye çalışanlar için kesin bilgi olarak sadece mahkeme kararıyla yapılabilir.

Gizli olarak gelen SMS ve aramaları bazı telefonların kendi yazılımı engellemekte. Şüpheli arama ya da şüpheli mesaj şeklinde filtreleyebiliyor. 


Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 20:59

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir